Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asins rezervju trūkums baušķenieku mudina kļūt par donoru

Bauskas kultūras centrā pirmdien, 29. jūlijā, durvis vaļā tika vērtas asinsdonoriem. Pusstundu pirms pieņemšanas beigām 33 cilvēki bija ziedojuši asinis, informē Valsts asinsdonoru centra (VADC) pārstāve Sarmīte Midega.

Laikā, kad «Bauskas Dzīve» ieradās pie asinsdonoriem, bija piereģistrēti 46 potenciālie asins ziedotāji, no viņiem asinis jau bija nodevuši 33. Vairāki piereģistrētie par donoriem nekļuva, jo, kā zināms, asins ziedotājiem jābūt smagākiem par 50 kilogramiem, jābūt labā veselības stāvoklī un jāievēro, ka iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu.

Baušķeniece Zane Tione kopš 18 gadu vecuma iet nodot asinis katru reizi, kad tiek rīkotas donoru dienas Bauskā. Šī būtu bijusi piektā reize, bet zemā hemoglobīna līmeņa dēļ ārsts ieteica asinis nenodot.

Savukārt medicīnas studentam Mārtiņam Gulbim šī ir pirmā reize asinsdonora lomā. Atzīdams, ka ir nedaudz satraucies, puisis tomēr noteic: «Nolēmu piedalīties donoru dienās, jo skolas mājaslapā izlasīju paziņojumu, ka Latvijā ievērojami trūkst asins rezervju.» VADC sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Ieviņa apstiprina šo faktu, sakot, ka pašlaik asins krājums tiešām ir neliels, lai nodrošinātu ārstniecības iestādes ar vajadzīgo asins daudzumu.

S. Midega uzsver, ka donoru dienas Bauskā norit mierīgi, vienīgi varētu vēlēties lielāku atsaucību, piemēram, ap 50 donoru. «Vasarā vienmēr ir mazāka ieinteresētība, jo nav skolēnu un studentu pieplūduma. Tomēr dārziem jau jābūt izravētiem un ogām nolasītām, tā ka nav attaisnojuma, lai neierastos,» nosmej speciāliste.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas