Arī Svitenē pasts turpmāk strādās stundu dienā 1

Rundāles novada Svitenes pagastā Lielsvitenes pasta nodaļai no 22. marta tiks mainīts darbības modelis un darba laiks, «pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām», informē Gundega Vārpa, valsts akciju sabiedrības (VAS) «Latvijas Pasts» ārējās komunikācijas vadītāja.

Pasta pakalpojumu sniegšana Svitenē turpmāk notiks «Gaismās», un darba laiks būs tikai viena stunda katrā darbdienā – no plkst. 13 līdz 14. Ārpus norādītā laika pakalpojumu varēs saņemt tieši pie pastnieka. Lielsvitenes pasta nodaļā pastnieka pienākumus veic Sarmīte Toronija. Kā portālam apgalvo G. Vārpa, «papildu darbs pasta pakalpojumu sniegšanā, protams, atspoguļosies arī darbinieces atalgojumā».

Šādu lēmumu «Latvijas Pasts» pamato ar to, ka Lielsvitenes pasta nodaļa radot zaudējumus vairāk nekā 7500 eiro gadā, jo pasta nodaļā vidēji darbdienā tiekot noformēti tikai astoņi pasta sūtījumi. Taču tiek solīts, ka iedzīvotājiem arī turpmāk būšot «ērti pieejami visi pasta pakalpojumi». Īpaši padomāts par senioru vajadzībām, kas nepieciešamos pasta pakalpojumus varēs saņemt tieši savā dzīvesvietā.
Pārmaiņas «Latvijas Pasta» darbībā laukos notiek visā Latvijā, modeļa maiņa ieviesta un darbojoties apmēram simt vietās. «Bauskas Dzīve» vēl pirms Starptautiskās sieviešu dienas iepazinās ar Lielsvitenes pasta nodaļu un tās apmeklētājiem, lai noskaidrotu iedzīvotāju domas par notiekošo. Mājīgajās un gaišajās pasta nodaļas telpās iespējams iegādāties arī dažādus, ikdienā noderīgus priekšmetus, sākot no audekla kabatlakatiņiem līdz dārzeņu un puķu sēklām.

Protams, iedzīvotāji šeit īsu brīdi arī satiek cits citu, pārmij kādu vārdu par notiekošo pagastā vai parunājas ar ilggadējo pasta nodaļas darbinieci Edīti Misūni. Viņa pastā nostrādājusi divdesmit septiņus gadus, jūtas patiesi piederīga savam pagastam un novadam, te dzimusi un uzaugusi, arī darbs vienmēr bijis dzimtajā pusē. Grāmatvedes izglītība lieti noderējusi pasta nodaļā. Godīgi un apzinīgi veicot pienākumus, nopelnīts cienījamais seniores statuss – darba attiecības ar «Latvijas Pastu» viņai beidzas 21. martā.

Sviteniece skolotāja palīdze Maija Markeviča atzīst, ka šie «uzlabojumi» prieku nerada, jo strādājošajiem iedzīvotājiem «Latvijas Pasta» noteikto darba laiku nav iespējams izmantot. Labs bija rīta cēliens pirms darba, no astoņiem. Vairāki satiktie pensionāri, kas savu vārdu nevēlējās nosaukt, par pārmaiņām bija diezgan pikti, jo nav pārliecināti, vai vienas stundas ierobežojums neliks gaidīt rindā. Viņi prātoja, cik ātri pastniecīte, kuru visi slavē par atsaucību, spēs apkalpot iedzīvotājus, jo darba apmērs būs lielāks. Kāds no pasta apmeklētājiem savas domas formulēja tā – «būs vienkārši jāpierod».

Edīte Misūne pastā palīdzēja izvēlēties Sieviešu dienas apsveikuma kartīti Staņislavam Adamovičam, kam radinieki Baltkrievijā, un viņš zina, ka šos svētkus tur atzīmē. Kādam gados vecākam vīram E. Misūne iesaka, lai mazbērni palīdz uzrakstīt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Bauskas klientu apkalpošanas centram, lai pensiju turpmāk saņemtu mājās, nevis pasta nodaļā kā līdz šim.
Tātad turpmāk, no piektdienas, 22. marta, pasta pakalpojumus svitenieki varēs saņemt «Gaismās» jeb Svitenes saieta namā, ēkā, kur ir bibliotēka un citu aktivitāšu telpas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

sdrāv

vidēji darbdienā tiekot noformēti tikai astoņi pasta sūtījumi...

tie, kas tur pa rindu satraucas. varbūt gribēja vēl individuālu apkalpošanu ar sarkanu paklāju, glāzīti konjaka un cigāru/eklērīti? nu, protams, tagad nevarēs stundu stāvēt un izklačoties, trakums gan

pirms gada, 2019.03.17 17:46

Vietējās ziņas