Arī mājās Bauskas florbolisti spēlē neizšķirti pret «Talsiem»

Latvijas Florbola virslīgas čempionāta divdesmito šī gada spēli pret «Talsi/Triobet» komandu trešdien, 28. janvārī, aizvadīja florbola klubs (FK) «Bauska». Gluži kā pirmā apļa tikšanās reizē, arī otrajā duelī uzvarētāju pamatlaikā noskaidrot neizdevās.
 
Viesi no Talsiem spēli iesāka ļoti draudīgi, izvirzoties vadībā ar 0:2. Ilgi nebija jāgaida, kad mājinieki rezultātu izlīdzināja, panākot 2:2 pēc pirmā perioda.

Pretēji pirmajai trešdaļai, otrajā vadību ar diviem vārtiem pārņēma baušķenieki, panākot 4:2. «Bauska» pēc iegūtā divu vārtu pārsvara izlaida spēles kontroli no rokām, atdodot iniciatīvu viesiem un ļaujot tiem cīnīties vairākumā. Par bīstamu spēli tika noraidīts komandas «Bauska» spēlētājs Gints Velmunskis, kā arī ar divu minūšu noraidījumu sodīja Pēteri Zeltiņu. Viesi baušķenieku «dāvanas» izmantoja un atspēlējās, izlīdzinot rezultātu 4:4.

Līdz trešā perioda vidum talsinieki otro reizi spēlē tika pie divu vārtu pārsvara, šoreiz ar 4:6. Kristaps Namiķis ļoti ātri guva atbildes vārtus, samazinot starpību līdz -1 jeb 5:6, taču jau atkal «Talsi» pamanījās iemest, atjaunojot divu vārtu pārsvaru – 5:7.

Spēles 58. minūtē, visnepiemērotākajā brīdī, piecu minūšu noraidījumu saņēma Kristaps Namiķis, tiesa, arī viņa sparinga partnerim noraidījums uz divām minūtēm, ļaujot komandām spēlēt 4 pret 4.

«Bauska» ļoti veiksmīgi izmantoja situāciju. Elvis Holts atstāja komandas vārtus tukšus, laižot laukumā piekto baušķenieku, tādā veidā iegūstot viena vīra pārsvaru laukumā. Risks attaisnojās, un nepilnu 30 sekunžu laikā tika gūti divi vārti, panākot izlīdzinājumu 7:7. Jāpiemin, ka FK «Bauska» septītos vārtus guva Aivis Barkovskis. Viņam kopš aizvadītās sezonas šī bija pirmā spēle FK «Bauska».
Spēles pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās. Sekoja pagarinājums, kurā arī vārti netika gūti. Pēcspēles soda metienos vārtos baušķeniekiem devās Reinis Kirilko, kurš atvairīja divus no pretinieka sešiem metieniem, ar to pietika, lai  kaldinātu uzvaru ar 5:4 pēcspēles soda metienos, bet visā mačā baušķeniekiem uzvara ar 8:7 un izcīnīti divi punkti.

Par labāko spēlētāju FK «Bauska» vienībā atzīts Rolands Kovaļevskis, kuram divi vārti spēlē un realizēti abi pēcspēles soda metieni. Viņš sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atklāja, ka spēli «salauza» noraidījumi. «Uzvaru jau vajadzēja nodrošināt pamatlaikā, kad komanda atradās vadībā ar 4:2. Pirmajā periodā iekritām uz ātrajiem pretuzbrukumiem, kurus pretinieks realizēja. Protams, pievīla meistarība, lai izmantotu savu momentus,» tā R. Kovaļevskis.

Viesu komandas spēlējošais treneris Mārtiņš Maķevics nav zaudējis ticību savai vienībai. «Pirms spēles pret «Bausku» norunājām, ka pietiek – jāsāk gūt punkti un uzvarēt. Daļēji tas mums izdevās, jo spēles izpildījums bija krietni vien labāks nekā iepriekšējās cīņas,» tā M. Maķevics. Viņš uzskata, ka baušķenieki nevairījās no kontakta spēles, kas sekmēja noraidījumus kā vienai, tā otrai komandai. «Cīņa bija agresīva. Uzskatu, ka mums nepaveicās ar abpusējo sodu spēles beigās,» tā «Talsi/Triobet» komandas treneris.

FK «Bauska» vienības galvenais treneris Ingus Panteļejevs, kā allaž, kritiski izsakās par komandas spēlētāju disciplīnu. «Jau atkal nespējam savaldīties un dabūjam muļķīgus noraidījumus, par ko nākas samaksāt ar zaudētiem vārtiem,» tā I. Panteļejevs.
«Komanda atspēlējās, panākot 4:2. Tobrīd bija nepieciešams realizēt kaut vienu no izveidotajiem pāris momentiem, lai «lauztu» spēli. Domāju, ja izdotos gūt piektos vai sestos vārtus, mēs pretinieku pieveiktu. Tā vietā atslābinājāmies, talsinieku vārtsargs sajuta bumbiņu, neļāva mums iemest. Viņiem spēle aizgāja, bet mums tā apstājās,» stāsta treneris.

Raugoties uz turnīra tabulu, Ingus uzskata, ka «play-off» spēles jau ir sākušās. «Situācija ir ļoti saspringta. Katrs punkts var būt izšķirošs. Noteikti jāuzveic «Valmiera». Kā būs, nemāku teikt. Spēlētājiem jākoncentrējas, jāievēro disciplīna. Tad uzvarēsim un viss būs kārtībā,» tā FK «Bauska» galvenais treneris Ingus Panteļejevs.

Pēc aizvadītām 20 spēlēm FK «Bauska» vienība ar iegūtajiem 28 punktiem atrodas tabulas astotajā pozīcijā. Priekšā esošajiem «Kuršiem» 32 punkti un septītā vieta, savukārt aiz baušķeniekiem atrodas «Valmiera», kurai arī 28 punkti un devītā vieta, bet desmitā ar 27 punktiem komanda «Pārgauja».

Nākamā spēle «Bauskas» florbolistiem sestdien, 31. janvārī, viesos pret vienību «Valmiera».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas