Asins donorus šodien gaidīs Iecavā

Donori ir ļoti gaidīti Valsts asinsdonoru centra (VADC) speciālistu izbraukumā, kas notiks šodien, 26. oktobrī, Iecavas kultūras nama telpās no pulksten 10 līdz 13.

Nepieciešami ir visu asinsgrupu donori, uzsver VADC pārstāve Ilze Bergmane. Viņa apliecina, ka ikviena donora atsaucība ir ļoti svarīga, lai kopīgi palīdzētu pacientiem, kam tas nepieciešams. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka pirmajā vietā ir drošība un veselība – donoram ir jājūtas labi, jābūt veselam un jāievēro visi noteikumi, ar kuriem var iepazīties VADC mājaslapā.

I. Bergmane uzteic iecavniekus par atsaucību vasarā – jūlija sākumā pēc ilgāka perioda donoru diena atkal notikusi Iecavas kultūras namā. Atsaucība bija iepriecinoša, atnāca 37 donori. Asinis ziedoja 29 donori, no viņiem četri pirmo reizi. Kopā tika ziedoti 13 litru asiņu – iecavnieki palīdzēja 39 cilvēkiem. Iecavā bija diezgan daudz B+ grupas asiņu, bet bija arī A+ un 0+. Asinis nāca nodot gan sievietes, gan vīrieši.

I. Bergmane informē, ka ziedošanas vietās tiek stingri ievēroti šādi drošības pasākumi: tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo divu metru distanci, ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi, ir pieejami individuālie aizsardzības līdzekļi (sejas maskas) gan donoriem, gan darbiniekiem.

Donoriem visā Latvijā papildu obligātajiem testiem tiek piedāvāta iespēja noteikt antivielu esamību pret «Covid-19» infekcijas izraisītāju («SARS-CoV-2» vīrusu). Testēšanas rezultāti tiks anonīmi nodoti Slimību kontroles un profilakses centram (SPKC), lai vērtētu kopējās tendences un imunitātes līmeni donoru vidū.

Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur šādu informāciju: personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto). Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs.

Ieviestie drošības pasākumi ir radījuši daudz jaunu izaicinājumu visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī pašlaik slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvību, nepieciešams donoru atbalsts. Ņemot vērā to, ka katram asins komponentam ir savs dzīves ilgums – trombocītu derīguma termiņš ir piecas dienas, eritrocītu masai – 35 dienas, donori ir ļoti gaidīti katru dienu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas