Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asinis nodod ap septiņdesmit cilvēku

Bauskas kultūras centrā pirmdien, 21. oktobrī, durvis vaļā tika vērtas asinsdonoriem. Dažas minūtes pirms pieņemšanas beigām ap 70 cilvēku bija ziedojuši asinis, informē Valsts asinsdonoru centra (VADC) pārstāve Sarmīte Midega.
 
Laikā, kad «Bauskas Dzīve» ieradās pie asinsdonoriem, iepriekš noteiktais pieņemšanas laiks bija beidzies. Tomēr rindā ar vēlmi ziedot asinis stāvēja vēl ap desmit cilvēku. Kopā bija piereģistrēti 84 potenciālie asins ziedotāji, no tiem asinis jau bija nodevuši 66.

Pārējie piereģistrētie par donoriem nekļuva, jo, kā zināms, asins ziedotājiem jābūt smagākiem par 50 kilogramiem, jābūt labā veselības stāvoklī, kā arī jāievēro fakts, ka iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu.

S. Midega uzsver, ka visbiežāk VADC atsaka pazemināta svara un hemoglobīna līmeņa, kā arī vēnu problēmu dēļ. Viņa atklāj, kādai sievietei atteikts nodot asinis, jo viņa nesen piedzīvojusi operāciju. «Ir jāpaiet vismaz pusgadam, līdz var kļūt par donoru,» piebilst speciāliste.

S. Midega stāsta, ka donoru dienās bija mazs skaits pirmreizējo donoru. Tomēr «Bauskas Dzīvei» izdevās sastapt 21 gadu veco baušķenieku Dzintaru Sēli, kurš donora lomā iejutās pirmo reizi. Viņš sacīja, ka nejūtas satraucies, jo vairākus gadus tirdījusi doma par asins ziedošanu. «Beidzot apstākļi sakrita, un varēju kļūt par donoru,» atzinās jaunietis.

Valsts asinsdonoru centrs informē, ka pašlaik asins krājums ir zems, bet slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem ir liels. Lai nodrošinātu ārstniecības iestādes ar nepieciešamajām asins devām un tādējādi dotu iespēju pacientiem atveseļoties, vajadzīga liela donoru atsaucība.

S. Midega secina, ka donoru dienas Bauskā aizritējušas pozitīvi, jo bijusi lielāka aktivitāte nekā pagājušajā reizē. Vasarā Bauskas kultūras centrā asinis nodeva tikai nedaudz vairāk kā 30 cilvēku. «Vasarā vienmēr ir mazāka atsaucība, jo nav skolēnu un studentu pieplūduma. Parasti iedzīvotāji ieplāno atvaļinājumus,» tā viņa skaidro statistikas atšķirības.

Ja vēlas kļūt par asins ziedotāju, jāzina, ka VADC busiņš izbrauc arī mazākos novados. Regulāri tas piestāj Iecavas novadā, bet divas trīs reizes asinis var nodot arī Vecumniekos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas