Ārkārtas sēdē Vecumniekos lemj par kredītu ņemšanu 23

Vecumnieku novada domes ārkārtas sēdē otrdien, 30. aprīlī, deputāti lēma par kredītu ņemšanu Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvei, izglītības iestāžu remontdarbiem un lietota autobusa iegādei pašvaldības vajadzībām.

Lēmumi bija jāpieņem steidzamā kārtā, negaidot domes kārtējo sēdi, jo līdz 1. maijam dokumenti jāiesniedz Izglītības iestāžu investīciju projektu finansēšanas komisijai. Tā piecu darbdienu laikā izvērtēs pieteikumu lietderību, lai gūtu pārliecību par projektu nepieciešamību izglītības pakalpojuma nodrošināšanai un ieguldījumu ilgtspēju.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Izglītības un zinātnes ministrijas jaunizveidotā komisija lēmumu par pašvaldību izglītības iestāžu investīciju projektu īstenošanu noformē atzinuma formā un nosūta Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomei (PAGKPP) un pašvaldībai. Ar šī gada 15. aprīlī VARAM valsts sekretāra izdoto rīkojumu, kas ievieš izmaiņas līdzšinējā kārtībā, deputātus iepazīstināja domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš un finanšu nodaļas vadītāja Gita Skribāne. Šie nosacījumi ir saistoši projektiem, kas attiecas uz aizņēmumiem izglītības iestāžu vajadzībām.

«Ja komisija sniedz negatīvu atzinumu, dokumenti netiek tālāk virzīti, bet, ja tas ir labvēlīgs, pašvaldība var stāties rindā uz aizņēmuma saņemšanu Valsts kasē,» skaidro G. Skribāne.

Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvei kopējā nepieciešamā aizņēmuma summa ir vairāk nekā astoņarpus miljoni – 8 530 000 eiro, ko plānots atdot 30 gadu laikā. Ja komisija lems, ka vajadzīgs pašvaldības līdzfinansējums desmit procentu apmērā, pie šī lēmuma būs jāatgriežas vēlreiz. «Ceram uz labvēlīgu iznākumu. Ekonomiskajam pamatojumam pievienoti Veselības inspekcijas kontroles akti, sertificēta būvinženiera atzinums par ēku, norādīts uz pamatu sēšanos un citām nepilnībām,» atzīmēja G. Kalniņš.

Deputāts Māris Āķis uzdeva jautājumu saistībā ar Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūves projektu. Viņš vēlējās ko vairāk uzzināt par būvuzņēmumu, kas iesniedzis saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. «Kāda ir iepirkumu komisijas pārliecība – vai šī firma darbus spēs veikt kvalitatīvi? Tāpat būtu svarīgi zināt, kāds ir uzņēmuma apgrozījums, pamatkapitāls, nodarbināto skaits, veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas utt. Vai viss izvērtēts pietiekami, tā, ka nav, ko apšaubīt?» viņš vaicāja.

Iepirkumu komisijas priekšsēdētājs Guntis Kalniņš atbildēja, ka lēmums bijis vienbalsīgs un komisijai šaubas neradās, dokumenti atbilda nolikuma prasībām. «Cik godprātīgi šie dokumenti sagatavoti, to pārbaudīt nav iespējams,» viņš atzina.

Deputātam Mārtiņam Mediņam saistībā ar ēkas pārbūves projekta būvuzraudzību, ko veiks uzņēmums, ar ko pašvaldība jau sadarbojas, bija iebildumi pret pakalpojuma kvalitāti, jo darbi daudzos objektos kavējas. G. Kalniņš paskaidroja, ka «kļūdas pieļauj būvnieki un tieši būvuzrauga prasību dēļ darbs nav novests līdz galam».

M. Āķis interesējās, kāds būs tālākais scenārijs, ja gadījumā dažādu apstākļu dēļ kredīts Vecumnieku vidusskolas ēkas pārbūvei netiks piešķirts. «Vai atgriezīsimies pie pērn janvārī domes sēdē pieņemtā lēmuma, kur prioritārā secībā noteikta nākamo, finansiāli mazāk ietilpīgu projektu – Skaistkalnes vidusskolas sporta zāles un Vecumnieku vidusskolas sporta laukuma – realizācija?» viņš vaicāja. G. Kalniņš paskaidroja, ka lēmums par prioritātēm mainīts netiks un «tādā secībā arī darbosimies», taču vērsa uzmanību uz to, ka arī šie ir izglītības projekti un arī to īstenošanai nepieciešamā kredīta saņemšanai saistoša tāda pati kārtība. «Ja vidusskolas ēkas pārbūves projektu noraidīs izglītības attīstības perspektīvas, nevis finanšu pietiekamības dēļ, arī nākamos projektus vērtēs pēc tiem pašiem kritērijiem,» viņš pauda.

Novada izglītības iestāžu remontdarbi, kā to paredz pašvaldības 2019. gada budžets, plānoti par aizņēmuma līdzekļiem. Tā kā iepirkums noslēdzies, zināms, ka kopējā nepieciešamā summa ir 28 483,16 eiro. Līdzfinansējums – 7333,16 eiro – tiks rasts budžetā, bet PAGKPP jālūdz atļauja Valsts kasē aizņemties 21 150 eiro izglītības iestāžu remontam, kredītsaistības uzņemoties uz trim gadiem. G. Skribāne paskaidroja, ka plānots veikt remontu Misas vidusskolas pirmsskolas ēkas priekštelpā un vestibilā, kā arī Stelpes pamatskolas bibliotēkā.

Šī gada budžetā par kredītlīdzekļiem paredzēts iegādāties lietotu autobusu pašvaldības vajadzībām. Veikta iepirkuma procedūra un zināma nepieciešamā summa – 47 661,90 eiro. 25 procenti – 11 921,90 eiro – ir pašvaldības līdzfinansējums, bet no PAGKPP jāsaņem atļauja aizņemties 35 740 eiro, ko plānots atmaksāt trīs gadu laikā. Paredzēts iegādāties autobusu «Setra», kas ražots 2002. gadā, tajā ir 32 pasažieru vietas.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

jaaks

Es domāju, ka Skaistkalnes vidusskolas sporta zāle jau kļuvusi par Poltergeistu - deputāti apgalvo, ka tā jau uzcelta, bet Kalniņš vēl netaisās pat projektēt to!

pirms gada, 2019.05.02 07:55

Pūces laikmets

Ja nostrādās ministra pūces virzītās reformas, tad Vecumnieku novads, kas atrodas 50km no rīgas paliks par lieliem laukiem bez perspektīvas, un par jebkādu būvniecību varēsim aizmirst. labi būs ja vispār mūsu novadā būs skolas un vidusskola.
par sporta būvēm varēsim tikai sapņot.

pirms gada, 2019.05.02 08:29

P

Tādā ūkstā būs-jau ir visas Latvijas nomales.

pirms gada, 2019.05.02 12:23

Pavasaris

Skaistkalnes sporta zālei jau 2 projekti gatavi. Arī otrais noguls plauktos ar visu iztērēto...Nekas , pierasts, jo 100 gadu sapnis par sporta zāli drīz svinēs jubileju. Iekārtas mainās, bet.....

pirms gada, 2019.05.02 09:07

P

Teicama stratēģija,jo tiks saglabāts novads.Kādam idiotam jābūt,,lai no Skaistkalnes,Bārbeles,Stelpes,Valles,Kurmenes pa putekļaini gludajiem mūsu lielceļiem spīdzinātu autobusu,šoferi,protams,skolniekus,transportējot uz Bausku,ja no visiem pagastiem uz Vecumniekiem ir asfalts.

pirms gada, 2019.05.02 12:11

RE

Labāk uz Bausku, nekā Vecumniekiem !

pirms gada, 2019.05.02 16:28

saimniece

Labi saimnieki, prot dzīvot uz parāda.... Skumji, ka tā. Taisām tikai parādus, gan jau tauta atdos...

