Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ASV vēstniecības pārstāvji Bauskā pārrunā sadarbību izglītības jomā 2

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecības pārstāvji piektdien, 13. decembrī, apmeklēja Bauskas pašvaldību un izglītības iestādes, ar vietējām amatpersonām pārrunājot sadarbību izglītības jomā, savukārt Bauskas novada pārstāvji viesiem pateicās par kantri festivāla un citu aktivitāšu atbalstīšanu.

Bauskas novada pašvaldības pārstāve Andra Matuļenko informēja, ka darba vizītē Bauskā viesojās ASV vēstniecības Preses un kultūras atašeja Keitija Gilesa-Diaza un ASV Valsts departamenta, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Publiskās diplomātijas nodaļas vadītāja Brinille Ellisa. ASV vēstniecības pārstāves apmeklēja Bauskas Valsts ģimnāziju, tikās ar pašvaldības vadību un viesojās Bērnu un jauniešu centrā.

ASV vēstniecības pārstāvju vizīte sākās ar tikšanos Bauskas Valsts ģimnāzijā, kur tika pārrunātas izglītības aktualitātes un iespējas attīstīt dažādus sadarbības virzienus, gan piesaistot vieslektorus, gan pedagogiem piedaloties dažādās izglītības apmaiņas programmās.

Pēc tam vēstniecības darbinieki tikās ar Bauskas domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku (VL-TB/LNNK), Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas priekšsēdētāju Initu Nagņibedu, pašvaldības izpilddirektora vietnieci Inetu Ruhocku un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ilzi Tijoni, lai pārrunātu sadarbības iespējas kultūras un izglītības jomā.

Domes priekšsēdētājs pastāstīja, ka pavisam nesen Bauskas jauniešu lietu speciāliste Solvita Jirgensone viesojās ASV, kur guva ļoti vērtīgu pieredzi sava darba jomā. Kā pozitīva sadarbības pieredze vērtējams arī tas, ka iepriekšējos gados ASV vēstniecība ir atbalstījusi Bauskas Starptautisko kantri festivālu.

Ābelnieks atzina, ka pašvaldība ir atvērta sadarbībai, jo izglītoti bērni un jaunieši ir tās galvenā prioritāte. Šim viedoklim piekrita arī Nagņibeda, interesējoties par aktuālākajām sadarbības formām un iespējām šīs idejas īstenot, par pašvaldības pārstāvju pausto skaidroja Matuļenko.

ASV vēstniecības preses un kultūras atašejs Gilesa-Diaza tikšanās laikā informēja par dažādām sadarbības formām un pieejamām programmām izglītības un kultūras jomā. Plašajā stipendiju un mazo grantu programmā esot iespējams piedalīties arī nevalstiskajām organizācijām.

Sarunas laikā starp Bauskas pašvaldību un ASV vēstniecības pārstāvēm tika iezīmēti iespējamie sadarbības virzieni - veicināt skolēnu un skolotāju pieredzes apmaiņas braucienus uz ASV gan vidusskolās, gan mākslas un mūzikas skolās, gan piesaistīt vieslektorus.

Tāpat kultūras atašejs izrādīja interesi par nozīmīgākajiem pasākumiem Bauskā. Domes priekšsēdētājs atzīmēja, ka viens no centrālajiem pasākumiem nākamā gadā ir novada svētki un Bauskas pilsētas 405.gadadiena, kā arī kantrimūzikas festivāls jūlijā un pagalmiņu svētki, kas notiek septembrī, informēja pašvaldības pārstāve.

Pēc tikšanās ar pašvaldības vadību vēstniecības pārstāvji devās uz Bērnu un jauniešu centru, kur iepazinās ar bērnu un jauniešu ārpusstundu aktivitātēm, tikās ar jauniešu lietu speciālisti Solvitu Jirgensoni.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

***

Jauki, ja novērtē mūsu bērnu centienus vispusīgi izglītoties.Pieredzi var gūt krieti tuvāk un ne sliktāku ,bet piemērotāku eiropiešiem, to var gūt Vācijā,Šveicē ar krietni mazākiem līdzekļu patēriņiem .Mūsu jauniešiem derētu iepazīt Anglijas skolas prasības un kultūras normas .....

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 09:33

atā - taša

Obama labprāt pasērstu pie mums kādā pagalmiņā, bet tā lielā aizņemtība - visur taču klibo demokrātija, jāstutē,cik vien var.

pirms 6 gadiem, 2013.12.15 16:47

Vietējās ziņas