Astoņas Latvijas un Lietuvas pašvaldības atbalsta pierobežas apceļošanas akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» 2

Bauskas novada atpūtas kompleksā «Miķelis» Gailīšu pagastā šonedēļ Latvijas un Lietuvas pierobežas pašvaldību vadītāji parakstīja sadarbības līgumu par projekta «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» īstenošanu 2019. gada tūrisma sezonā. Jau ziņots, ka akcijas mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar pierobežas tūrisma objektiem un pasākumiem.

Kaimiņus labāk iepazīt, apceļojot mūspuses novadus un rajonus Lietuvā, varēs no 1. maija līdz 30. septembrim. Tūrisma projektā aicināti piedalīties Latvijas un Lietuvas zinātkārie iedzīvotāji gan kopā ar savu ģimeni, gan draugiem, gan klasesbiedriem. Maršruta un akcijas brošūra, kurā būs pieejama informācija par 24 akcijas objektiem un pasākumiem un papildu apskates vietām kopīgajā maršrutā, tiks izdota aprīlī un būs pieejama Tūrisma informācijas centros Bauskā, Biržos, Pasvalē, Pakrojā un Jonišķos, «Bauskas Dzīvi» informē Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas Tūrisma informācijas centra un šī projekta vadītāja.

Kā «Bauskas Dzīve» uzzināja projekta līguma parakstīšanas laikā piektdien, šogad akcijā ir daudz jaunumu – visi objekti pieejami jebkurā diennakts laikā; tajos nav ieejas maksas (tātad pārsvarā tie būs pieminekļi, skulptūras, parki, ēkas no ārpuses, bezmaksas svētki pilsētās u. tml.); lai saņemtu zīmogu, akcijas dalībniekam ir jānofotografējas pie akcijas objekta (jāuztaisa pašbilde); akcijas zīmogu varēs saņemt Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonišķu Tūrisma informācijas centrā, uzrādot fotogrāfijas (telefonā vai fotoaparātā), kurās jābūt redzamam akcijas dalībniekam un akcijas objektam. Iesniedzot apzīmogotās akcijas kartes Bauskas, Biržu, Pakrojas, Pasvales vai Jonišķu Tūrisma informācijas centrā līdz 1. oktobrim, būs iespēja pretendēt uz kādu no 16 balvām.

Lai novadu apskatei vairāk piesaistītu jauniešus – skolēnus un studentus –, šosezon ir vēl kāds īpašs jaunums: tiek izveidota apceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» mobilā aplikācija. Tās tapšanā īpašs ieguldījums ir Jonišķu rajona Tūrisma informācijas centram. Centra vadītāja Jurgita Bučinskiene «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka riskējuši rakstīt projektu ar finansējuma pieprasījumu Lietuvas Tūrisma padomei, lai šādu aplikāciju, kas maksā 5000 eiro, varētu atļauties. Šonedēļ saņemta pozitīva atbilde un, piedaloties projekta partnerēm pierobežas pašvaldībām, kā arī saņemot Lietuvas valsts budžeta atbalstu, taps mobilā aplikācija.

Maršrutu un akciju jau trešo gadu veido un organizē astoņas pašvaldības – Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldība Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldība Lietuvā. Katras pašvaldības finansējums veido 867,75 eiro, kuri tiks novirzīti maršruta bukleta izdošanai, balvu iegādei, noslēguma sarīkojuma organizēšanai, skaidro Inese Turkupole-Zilpure.

Apceļošanas akcijas noslēgums ar dāvanu pasniegšanu tās ieguvējiem tiks organizēts oktobrī Iecavā, līdz ar to simboliski noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu.


Plašāk par akcijā apskatāmajiem objektiem – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 26. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skats no malas

Kāpēc plānotajos apskates objektos nav iekļautas Ausekļu dzirnavas Bārbelē? Liliju svētki līdzšinējā piedāvājumā sevi ir izsmēluši!!!

pirms gada, 2019.02.26 09:47

P

Varbut navajag?Saksies salidzinasana,un mes busim janos.

pirms gada, 2019.02.27 13:38

Vietējās ziņas