Arī šogad atcelti tradicionālie Rundāles pils dārza svētki

Rundāles pils muzejs nolēmis arī šogad atcelt tradicionālos dārza svētkus, kas bija paredzēti 3. jūlijā, informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa. Viņa sacīja, ka neiespējami prognozēt «Covid-19» pandēmijas attīstību un tās ietekmi uz brīvdabas pasākumu norisi vasarā, tālab jau laikus tiek ziņots par sarīkojuma atcelšanu.
Pērn pandēmijas dēļ Rundāles pils muzejs izziņoja, ka ieplānotie svētki par tēmu «Labirinti», saglabājot iepriekš izziņoto māksliniecisko programmu, tiek pārcelti uz 2021. gada vasaru. Taču neziņa par kultūras pasākumu pieļaujamo norisi atkal likusi pieņemt radikālus lēmumus.
«Pašlaik ir neiespējami prognozēt pandēmijas ietekmē valdības noteiktos ierobežojumus un to, kā tie atsauksies uz brīvdabas kultūras pasākumiem un apmeklētāju pulcēšanos ārpus telpām. Jau vairākkārt publiski ir izskanējuši paziņojumi, ka masu pasākumi noteikti nevarēs norisināties tādā formātā, kāds tas bija pirms globālās pandēmijas, tāpēc ir pieņemts lēmums ikgadējos Dārza svētkus atcelt,» skaidroja I. Kusiņa.

Par iegādāto biļešu maiņas iespējām viņa lūdz sazināties, rakstot uz e-pasta adresi: turisms@rundale.net.
Dārza svētki Rundāles pilī ik gadu ir gaidīts pasākums, jo tie notiek pašā rožu ziedēšanas pilnbriedā. Katru gadu svētkos tiek aktualizēta kāda Rundāles pils muzejam atbilstoša tēma. Iepriekšējos gados svētki veltīti ne tikai rozēm, tulpēm un sīpolpuķēm, bet arī kokaugu kolekcijām, vēsturiskajām oranžērijām, parteriem, strūklakām, Zaļajam teātrim, medībām un izklaidēm 18. gadsimtā. 2019. gadā pasākuma tēma bija lapenes baroka dārzā, bet šogad tēma būtu veltīta labirintiem.
Rundāles pils muzejs aicina sekot līdzi informācijai mājaslapā un sociālo tīklu kontos, kur tiks izziņotas citas šīs vasaras aktivitātes muzeja teritorijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas