Atbalstīs ēku siltināšanu Vecumniekos

Vecumnieku novada domes sēdē 27. aprīlī deputāti lēma par pašvaldības atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanā.

«Plānojam izstrādāt saistošos noteikumus saistībā ar energoefektivitātes pasākumiem. Šoreiz pieņēmām lēmumu par atbalstu, jo ir viena ēka, kuras iedzīvotāji ir ieinteresēti pretendēt uz līdzfinansējumu šādā projektā,» informē Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektors Guntis Kalniņš.

Amatpersona uzsvēra, ka vispirms iedzīvotājiem juridiski jānoformē, kas ir ēkas kopīpašuma apsaimniekotājs – biedrība, pašvaldības kapitālsabiedrība vai kas cits. Kad tas būs paveikts, tad dome ir gatava piedalīties ar tūkstoš eiro lielu līdzfinansējumu nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanai, lai var iesaistīties projektā. Iespējams, nākotnē novada dome palīdzēs ar finansējumu arī tehniskā projekta sagatavošanā.

Seminārs par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās notiks 12. maijā Bauskā. Ikvienas ēkas iedzīvotājiem, kas plāno pretendēt uz šo finansējumu, ir vērts apmeklēt semināru ne tikai oficiālās informācijas dēļ, bet arī tāpēc, ka tur iespējams satikt un aprunāties ar iedzīvotājiem un pārvaldniekiem, kas jau realizējuši projektus. Šāda pieredze reizēm ir svarīgāka par oficiālo amatpersonu sniegto informāciju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas