Atgriešanos skolā Bauskas novadā ar prieku gaida gan izglītības iestāžu vadītājas, gan vecāki

Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva stāsta, ka, pēc 20. augusta informācijas, skolā izglītosies 716 audzēkņu un strādās 67 pedagogi. 99% darbinieku ir vakcinējušies. Skola nokomplektēta. Kas nav vakcinējušies, tie veiks testu. Tas tiks darīts reizi nedēļā sadarbībā ar «Gulbja laboratoriju». «Tā ir ētiska un saskarsmes lieta, šajā laikā jo īpaši jāgādā par emocionālo situāciju, tas ir viens no galvenajiem mērķiem, lai saglabātu darbiniekus, audzēkņus un lai vecāki būtu apmierināti,» uzskata direktore.

Pagājušajā nedēļā, kad «Bauskas Dzīve» sarunājās ar direktori, vēl iesniegumi par mācīšanos ģimenē nebija saņemti. «Notiek motivējošas sarunas, jo šādi lēmumi vairāk ir emocionāli. Mācību process šādā gadījumā ir pilnīga vecāku atbildība. Turklāt bez konsultācijas ar skolotājiem, jo tā būtu papildslodze un pārslodze. Pārbaudes darbi tad notiktu skolā,» skaidro V. Grigorjeva. Katrā klasē esot vidēji 26 bērni, nav iespējas vienlaikus strādāt klātienē un attālināti. «Jādomā par skolotāju veselību. Visiem jaunajā mācību gadā vēlu možu garu un stipru veselību. Paldies vecākiem, kas izvēlējās bērnus izglītot mūsu skolā!» saka direktore.

Gailīšu pagastā esošajā Uzvaras pamatskolā mācību gadu sāks 111 skolēnu, strādās 20 pedagogu, informē direktore Ilze Ērgle. Aptuveni 85% skolotāju un darbinieku ir vakcinējušies. Kas nav potējušies, tie veiks testus. Arī šajā skolā, tāpat kā citās, testēšana paredzēta reizi nedēļā. Pagaidām neesot iesniegumu par bērnu izglītošanu ģimenē, pat tādas runas direktore neesot dzirdējusi. «Jauns sākums, jauni izaicinājumi, bet – tiksim galā! Galvenais, lai ir droša skola,» uzsver I. Ērgle.

Savukārt Pilsrundāles vidusskolā vispārizglītojošajā skolā mācīsies 261 bērns un strādās 33 pedagogi, stāsta skolas direktore Antra Žukovska. Visi pedagogi ir vakcinējušies. Vienas ģimenes četras atvases šajā mācību gadā izglītosies mājās, jo vecāki bijuši pret maskām. Tikšot iedots mācību plāns, konsultāciju nebūšot, varēšot sekot līdzi ierakstiem e-klasē. Savukārt uz pārbaudes darbiem testētiem būs jāierodas skolā. «Jauno mācību gadu sagaidu tikai ar pozitīvām domām, esmu noilgojusies pēc bērniem un skolotājiem. Klusa skola ir nedaudz spokaina,» teic direktore.

Īslīces pamatskolas direktore Irina Vargušenko teic, ka mācību gadu sāks 111 skolēni, strādās 23 pedagogi. Trīs nav vakcinējušies. Viņi veiks testus. Īslīcē viena ģimene savu bērnu izvēlējusies izglītot mājās. «Bērni un skolēni ir noilgojušies pēc kārtīga mācību procesa. Ja visi kopā vienoti iet uz mērķi, tad viss izdosies. Sliktas un negatīvas lietas nepalīdzēs, tikai roku rokā viss izdosies,» uzsver I. Vargušenko.

Līga Šeniņa, trīs dēlu māmiņa Vecumniekos, stāsta, ka no dēliem divi ir skolnieki. Leo sāks mācības Vecumnieku vidusskolas 5. klasē, bet Marks dosies uz Vecumnieku sākumskolas 2. klasi. Trīsgadīgais Aivariņš apmeklē Vecumnieku bērnudārzu. «Esmu ļoti priecīga, ka puikas beidzot atsāks mācīties klātienē. Bērni ir noilgojušies pēc klasesbiedriem, skolotājiem un komunikācijas. Arī mācīšanās mājās patstāvīgi nav salīdzināma ar mācīšanos klātienē. Skola dod ne tikai izglītību, bet iemāca arī sociālās prasmes. Esmu visai skeptiska par masku lietošanas lietderīgumu skolā, jo telpās jau tā bieži trūkst gaisa, īpaši, kad sākas apkures sezona. Bet, ja izlemts, ka tās jālieto, tas arī ir jādara. Labi, ka maskas nodrošina skola. Tā kā bērni ir «Covid-19» «pastnieciņi», uzskatu, ka iknedēļas testa veikšana ir ļoti pozitīvs pasākums. Žēl, ka šo testēšanu neveica jau iepriekšējā mācību gadā, varbūt tas būtu atvieglojis mācību norisi. Ar prieku gaidām pirmo skolas dienu,» atklāj L. Šeniņa.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas