Astoņas personas robežkontroles punktā Brunavas pagastā uzrāda viltotus «Covid» testus 2

Svētdien, 16. maijā, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A7 Bauskas novada Brunavas pagastā, robežsargi apturēja kādu «Ford Focus» markas automašīnu, kurā konstatēja divus Polijas pilsoņus, bet brīdi vēlāk – «Volkswagen Kombi» markas automašīnu, kurā konstatēja sešus Latvijas pilsoņus. Personas robežsargiem uzrādīja tādus «Covid-19» testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošiem paraugiem, informē Jolanta Babiško, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste. Kopumā robežsargi konstatējuši jau 91 personu, kura uzrādīja viltotus vai tādus «Covid-19» testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas: abi Polijas pilsoņi ar 300 eiro naudas sodu, trīs Latvijas pilsoņi ar 400 eiro naudas sodu, bet vēl trīs Latvijas pilsoņi attiecīgi ar 100, 500 un 600 eiro naudas sodu, informē J. Babiško.

Bauskas iecirkņa policisti 16. maijā sniedza palīdzību Latvijas robežsargiem, kuri konstatēja, ka vienā transportlīdzeklī vairākas personas nebija aizpildījušas elektroniskās anketas personu uzraudzības informācijas sistēmā www.covidpass.lv, kā arī viņām nebija apliecinājuma par negatīvu «Covid-19» testa rezultātu. Ir sākti divi administratīvā pārkāpuma procesi pret vienu sievieti un vienu vīrieti par to, ka viņiem nebija apliecinājuma par negatīvu «Covid-19» testa rezultātu. Katram no viņiem ir piemērots naudas sods 30 eiro apmērā, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kukūū

kā to var dabūt gatavu? vecam testam samaina datumus?

pirms mēneša, 2021.05.17 19:56

Zanis

Ko nevar dabūt gatavu? Šodien uz krāsaina printera var izdrukāt pilnīgi visu ,ko vien spej iedomāties,tai skaitā zimogu! Kamēr lumpeņu karaļvalsts(lasi Veselibas Ministrija) neizprātos, kā verificet testus ar QR kodu caur aplikāciju vienotā datubāze, šadi muhļisies aizvien vairāk! Vispirms noteiksim atvieglojumus vakcinētajiem un tad pec mēneša aizdomāsimie,ka nevar tak pārbaudit-stedzami Zaļo pasu birojs jādibina!

pirms mēneša, 2021.05.18 16:29

Vietējās ziņas