Atbalsta Mežgaļu sākumskolas pievienošanu Griķu pamatskolai 112

Pēc emociju pārbagātām diskusijām Bauskas novada domes sēdē 31. jūlijā tika nolemts Mežgaļu sākumskolu pievienot Griķu pamatskolai. Par sagatavoto lēmuma projektu balsoja Juris Landorfs, Inita Nagņibeda, Voldemārs Čačs, Arnolds Jātnieks, Jānis Dūmiņš, Kristīne Kazāka un Raitis Ābelnieks. Atturējās Uldis Kolužs, Rudīte Čakāne, Agris Mustermanis, Valdis Veips, Andris Arcimovičs, nebalsoja deputāts Aleksandrs Novickis. Sēdē nepiedalījās deputāti Aivija Kursīte, Karīna Andreika, Gatis Skurba un Mārīte Ķikure.

Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare deputātiem atklāja – līdz pēdējam brīdim cerējuši, ka bērnu skaits būs pietiekams, lai izglītojamie varētu mācīties Mežgaļos. Tikusi izskatīta iespēja mācību procesu organizēt vienā ēkā, lielāko atstājot tukšu, jo tās uzturēšana nebūtu lietderīga. Taču no izglītības iestādes vadītājas Solvitas Puteles saņemta informācija, ka audzēkņu būs vēl mazāk, kas nozīmēja, ka sākumskolas posmā izglītības process nav nodrošināms. Risinājums rasts Mežgaļu skolas pievienošanā Griķu pamatskolai, kurai tālāk jārūpējas par izglītības procesa nodrošināšanu un materiālo vērtību pārņemšanu. Savukārt Brunavas pagasta pārvaldei jāpārņem nekustamais īpašums un jāgādā par tā uzturēšanu.

Bauskas novada izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka paskaidroja, ka lēmuma projekts saskaņots ar Izglītības un zinātnes ministriju un tas esot labākais risinājums šajā situācijā.

Vairāki deputāti sēdes laikā aicināja saukt lietas īstajos vārdos, proti, paziņot par skolas likvidāciju, nevis pievienošanu citai izglītības iestādei. «Mēs mānām paši sevi, ja bērnu nav, likvidējam šo skolu, nevis pievienojam citai,» sacīja deputāts Valdis Veips. Raitis Ābelnieks steidza kolēģiem skaidrot, ka šī ir likvidācija ar pievienošanas metodi un likumdošanā šāds process esot paredzēts.

Vissāpīgāk par šo jautājumu bija runāt deputātei Rudītei Čakānei. Neslēpjot emocijas, ar asarām acīs viņa atzina, ka paši ar iepriekš pieņemto lēmumu par reorganizāciju paātrinājuši šo procesu, un ar šo dienu Brunavas pagasts palicis bez vienīgās izglītības iestādes. «Tas tiesa, no Mežgaļiem līdz Griķiem ir 12 kilometri, bet padomājiet, cik ir no Budbergas, Paņemūnes gala? Cik stundu jāpavada ceļā, kas maziem bērniem ir sevišķi grūti, bet vecākiem liek sarosīties par dzīvesvietas maiņu? Kura jauna ģimene izvēlēsies šeit dzīvot?!» balsij aizlūstot, vēstīja R. Čakāne.

Deputāts Valdis Veips paziņoja, ka ar šādiem lēmumiem tiek iznīcināti ne tikai lauki, bet arī Latvija. «Protams, vecāki zināja, ka ar 2019. gada 1. septembri šeit darbosies tikai sākumskola. Vecākie bērni brauc mācīties citviet, un tikai saprotami, ka arī jaunākie seko. Tālab tikai loģiski, ka skola paliek bez izglītojamajiem,» sacīja V. Veips. Viņš piekrita deputātei Rudītei Čakānei, ka pienāks laiki, kad būs Brunava, bet nebūs brunaviešu.

Deputāte Inita Nagņibeda atklāja, ka esot tikai pašsaprotami, ka lokālā skola svarīga ikvienam vietējam iedzīvotājam. «Ja katram no jums pajautātu, vai jūs savu bērnu vai mazbērnu laistu apvienotajā klasē, es nezinu, vai jūs atbildētu apstiprinoši,» pauda I. Nagņibeda.

Aktuāls deputātiem bija jautājums arī par atbrīvošanas pabalstu izmaksu pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, kā arī iespējām Mežgaļu sākumskolas darbiniekiem darbu turpināt citviet.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Bauskas starpnovadu padomes priekšsēdētāja Māra Graudiņa atklāja, ka viņai tīkams bijis risinājums Ozolaines skolas reorganizācijā: «Iestādi likvidēja, visiem izmaksāja kompensācijas, pievienoja pie Vecsaules skolas, un 1. septembrī visi sāka strādāt ar tiem pašiem bērniem tajā pašā ēkā. No otras puses, es negribētu būt Griķu skolas direktores vietā, kurai jāpieņem šie viens, divi vai trīs darbinieki, jo kāds varbūt šķiet nepieņemams kandidāts, iespējams, kāds pats nepiekrīt, jo tomēr tas saistīts ar braukāšanu, jo ir pavisam cita apdzīvota vieta.» 

Diskusijām noslēdzoties, Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs atzina, ka izskatītais jautājums bijis smags, taču tāda esot dzīves realitāte, kas jāpieņem. Pievienošana Griķu pamatskolai esot labākais veids, lai skolēni varētu turpināt izglītības procesu, bet pedagogiem būtu nodrošinātas sociālās garantijas. Griķu pamatskola var nodrošināt izglītojamajiem mācību procesu visās Mežgaļu sākumskolas izglītības programmās, tai ir labiekārtota sporta zāle, iespējas atbalsta personāla pakalpojumam un ārpusstundu darbam.

Pieņemtais lēmums nozīmē, ka Mežgaļu sākumskolas izglītības procesu Griķu pamatskolā īstenos no 2019. gada 1. septembra.

Pievieno komentāru

Komentāri 112

www

Vai tiešām virsraksts atbilst patiesībai? Visi pad_smit skolēni mācīsies Griķos?

pirms gada, 2019.08.01 12:42

zigis

macīsies tikai tie kuru vecākiem nerūp bērna nākotne

pirms gada, 2019.08.01 16:47

:(

Ar labāko un gudrāko direktori novadā!

pirms gada, 2019.08.01 13:43

??

Ja jau Bauskā tik labi, kāpēc tad daudziem nākas pāriet uz Griķiem un citām mazajām skolām? Ja jau labas tās Bauskas skolas ko tad netiek galā? Kur tad ir tas profesionālisms.

pirms gada, 2019.08.02 10:19

pele

Veips ir vienīgais, kam kaut cik rūp tas par ko lemj un balso.

pirms gada, 2019.08.01 13:17

arī pele

Nav ko vilkt mīnusiņus Veipam,tieši tā arī bija.

pirms gada, 2019.08.01 18:24

Vai kauns nav?

Tā rūp, tā rūp... ka par kārtējo naudas iegrūšanu Grantiņas un Koluža upmalas katakombās runā vienu -publikai, bet balso kā melu čempioni paģērējuši!

pirms gada, 2019.08.02 09:46

MG

Tā ir likvidācija! Nekāda pievienošana! Pamēģiniet deputātus kaut kam pievienot, a nekā šiem vajadzēs kompensāciju! Nagņibeda ar kā no plaukta nokritusi, it kā pati skolā nestrādātu.

pirms gada, 2019.08.01 13:23

GM

Nagņibeda ir īpaši elastīga un domā kā tajā brīdī vadībai ir izdevīgi

pirms gada, 2019.08.15 23:24

Aija

Ko ta Novickis nebalsoja, nebija klāt Kursītes, kura nodod stingras instrukcijas, kā balsot, izvēlējās labāk nebalsot vispār, nekā iekulties nepatikšanās:)

pirms gada, 2019.08.01 13:51

Skolotāja

Pirms vēlēšanām šo skolu Aleksandrs naski aizstāvēja, solija, ka saglabās, kas ir mainījies? Pat īsti neiespringa, salīdzinot ar halles epopeju. Vismaz būtu nobalsojis pret! Vēlēšanas vēl tālu?

pirms gada, 2019.08.01 14:10

administrācijas dzeguze

no administrācijas attīstības epopejas, ko tu te maini nikus un komentē nabu plēsdama? līdz tevim arī tiks.

pirms gada, 2019.08.01 16:35

Ne dzeguze

Līdz tevīm Novicki, jau tika, tāpēc ir drūms vaigs un neierasti nerunīgs, tramīgs, kaut ko fotografēji, haotisks acu skats .liekas, ka ,tiešām, neesi vesels. Kāds šim sakars vairs ar mūsu novada skolām un vispār ar mūsu novadu?

pirms gada, 2019.08.01 17:13

viltus Skolotājai

https://www.atklatibauskai.lv/diskusijas/mezgalu-pamatskola-reorganizesim-vai-likvidesim

pirms gada, 2019.08.01 17:19

Alexandr!

Beidz mocīties! Tavu atklātibauskai.lv neviens nelasa, neesi vēl pamanījis? :)Ne jau vārdi nosaka cilvēka personību, bet darbi, diemžēl, tavi darbi nav tie spožākie, no kuriem būtu jāņem piemērs, vai kurus būtu vērts pieminēt. Kā biji agresīvs tāds arī esi un būsi, tādi kā tu nemainās:( ar viltu tikt deputātos nav liela māksla, bet noturēt latiņu reti kuram izdodas...

pirms gada, 2019.08.01 17:32

Aleksandrs

Vienkārši apbrīnojami ar kādu prāta apmātību apzinātus melus un samazgas pret saviem oponentiem Bdz portālā nepārtraukti izplata “sabiedriskā viedokļa” paudējas - Nacionālās apvienības un zaļsaimniekotāju deputātu “karteļa” līdzskrējēju pašvaldības amatos iekārtotie un par novada iedzīvotāju naudu apmaksātie troļļi! Lai “atmazgātu” savus “maizes devējus” - lauku skolu “reformātorus-lividātorus”un vieglas rokas budžeta miljonu “sadalītājus-apguvējus” megabūvēm, un nosargātu savus siltos krēslus, šie troļļi būs apguvuši nacistu ideologa Jozefa Gebelsa "lielo melu" taktiku- tik daudz reižu atkārtojot melus un sagrozot informāciju, lai plašām tautas masām ir iespējams iestāstīt, ka tā ir patiesība.

pirms gada, 2019.08.05 12:58

Ko lai saka,

skumja bilde. Tā drīz vien aizies pa skuju taku arī tā Griķu skoliņa un visas pārējās.
Valstī neviens jau gandrīz 30 gadus nedomā, kā cilvēkus noturēt laukos, ko darīt, lai
viņiem būtu darbs, ienākumi, ceļi un viss pārējais, lai ne tikai vēlētos, bet arī varētu
tur normāli dzīvot. Un tas ir rezultāts. Pēc gadiem desmit šāda pati deputātu kompānija
spriedīs, ko darīt ar tagad slēgto skolu drupām, un "ar asarām acīs" nolems, ka jānošķūrē.
Ko gan citu?

pirms gada, 2019.08.01 14:07

taisniba

jā- tas ir tikai laika jautaajums, kam buus lemts notikties, tas notiksies,., skumji. kaa teikt- pavelk te vel tikai dzivibu ar saviem leemumiem un pleenumiem. realajaa dzivee viss ir savadak, neviens no deputatiem izskataas, ka nedomaa par to cilveku dzivi , kuriem tas buus jaabauda, vienigi Rudite vel iestajas par parasto lauzu veertibaam un sadzivi.

pirms gada, 2019.08.01 15:39

secinājums

Pēc Romas impērijas sabrukšanas Romas laukumos ganījās aitu un kazu ganāmpulki, jo varu pārņēmušajiem deģenerātiem nekas no senajām vērtībām nebija vajadzīgs. Latvijā pašlaik ir līdzīgi.

pirms gada, 2019.08.01 16:03

viltus taisnībai

ko tiražē savus melus?paskaties kas un kā iepriekš balsoja par Mežgaļu skolas pārveidi par sākumskolu!!!! kas praktiski nozīmēja skolas likvidāciju tuvāko divu gadu laikā!!!

pirms gada, 2019.08.01 16:40

par to skuju taku

Tā arī būs.Tā ir deportācija.Tikai toreiz cilvēkus izveda no savām mājām.Tagad izdara tā,lai paši aiziet.Toreiz laukos mājas palika tukšas,tagad arī.Varbūt pietiks teikt tās kvēlās un skaļās runas pie pieminekļiem.Cilvēki sāk saprast šo runātāju patieso dabu.

pirms gada, 2019.08.01 17:56

ct

tu tāds stratēģiski domājošs šķieti... kādu tieši darbus varētu radīt kaut kādos Mežgaļos? dāviņos, bērstelē? nav iespējams visus bijušos kolhozniekus apgādāt ar darbu laukos, tagad 1000 ha 2 lielie traktori apkopj.
depopulācija, urbanizācija notiek visur. nav ko vaimanāt, ka pie mums lauki izmirst. pie mums notiek pašsaprotams process, kura iemesls ir 20. un 30. gadu agrārā jūsma un pēc tam sekojošie kolhozi

pirms gada, 2019.08.02 13:55

bb

Par depopulācijas sekām, kuras īpaši smagi skar kultūras mantojumu (gan materiālo, gan nemateriālo)
un nacionālo identitāti (tā multikulturālās lielpilsētās strauji mainās), bija jādomā tad, kad ar likumdošanu tika pavērts ceļš jaunlaiku lielgruntniecībai un no spēles izslēgts liels skaits citu laukos dzīvojošo. Tagad, visticamāk, jau par vēlu šajā aspektā kaut ko mainīt. Tas gan nenozīmē, ka tik mazā valstī laukos nevarētu dzīvot arī citas sabiedrības grupas - attālināti strādājošie, radošie u.c., taču arī tam vajadzīgs politisks un ekonomisks atbalsts.

pirms gada, 2019.08.04 21:41

ct

esi gatavs ekonomiski atbalstīt kādu nevajadzīga amata tanti, lai viņa no rīta var kafiju savā pagalmā padzert?

pirms gada, 2019.08.08 18:39

sabīne

iesaku vecākiem bērnus skolot Bauskā griķu skola ir zem palīgskolas līmeņa

pirms gada, 2019.08.01 16:41

Koks

Tāda termina, kā palīgskola sen nav.Nu dikti zinošs cilvēks,tā Sabīne:):):):)

pirms gada, 2019.08.01 16:54

varis

sabīne griķos mācijās

pirms gada, 2019.08.01 19:17

secinājums

Pašlaik jebkura mācību iestāde pat nevelk līdz padomju laiku palīgskolu līmenim.

pirms gada, 2019.08.01 23:19

novada bēda

https://www.youtube.com/watch?v=EF05F-SFLeQ
šeit var paklausīties demagogu Kolužu un "elastīgo" domātāju no JKP Nagņibedu, Dūmina un Kazākas domu graudus :))

pirms gada, 2019.08.01 16:58

Trīs dēlu mamma

Deputāti māk nolemt, lai likvidētu, tur lielu gudrību nevajaga - pacel roku (un saņem algu par to). Bet ko viņi cilvēcīgi un reāli dara, lai mazās skolas tieši saglabātu? Šo skolu vienreizīgumu, vienkāršību, atbalstu un pieejamību lauku bērniem noteiktā teritorijā. Vai zināt kādus, kuri ir atklāti pateikuši, ka tikai tāpēc, ka mācījušies mazā lauku skoliņā, to liktenis bijis izlemts, - viņi nevarēja studēt, ieņemt amatus?
Kur reāli paliek "milzu ieguvums" - likvidēto mazo skolu uzturēšanas nauda? Kādos objektos?

pirms gada, 2019.08.01 17:50

Ar to jau tāpat nepietiks pat vējtverim

Vai tad tas nav skaidrs jebkuram,kādā mega objektā iegrūdīs?

pirms gada, 2019.08.01 18:31

jautājums

Kāpēc tik daudzi deputāti nebija sēdē.Kursīte,Andreika,Skurba,Ķikure.Šis jautājums viņiem liekas mazsvarīgs.Te nu akmens Aleksandra dārziņā.Ja viņi būtu bijuši,balsojums būtu savādāks.

pirms gada, 2019.08.01 19:01

Atbilde

Aleksandrs pats vispār nebalsoja, kāds tur akmens, bet attieksme? Protams nav svarīgi, tā ir tikai skola nevis daudzmiljonu būve...

pirms gada, 2019.08.01 19:09

Administrācijas štata komentetājai

paklau Tu Nacionālās apvienības trolli, savu melno darbu ar skolām Ābelnieks, Jātnieku pāris, Kolužs, Ķikure ar Nagnibedu ir padarījuši un tagad melu žļurgu izplatati visur kur vari ierakstīt? Nelīdzēs tie meli un samazgu komentāri ar plusu vai mīnusu likšanu! Cilvēki nav muļķi un visu redz, un vēl tagad vēl videoieraksti! Izlidos kā korķi šitie balsotāji un Tu viņiem līdzi, iztapīgā roklaiža!

pirms gada, 2019.08.01 20:51

tiešām

Cilvēki, tiešām, visu redz Sašiņ, pilnīgi visu, un to žļūrgu, kuru tu izlplati arī redz videoierakstos, un redz, kā tu domes sēdēs sērfo sev nesvarīgos jautājumos telefonā un defoltā balso, pat nesaprotot par, ko iet runa, vienīgi kā sajucis kliedz, kad iet runa par halli, tāda sajūta, ka tev skauž un tā skaudība tevi grauž no visām pusēm, jo tev neviens nedod vārdu, jo tu esi zaudējis uzticības mandātu, gan deputātu, gan vēlētāju acīs, un kā, lai tādus kā tevi ciena? Tu citus sauc par meļiem, krāpniekiem, ar kādām pilnvarām tu to dari, priecājies, ka cilvēki ir toleranti pret tevi, citādi sen vairs nebūtu deputāts, bet strādātu par sētnieku, kādā no Rīgas vārtrūmēm...

pirms gada, 2019.08.01 21:17

āža kāja.

te mēs redzam opozīcijas patiesos vaibstus, Citi neierodas, Novicka kungs atsakās balsot, un , ja nebalso pret, tātad ir par, lūk ir patiesība. Dēl tādiem tās skoliņas aiziet!

pirms gada, 2019.08.01 21:29

tūdaliņu āža kājai

Kur ta nozudusi zemniece$klētniece Ķikure, halles miljonu dalītāja...laikam būs aizkrējuse pēc naudiņas pie turīgiem uzņēmējiem?

pirms gada, 2019.08.01 23:46

to Administrācijas štata komentetājai

Te nu ir redzami tie visi garīgi nelidzsvarotie komentētāji, kas laikam ir beiguši Mežgaļus vai Griķus. Labi, ka tādu skolu, kas ražo šādus produktus, slēdz. Īsts izglītotu un ar augtu morāli cilvēku līmenis staro no katra viņu vārda.

pirms gada, 2019.08.02 13:24

to to Administrācijas štata komentetājai

Tas ir visas opozīcijas viedoklis, vai viena garīgi slima indivīda atraugas? Skaisti!!!

pirms gada, 2019.08.02 13:47

Nesaprotu

Kāds 1.septembris?!!!!! Nogulēts reāli!!
Izglītības likums
23.pants. Izglītības iestādes dibināšanas, reorganizācijas un likvidēšanas kārtība
(5) Par izglītības iestādes likvidāciju vai reorganizāciju attiecīgās institūcijas un personas informējamas ne vēlāk kā sešus mēnešus iepriekš. Ja objektīvu apstākļu dēļ minēto termiņu nav iespējams ievērot, par izglītības iestādes likvidāciju vai reorganizāciju attiecīgās institūcijas un personas informējamas ne vēlāk kā trīs mēnešus iepriekš.
KAS NOTIEK??????? KUR SKATĀS JURISTI??!!!!

pirms gada, 2019.08.01 18:24

Piektais punkts

Tāpēc jau pievieno,lai šo punktu varētu neievērot

pirms gada, 2019.08.01 18:33

Haris

neies cauri ... Likvidācijas metode - vienu iestādi pievieno citai
Valsts pārvaldes iekārtas likums
15.panta ceturtā daļa
(4) Tiešās pārvaldes iestādi likvidē:
1) pievienojot citai iestādei, — rezultātā pievienojamā iestāde beidz pastāvēt;
Trīs mēneši minimums.

pirms gada, 2019.08.01 19:15

Skumji

Apsveicam deputātus!!! Labs darbiņš, divas skolas mūsu novadā jau likvidētas. Vecāki jau arī piestrādāja, lai skolas ātrāk likvidētu. Rāva bērnus ārā pirms laika, stiepa uz citām skolām, lai konstatētu, ka nekas labāks tur nav. Šogad Mežgaļus pabeidza brīnišķīgi bērni pēdējā devītā klase: talantīgi un gudri lauku bērni. Skumji.

pirms gada, 2019.08.01 18:54

Bumerangs

Apsveicu.Man kārtējais darbiņš priekšā.Daudz gan to darbu man Latvijā tagad.

pirms gada, 2019.08.01 19:31

ct

cik tad bija? 10, 20? elitārie... pfff

pirms gada, 2019.08.08 18:40

vārds.

Atbilstoši skolu reorganizācijām un likvidācijām,domāju,ir pienācis beidzamais laiks sākt reorganizēt/paretināt pašu novada izglītības pārvaldi!

pirms gada, 2019.08.01 18:58

Zilbe

Jā,skolu skaits katastrofāli sarūk mūsu novadā- likvidēšanas,reorganizācijas ,pievienošanas un savienošanas metodes tiek liktas lietā

pirms gada, 2019.08.01 19:14

zinaīda

Griķos nevien jauni skolēni būs, bet arī pedagogi un jauna direktore no Mežgaļu sākumskolas

pirms gada, 2019.08.01 19:22

Tā viš ir

Pievērsīsim uzmanību otrajai fotogrāfijai kurā redzamas sēžam viena aiz otras divas sirdsdraudzenes, pirmajai pusmastenēs vispār nekas nav svēts- dejos pār lī..em, otrajai, brillēs, tik ir ir bijis, būs mazāk darba. Te Rudīt ir sekas tam, ka pārvaldi vada ieliktene no cita pagasta, jācīnās tagad vienai. Skolai naudas nav, bet ar dienesta auto vizinās no darba uz mājām utt.

pirms gada, 2019.08.01 19:46

.?

Ja jau skolu paliek arvien mazāk, tad arī IN jāsamazina darbinieku skaits. Ko vińas visas tur dara?

pirms gada, 2019.08.01 21:18

Solījumi

Kad tika veikta pēdējā pašvaldību reforma, tad viens no pamatojumiem bija „tiks optimizēti izdevumi un būs vieglāk realizēt dažādus projektus dzīves kvalitātes uzlabošanai, viss tiks darīts tik nepieciešamajai attīstībai”. Kādreiz pagasti spēja uzturēt gan pamatskolas,gan vidusskolas un pagastu pašvaldībās bija vairāk algotu darbinieku. Kā ar attīstību ir veicies šajos gados? Tagad izrādās nav naudas par ko uzturēt skolas pagastos , bet toties ir finanšu līdzekļi rekonstruētiem tiltiem, atjaunots rātsnams,pilsētas skolas un bērnudārzi visi arī ir rekonstruēti (kaut kā Mežotnes sākumskolas izkrīt no šī saraksta) , ir peldbaseins un sporta hallei netiek žēloti miljoni,tiek realizēti degradējošas vides projekti, būs bibliotēka . Kur tad tā attīstība ir? Pasakiet par attīstību cilvēkiem skatoties acīs Brunavā, Jaunsaulē, Ozolainē, Mežotnē, Garozā,Uzvarā.

pirms gada, 2019.08.01 22:57

Skumji...

Tā ir sava veida tautas deportācija, kad tā beidzot beigsies?

pirms gada, 2019.08.01 23:51

iedzīvotājs

Palasīju Mežgaļu skoliņas vēsturi.Kara laikā pat viņa palika neskarta,bet tagad aiziet postā.

pirms gada, 2019.08.02 07:20

patriots

Zagļi un nejēgas pie varas, tāpēc viss notiekošais ir tikai likumsakarīgs iznākums. Tomēr īstus brīnumus mēs redzēsim tad, kad šie āmurgalvas ieviesīs pašlaik dienaskārtībā esošo izglītības reformu. Nākošā reforma, kura sekos šim murgam, jau būs analfabētisma likvidēšanas kursu masveida atvēršana

pirms gada, 2019.08.02 10:06

mīļā naivā

Nu ,diemžēl, nevar pastāvēt skoliņa bez bērniem, tad to jāsauc citādāk- pansionāts skolas bijušajiem darbiniekiem.

pirms gada, 2019.08.02 13:10

Vietējās ziņas