Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atceras barikāžu notikumus 3

Bauskas Valsts ģimnāzijas bibliotēkā 20. janvārī atklāja Bauskas fotostudijas dalībnieku Jadvigas Šlosbergas un Arņa Indrika vēsturisku fotogrāfiju izstādi «Janvāra balāde».

Fotoattēli tapuši 1991. gada barikāžu laikā, kad tauta vienoti aizstāvēja brīvību, diennaktīm esot sardzē pie Saeimas nama, Ministru kabineta, Latvijas Televīzijas un citiem stratēģiskiem objektiem.

Arnis Indriks fotoreportāžas no barikāžu vietām Rīgā gatavoja laikrakstam «Bauskas Dzīve», kur tolaik strādāja par fotokorespondentu. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa 20. janvārī Saeimas namā rīkoja barikāžu aizstāvju – žurnālistu un politiķu – pieņemšanu. Tajā piedalījās arī Arnis Indriks.

Saeimas pagalmā dalībnieki iededza simbolisku ugunskuru, bet vēlāk devās uz pieņemšanu Viesu zālē. Barikāžu aizstāvjus sveica Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Viņas uzrunas temats bija brīvības ideja. Pēc tam Saeimas priekšsēdētāja  nolasīja skolēnu domrakstu konkursa dalībnieces aizkustinošu eseju – veltījumu tēvam, kurš 1991. gadā, būdams 18 gadu vecs, piedalījās barikādēs. Gandrīz tikpat gadu pašlaik ir viņa meitai.

Janvāra dienas pirms 23 gadiem atcerējās arī fotoizstādes atklāšanas dalībnieki Bauskas Valsts ģimnāzijā. Tikšanās viešņa bija Jadviga Šlosberga, kura stāstīja par savu 1991. gadā tapušo fotokolāžu ciklu «Janvāra balāde». Attēlos ir redzama viņas tolaik četrus gadus vecā meitiņa Kristīne. Fotogrāfs Arnis Indriks izstādē ir pārstāvēts ar 16 fotoreportāžām no Vecrīgas un Ķīpsalas. Izstādi varēs aplūkot līdz februāra vidum, informē Bauskas Valsts ģimnāzijas bibliotekāre Dace Šķirpo, jaunās ekspozīcijas idejas autore.

Izstādi apmeklēja ģimnāzijas 9.a klase un audzinātāja Egita Atslēga. Jaunieši iedziļinājās vēsturiskajos attēlos un rakstīja atsauksmes par redzēto. «20. janvāris ir mana dzimšanas diena. Priecīga... Skatoties uz fotogrāfijām, pārņem baisa izjūta, bet vēl baisāk kļūst, domājot par cilvēkiem, kuri tajā laikā visu skatīja savām acīm,» raksta devītklasniece Gerda. Savukārt Marta spriež: «Es cienu tos cilvēkus, kas pirms 23 gadiem piedalījās barikādēs, bet šodien mēs esam citādāki. Mēs sakām, ka mīlam tās vietas, kurās viesojamies, bet nenovērtējam vietu, kurā dzīvojam.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

uldis

Interesanti ,kur pazudis Viesturs Mētelis,nemaz negrib atcerēties barikādniekuus,no bijušā SKF....VIENKĀRŠI SKUMJI...

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 19:32

ne viņš vienīgais,

redzot, kas no tās *barikādēšanās* tagad sanācis, kaunas par tālaika ampelēšanos komunistu vadībā ar plikām krūtīm pret krievu tankiem - ha ha ha !

pirms 6 gadiem, 2014.01.22 16:05

andris

Viesturs vienmēr bijis goda vīrs un nekad nelīdīs pa priekšu lieki muldēt un dižoties. Viņš vienmēr bijis darba darītājs, nevis kā bijušie komunisti un citi "baļķa nesēji- cīnītāji", kas tagad, pateicoties tādu viesturu darbam, salīduši visādos amatos un rauj sev ko tik māk.Bet runa nav par.... bet par sirdsapziņām, vai ne?

pirms 6 gadiem, 2014.01.21 23:14

Vietējās ziņas