Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunos vimbu nārsta vietu Lielupes augštecē 5

Saņemts apstiprinājums no Lauku atbalsta dienesta projekta pieteikumam par vimbu nārsta atjaunošanu Lielupes augštecē Rundāles novadā, informē Kristīne Kociņa, domes sabiedrisko attiecību speciāliste.Projekta gaitā paredzēts tīrīt Lielupes gultni, atbrīvojot no sanesumiem, ūdensaugiem, dūņām un nosēdumiem 300 metru garu joslu ar kopējo platību 1,5 ha pretī Važītes kapiem. Tāpat tiks irdināta minerālā grunts - oļi un akmeņi, kā arī veidots gultnes profils, lai uzlabotu straumes hidrodinamiskos parametrus. Tiks ierīkots arī speciāls zivju nārsta laukums. Plānots arī atkārtoti pārtīrīt upes posmu 2,5 ha platībā pirms Ziedoņu parka, kas attīrīts iepriekšējos gados. Projekta iesniedzēja ir Rundāles novada dome. Projekta partnere - Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība. Kopējās projekta izmaksas ir 5082 lati, kur Zivju fonda finansējums - 2925 lati, Rundāles novada domes finansējums Ls 1078,5, bet Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības - Ls 1078,5. Projektu īstenot sāks jūlijā un pabeigs novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ATU-28

,,ŠIS BŪS PĒDĒJAIS DEPUTĀTA MANDĀTS KOLUŽAM!" l

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 21:37

vislatvietis

Aktuālāks ir jautājums par kopošanās vietu ierīkošanu latvjiem - ejam taču mazumā !

pirms 7 gadiem, 2013.04.23 17:48

p.v.

tie darbi vairāk gan izskatās pēc naudas atmazgāšanas, jo pagaidām, kamēr upēs pie Bauskas ieplūst tāda "bezsaimnieka kanalizācija", kādu vakar rādīja raidījumā "Bez tabu" tkmēr šis darbs ir visai bezmērķīgs, jo spriezot pēc, iepriekš tīrītā "nārsta laukuma" jau pēc pāris gadiem arī šajā, šogad tīrāmajā vasarās nebūs kur "airi iemērkt"aizauguma dēļ . Un šādas "bezsaimnieka kanalizācijas", pa kurām *** ietek upēs ir bez sava gala, pat Krasta ielā, kur nupat tika veikti ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi. Ja kāds nezināja, tad gluži oficiāli vēl pavisam nesen Liepu ielas galā pilsēta novadīja daļu no saviem sanitārās kanalizācijas neattīrītajiem ūdeņiem, tādēl ari pretī stadionam nevarēja ierīkot oficiālu peldvietu. Vai kāds zin, cik neaţtīrītu vai daļēji attīrītu notekūdeņu Lielupē iepludina pilsētas attīrīšanas stacija aiz televīzijas torņa? Uz jautājumu, kādēļ neattīrīti notekūdeņi ieplūst upē, toreiz vēl vides dienesta amatpersona atbildēja- "nezinu kas viņiem tur ir, bet reizēm gadās." Tagad šī pati VVD bijusī amatpersona ieņem augstu amatu "Ūdenssaimniecībā", varbūt "galu"dēļ?

pirms 7 gadiem, 2013.04.23 14:50

jautājumi

vai projektā veicamo darbu realizētājs atkal nav tas pats zemnieks, kurš veica iepriekšējos projektus, tas zemnieks, kura aramzemes lauks ierīkots Lielupes aizsargjoslā? Tas lauks, ar kura melnzemi palu laikā tiek mēslotas šiīs vimbu nārsta vietas? Arī šajā pavasarī. Varbūt uz šo kungu neattiecas likums par aizsargjoslām? Vai šī kunga dzīvesbiedre nekandidē uz deputāta vietu novada domē? Vai kāda saraksta kandidāts būdams amatpersona un vienlaikus izstrādādams šos nārsta vietu projektus svulaik rīkojās godprātīgi?

pirms 7 gadiem, 2013.04.23 10:40

Vietējās ziņas