pirms gada, 2019.05.02 14:12

to > Pūces laikmets

Par perspektīvu iespējamo apsīkumu tas ir sīkums, bet galvenais tas, ka novada domes priekšnieks nespēs pēc gadiem gada algā saņemt simts tūkstošus, bet vēlāk arī miljonu.

pirms gada, 2019.05.02 17:24

Reforma

vecie saņemsies kredītus- jaunajiem būs jāatdod. Ministrijai līdz reformai vajadzētu vecos saimniekus:) kredītu ņemšanā piebremzēt. Vēl jo vairāk- cik novadā 1/2tukšu skolu, paši saimnieki telpas privatizējuši, 48% no budžeta tērē to uzturēšanai...Kā tur beidzās ar izglītības reformas sacerēšanu?

pirms gada, 2019.05.02 18:53

Adata

Vajag, vajag kredītus, jo vēl tak daži grausti no Dombrovska būtu jāatpērk. Tūrisma info centra filiāle???

pirms gada, 2019.05.02 20:38

Fil

Turisma info fil vajadzēja iekārtot mājiņā,kur autobusi stājās- pilnīgi visam pietiktu vieta- nekas nebūtu jāpērk un jāremontē.

pirms gada, 2019.05.02 22:55

Xxx

Tad jau redzes cik jauni dzipi nopirkti bus un brugi pie majam. Tagad oat ar vecumnieku zimju uzlimem masinas vizinas pat brivdienas savas vajadzibas bet lej degvielu un remonte pagasta naudinu. Forsa mums ta kartiba. Cerams ka neaizmirsis iesniekt dokumentus ka ieprieks ????????????

pirms gada, 2019.05.02 21:19

ai,

ar aplīmētām mašīnām stipri jāpiedomā, kur, kā un kad brauc- tagad patiesi- reizēm vairāk ar Vecumn zīmēm aplīmētas mašīnas pie veikala, nekā citas. Vienu varēja aplīmēt, un pietiek- nekristu tik traki tautai acīs.Laikam jau vienalga.

pirms gada, 2019.05.02 23:01

;)

izskatās jau diezgan komiski, ka ar aplīmētu mašīnu domes darbinieki brauc pusdienās- laikam nemaz nesaprot, ka tas nav likumīgi.

pirms gada, 2019.05.03 15:22

Saprotošais

Kam vajadzīgs 17 gadu vecs autobuss par tādu cenu?

pirms gada, 2019.05.02 22:03

saprotošajam

Ka pērk domes vadībai mašīnas, tad pērk jaunas ar nezin kādiem navarotiem un lietajiem diskiem, bet kad bērnu vešanai jāpērk autobuss, tad vecu lūzni !

pirms gada, 2019.05.03 10:30

domnieks

Lai tautai tā uzskatāmāk parādītu, kas ir kas, ar neskaitāmajām un dažiem pat neizprotamajām amatu vietām ar šausmīgajām mēnešalgām ir par maz, un tāpēc autiņus aplīmē, lai tā īsti var saprast, ko nozīmē pagasta pārtapšana par novadu, vēl ietverot dažus pagastus, kas kādreiz kopā ar visiem pagastiem un šodienas novadiem bija Bauskas rajons, kura vadībai bija daži autiņi bez uzlīmēm.

pirms gada, 2019.05.03 08:18

Tautas modrā acs

Runā, ka novada apzīmētā mašīna redzēta Ādažos zaļās partijas kongresā !

pirms gada, 2019.05.03 10:33

Ko jūs īdiet!

Lai tak ņem kredītus. Jāuztraucas ir tiem kuri to izsniedz ne tiem, kas to ņem!

pirms gada, 2019.05.03 10:26

Raimonds

Pēc virsraksta nospriedu , ka ārkārtas sēde, ārkārtīgi liela summa, lasu tālāk , nē 28 000un 47 000 , eiriķi , kārtīgs ""novads "", pat 28 štuku nav .

pirms gada, 2019.05.04 12:18

Vanda

Švaks lasītājs...

pirms gada, 2019.05.04 21:25

Vietējās ziņas