Atceļ festivālu «Zobens un Lemess» 16

Tikko informējām par Bauskā gaidāmo festivālu «Zobens un Lemess», tomēr, izrādās, ka šī gada «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežojumi ir vēl sarežģītāki, nekā pirms gada, kas kļuvis par iemeslu pēdējā šovasar Bauskas novadā plānotā festivāla – mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāla «Zobens un Lemess» – atcelšanai.  

Ziņa bija negaidīta un neparedzēta, jo vēl jūlija beigās festivāla organizatori izsludināja grupu sarakstu, kas uzstāsies, un norādīja, ka varēs ierasties arī viesi no Ukrainas. Tomēr vakar, 4. augustā, organizatori paziņoja, ka festivāls atcelts.
 
«Mums vajag jūs visus, mēs nevaram atļauties jūs šķelt!» tā pausts organizatoru mājas lapā. Jūlija beigās viņi veica aptauju, uzrunājot tos, kas jau iegādājušies biļetes, lai noskaidrotu, ar kādiem apstākļiem apmeklētāji rēķinās festivāla apmeklējuma laikā. Aptaujas rezultāti ļāvuši saprast, ka pilnvērtīgu pasākumu pie pašreizējiem ierobežojumiem sarīkot neizdosies, un festivāls pārcelts uz 2022. gadu. Organizatori norāda, ka mēģinājums rīkot festivālu nozīmētu ierobežotu apmeklētāju skaitu, kas festivālam būtu nepietiekams, kā arī ierobežotu norises laiku, un būtu vēl virkne ierobežojumu, kam nav gatavi nedz organizatori, nedz apmeklētāji.

«Tas bija ļoti smags lēmums, taču, mūsuprāt, vienīgais pareizais. Ievērojot visus šī brīža ierobežojumus, šovasar mēs jums varētu piedāvāt vien nožēlojamu festivāla parodiju, kas nesagādātu prieku nevienam no mums,» tā savā facebook.com lapā pauž organizatori. Šogad iegādātās biļetes būs derīgas arī nākamgad.
 
Nākamgad sola paredzēt variantu, kad gadījumā, ja nesanāks sarīkot festivālu Latvijā, to varēs laikus pārcelt uz Lietuvu. «Tāda doma bija, bet nepietika laika. Nākamgad jau laikus strādāsim pie tāda varianta. Toties šovasar mums ir iespēja apmeklēt lieliskus festivālus «Kilkim Žaibu» un «Menuo Juodaragis» Lietuvā, kuros atbilstoši Lietuvas noteikumiem ir iespēja piedalīties visiem,» pauž organizatori.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

koronas lāsts

"mums vajag jūs visus" - Visi nepotēsies. Tie, kas nav jau tagad potējušes, potēsies tikai piespiedu kārtā. Tādēļ droši var atcelt arī nākošo. Gan jau, ka nacionālsociālisti Nokturnal mortum nebija sapotēti, kas vēl viens iemesls, kādēļ atcēla.

pirms mēneša, 2021.08.05 07:41

koronas lāsts

varu arī piebilst, ka organizatori jau jūnijā zināja, ka visi pasākumi notiks tikai vakcinētajiem. Un tik un tā tirgoja biļetes, nebrīdinot, ka iespējams nekas nenotiks. Aicinu visus, kas biļetes jau nopirkuši, pieprasīt atpakaļ naudu.

pirms mēneša, 2021.08.05 07:45

Lēnas ziņas

Mūsu medijs gan “saputrojās” ar ziņām par festivālu-novēloti ielika,ka notiks,tad uzreiz ,ka atcelts.Kā lai cilvēks parastais tagad saprot????

pirms mēneša, 2021.08.05 07:51

koronas lāsts

pirmo ziņu medijs jau izdzēsa pavisam

pirms mēneša, 2021.08.05 08:21

koronas lāsts

interesanti kas mainījās no vasaras sākuma līdz šim brīdim ? Vai tika gaidīts ka kumulativais kritīsies zem 20 uz 100 000 un pasākumus ļaus testētājiem apmeklēt bez ierobežojumiem ? Ja šādas bija gaidas vai nevarēja ātrāk to pateikt ? Un message antivakseru atbalstošā mērce ir nepareizs.
Jaukak būtu pateikt festivālu nevaram atļauties finansiali rīkot ja apmeklēt var tikai vakcinetie un pārslimojušie.
Kaut kā tā domas par šo sviestu.
Vēl neizsakāmi kruta ir netieši vainot valdību kaut problēma ir antivakseri kas izplata covid 19.

pirms mēneša, 2021.08.05 08:24

čiks

Tikmēr kaimiņos Lietuvā džeza festivāls.Par spīti bažām.

pirms mēneša, 2021.08.05 08:55

cilvēks

pārējā pasaulē vasara nedaudz brīvāk palaista. Vācijā gan prasa sertifikātus visur, kas nav pārtikas bodes un aptiekas. Ne visos reģionos gan. Bet pasākumi tur tikai ar sertifikātu. Mums ir Papļuts, Pumpis un kaut kādi idiotiski rīkojumi. Statistika gan labāka, bet tie gan tikai cipari, kurus, iespējams, piekoriģē pēc nepieciešamības (lasi, euro plūsmas no nepareizajām kabatām pareizajās)

pirms mēneša, 2021.08.05 13:59

Cobra

šī gada «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežojumi ir vēl sarežģītāki, nekā pirms gada, kas kļuvis par par iemeslu septembrī mācību procesa atcelšanai.

pirms mēneša, 2021.08.05 10:17

mamma

Pag,tad skolas somu var nepirkt?

pirms mēneša, 2021.08.05 10:45

Plen

Un labi vien ir! Citādi ekspansijas personas sāktu ārdīties tusina, un vīrusa izplatība momentā būtu augšā. Dzīvojam tik mierīgi uz priekšu - galvenais ka tik veselība būtu! Visu pārējo var pieciest.

pirms mēneša, 2021.08.05 11:21

Koks

Toties Bauvar rīkos augusta konferenci,prātiņ nāc mājā!

pirms mēneša, 2021.08.05 18:21

taste

Prāta jau nav tiešām!

pirms mēneša, 2021.08.06 09:12

Igors

Būtu par ko nožēlot, satanistu salidojums, dzīres mērā laikā.

pirms mēneša, 2021.08.07 07:17

cilvēks

normāls pasākums. Starp citu, dieva nav, tātad nav arī velna vai kā viņu tur sauc. Paskaties kaut vai fb, cik šāda veida pasākumi pasaulē notiek. Un neviens neuztraucas, izņemot mazattīstītāku valstu kā Krievija, Latvija, Ziemeļkoreja vai Somālija u.c. atsevišķus "pareizos" īpatņus.

pirms mēneša, 2021.08.09 11:04

hops

Paldies organizētajiem par atteikšanos diskriminēt tautu, jo briļļainais partijstaigulis dūmiņš gan plēš pēcpusi, lai izpatiktu globālistu paklājiem,

pirms mēneša, 2021.08.08 19:27

Vietējās ziņas