Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta veikala «Ražots Bauskā» izveidi 25

Pilsētā varētu tapt veikals «Ražots Bauskā». Atbalstu šai idejai pauda novembra vidū notikušās Bauskas novada uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes (UKP) paplašinātās sēdes dalībnieki.

Ideju iekārtot tirdzniecības vietu «Ražots Bauskā» izvirzīja uzņēmuma «Bauskas alus» pārdošanas direktore Daiga Solzemniece. Viņa sacīja, ka apņemšanos izveidot šādu tirgotavu rosinājusi iedzīvotāju vēlme un ieceri atbalstošās publikācijas «Bauskas Dzīvē». UKP viņa lūdza palīdzēt rast tirgotavai telpas.

Uzņēmējs Andris Meiers piedāvāja ieceri realizēt, izveidojot bezpeļņas organizāciju, kurā iesaistītos arī pašvaldība, nodrošinot, algu pārdevējām un telpu īri. Ir tikai jāatrod juridiski korekts šādas idejas īstenošanas mehānisms. Deputāts Uldis Kolužs, paužot atbalstu, uzsvēra, ka pašvaldībai liegts iesaistīties šādā biznesā. To pašu apgalvoja Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka, skaidrojot, ka pašvaldība nevar maksāt algas, īrēt telpas: «Mēs varam iesaistīties šīs ieceres īstenošanā tad, ja tiek realizēts kāds projekts un mēs piedalāmies ar līdzfinansējumu.»

J. Kalinka sacīja, ka svarīgi zināt, cik lielas telpas tirgotavai nepieciešams. Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājai Ilzei Tijonei bija priekšlikums atvēlēt tirgotavai telpas Rātsnama pagrabstāvā. Izskanēja ieteikums apsvērt ideju par šāda veikaliņa iekārtošanu pašlaik pamestajā kioskā Plūdoņa ielas malā, Rātslaukumā. Taču, lai sakārtotu dokumentus, izgatavotu projektu un paveiktu darbus, būtu nepieciešami vairāki gadi.

D. Solzemniece uzskata, ka veikalam «Ražots Bauskā» vajadzētu atrasties potenciālajiem pircējiem blīvi piepildītā zonā. Lielveikala «Rimi» apkaime tam būtu vispiemērotākā. Viņa izteica priekšlikumu piedalīties telpu izsolē bijušās Hipotēku bankas ēkā.

UKP vadītājs Aivars Svarenieks uzsvēra, ka svarīgi apzināt, cik un kādi Bauskas novada uzņēmēji būtu gatavi iesaistīties šajā projektā. Kādam no komersantiem būtu jākļūst par idejas realizācijas iniciatoru. D. Solzemniece informēja, ka «Bauskas alus» apsver iespēju uzņemties iniciatora lomu tirgotavas izveidē.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar D. Solzemnieci sestdien, 23. novembrī. Viņa stāstīja, ka uzņēmuma pārstāvji apskatījuši telpas Hipotēku bankas ēkā, kuras varētu izmantot veikalam. Sagatavots cenas pieteikums, kas iesniegts izsoles rīkotājiem. «Savus dokumentus iesniedzām, tagad gaidām izsoles rezultātus. Tā bija slēgta izsole. Ļoti ceru, ka iznākums būs mums labvēlīgs. Tādā gadījumā nekavēsimies ar ieceres realizāciju,» tā D. Solzemniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Opus

Neviens neliedz Bauskas alum atvērt savu alkohola tirgotavu - veikalu "Ražots Bauskā" . Kāpēc kārtējo reizi izveicīgāks privāts uzņēmējs pretendē uz mūsu, nodokļu maksātāju, kabatu ? Viss ir normāli līdz tai vietai, kad sāk pretendēt uz pašvaldības līdzekļiem.
Ok. Pafantazējam. Iedomājamies , ka Dome atbalsta šo "ģeniālo ideju" un dāvina telpas biznesmeņiem, algo pārdevējus, nodrošina apsardzi utt. Kurus vietējos uzņēmējus tad atbalstīsim un laidīsim veikalā un kurus atstāsim ārpus veikala durvīm ? Bauskas novadā ražošana ir daudzveidīga. Ražo alu, ražo dārzeņu konservus, ražo pienu, audzē dārzeņus un tik pat veiksmīgi ražo mēbeles, logus, metāla izstrādājumus, šuj/ada apģērbus, darbojas tipogrāfija, kas arī ražo utt. Visu pat grūti atcerēties. Ja ievēro vienlīdzības principu pret visiem uzņēmējiem visam šīs produkcijas klāstam jābūt veikalā "Ražots Bauskā" . Mēģinu iedomāties kaut ko tādu un...izskatās pēc murga. Secinājums uzprasās pats : neliela uzņēmēju grupa pieprasa sava biznesa lobēšanu. Izlasot rakstu saprotu, kuri ir ieinteresēti un kāpēc. Par dažiem biju labākās domās. Gribas teikt , ka pašvaldībai nekādā ziņā nedrīkst radīt atsevišķiem uzņēmējiem labvēlīgākus apstākļus, nekā pārējiem . Un tas nenozīmē, ka vietējais ražotājs nav jāatbalsta. Jābūt tikai vienlīdzīgāi attieksmei , nevis dot tam , kas skaļāk brēc.

pirms 6 gadiem, 2013.11.24 21:29

tinnn

L;ai nu izdodas iecere!!! lai nau taa, ka, apstaajas pussceljaa.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 00:09

kuršu virsaitis Lokers

Bauskā jāizveido veikals-ražots Kuldīgā.Ja iecere izdosies, tur tirgos tikai sēnes un vēl mušpapīru.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 00:28

kuršu virsaitis Dorno

Lokera ideja ir ģeniāla- mušpapīru un vēl mušmires tajā bodē jātirgo.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 00:31

jobens bobens

kārtēja šmigas tirgotava ? jaunieši varēs pļumpēt aliņu un pie vniena arī zacene varbūt būs , bet tā nebūs ilgi jo beigās paliks tikai aliņš

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 09:23

Esmu par!

Kur Bauskā var nopirkt vietējo ražotās pārtikas preces? Pat Kroņa zaļie zirnīši Superneto nav nopērkami.
Iecere ir laba un atbalstāma, jo vietējiem un kur vēl mazajiem ražotājiem lielveikalos netikt.
Iedzīvotājiem apvienojoties, kooperējoties vai pērkot pa tiešo no zemniekiem, atbalstīsim gan vietējos zemniekus, gan mazos ražotājus, nevis veikalu ķēdes, kurām interesē tikai peļņa!

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 10:19

Andris

No kā sastāv preces cena lielveikalā? No preces pašizmaksas, telpu nomas, darbinieku algām, veikala uzcenojuma (bieži 100-300>%) un nodokļiem u.t.t. Ražotājs, zemnieks saņem vismazāk.
Tad šeit tas būtu tieši otrādi, ražotājs un zemnieks saņemtu pašu lielāko daļu no preces cenas plauktā! Pie pašizmaksas uzcenojums tik, lai nodrošinātu algas, veikala aprīkojumu un darbību! Tad arī produkcijas cenas pieejamākas pircējam!

Mērķis ir dod iespēju katram vietējam ražotājam, mājražotājam, zemniekam realizēt savu produkciju, būt tuvāk pircējam. Tā būtu normāla prakse, kad pašvaldība atbalsta vietējos ražotājus, rada vidi, apstākļus, informē iedzīvotājus. Būtu vairāk uzņēmīgu cilvēku, darbavietu. Pieprasījums radītu piedāvājumu. Tad arī naudas un citi resursi paliktu novadā.

Piem. vai Bauskā var nopirkt īstu, lauku maizes krāsnī ceptu rupjmaizi? Varbūt. Bet vai katrs iedzīvotājs zina kur?
Vai nav tā, ka cepējam vienīgā iespēja ir dažreiz gadā, tirdziņā pie lielveikala, realizēt savu produkciju.

Rakstiet komentāros, kādu pārtikas produkciju Jūs vēlētos iegādāties no vietējiem ražotājiem un zemniekiem.
Ja vēl būtu iespēja veikt pasūtījumu un saņemt svaigas, kvalitatīvas pārtikas grozu noteiktā laikā un vietā, iespējams pat ar piegādi uz mājām vai darba vietu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 11:39

MK

Kvalitatīvu VIETĒJO pārtiku kas vēlas nopērk tirgū arī bez pašvaldības dotācijām! Tas nav arguments! Savas ieceres, kas saistītas are tirdzniecības vietas izveidošanu lielākas peļņas iegūšanas nolūkos lai uzņēmēji realizē SAVSTARPĒJI kooperējoties , nevis diedelējot no pašvaldības (citiem vārdiem - no mūsu kopējās kabatas) ! Mani patiesi pārsteidz domu gājiens dažu uzņēmumu vadītāju...

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 13:19

Par

telpu nomu Bauskā prasa 4-10latus par kvadrātmetru. To ierēķina cenā un rezultātā iedzīvotāji samaksā no savas kabatas. Ja dome piešķir lētākas telpas, tad ieguvēji ir iedzīvotāji.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 13:49

Kāpēc

Kāpēc atkal uzņēmējdarbība aprobežojas tikai ar tirgošanos? Ar ko tirgotāji ir priviliģētāki, ka pašvaldībai ir jāfinansē to bizness?! Kādēļ tādu priekšrocību nav pakalpojumu sniedzējiem, šuvēja taču nevarēs atrasties šādā tirdzniecības vietā un piedāvāt savu "Ražots Bauskā" pēc pasūtījuma šūto uzvalku vai pieņemt klientus... Bauskas alus un Kroņa zirnīši ir pieejami jebkurā veikalā, nav tiem papildus mākslīgi jārada vēl viena tirgotava.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 14:19

tāpēc

tu paprasi- kurā valstī ir audzēti un konservēti zaļie zirnīši ar "Kronis" uzlīmi?

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 17:02

Kā īsteni Latvieši

Labāk ar klapēm uz acīm iet uz maximu pēc leišu piena un .......
Nedod Dies, ka tik kāds novadnieks nopelnīs uz paša saražotā, labāk pirkt importu
tipiski Latviski, noriet, nozākāt! Skumji

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 14:28

Temīda

Šajā tēmā skart Maksimas traģēdijas jautājumu bija kā minimums neētiski ...uz cilvēku traģēdijas skartām jūtām "iznest" kādu ideju , kaut arī tā būtu vērā ņemama, ir cinisms.
Un nevajag noniecināt mūsu tautu, ja neizproti vispār diskutējama jautājuma būtību. Kauns par tādiem cilvēciņiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 17:04

UR

Dibiniet ko gribat ,jebkura veida uzņēmējdarbība jāreģistrē UR,nodokļi jāmaksā,algas jāmaksā,telpu īre jāmaksa,elektība,apkure,iekārtas,reklāma...............cik kopā????kas to segs????tā nebūs tirdzniecības no noliktavas bez kases čeka......sāciet skaitīt....ko šeit darīs pašvaldība?????

pirms 6 gadiem, 2013.11.25 18:23

pārdomas

Lasu komentārus un brīnos. Īsti latvieši - skaudīgi cilvēciņi. Lielākā daļa nav pat izlasījuši rakstu, jau noniecina pasākumu kā tādu.
Man būtu prieks, ja Bauskā kaut kas tāds attīstītos. Lai veicas!

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 08:54

Pārdomām

Lai dzīvo iejas!
Nost ar skaudību!
Tirdzniecībā mūsu nākotne!

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 09:18

B.i.

ja domā ar galvu, tad Latvijā nevienā pilsētā nav izveidots veikals kurā tirgotu tikai konkrētās pilsētas uzņēmēju saražoto, kautkāda utopija sanāk, nav cilvēki tik patriotiski un uzņēmēji tik godprātīgi, varam apskatīties viena otra uzņēmuma ražotās produkcijas izcelsmes valsti- un tā nav Latvija.

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 09:54

sex karalis

Tas viss ir nieks un nevajadzīgs pasākums.
Bet man interesē, kur Bauskā var nopirkt intīmpreces. Kāpēc Bauskā neviens neuztaisa intīmpreču veikaliņu?

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 12:48

Ha

Ha, ha... A.Meiers, tad jau labāk šo lietu uzticēt Ostapam Benderam!

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 18:26

jā, piekrītu

jā, piekrītu

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 19:49

rullējam

Bet ir taču veikti pētījumi.
Ja tika alu gribētu tirgot centrā saceltos nemazums liela jezga no iedzīvotāju puses,jo ar to visu saistās vēl visādas nebūšanas...WC,labs domu gājiens pieliekam zirnīšus un kāpostiņus un tā lieta rullē ,pārējie uzņēmēji fons.....Daiga tālredzīga (sportiste)

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 20:10

oki doki

Ir risinājums,kioskiņš kas atrodas rātslaukumā, wc turpat pretī, zacenīte arī blakus ēdnīcā,nekādu problēmu,tirgojiet tos zirņus,alu,graudu vārpiņas buntītēs utt.

pirms 6 gadiem, 2013.11.26 23:30

Okei

Par Rātslaukuma atdzīvināšanu pilnīgi piekrītu,bet mērķē jau uz Hipotēkas bankas telpām- un kā tad pateikt -mēs šeit tirgosim alu.
Vēl jau arī Rātsnama pagrabs neapgūts un brīvs ,vai pati dome gribēs tur alus pagrabu.?

pirms 6 gadiem, 2013.11.27 10:10

smieklīgi

Varbūt ideja par šeit ražotās produkcijas tirgošanu atsevišķā veikalā nav slikta, tikai Andrītim visu gribas uz novada domes rēķina/tātad mūsu/.Bezpeļņas organizācija, telpas par brīvu, pārdevējām algas no domes, droši vien pašam arī no turienes, vienkārši Leiputrija kaut kāda.Jājautā, vai viņš kaut ko saprot no likumdošanas, vai lidinās kaut kur mākoņos kādā citā realitātē?

pirms 6 gadiem, 2013.11.27 15:34

Vietējās ziņas