Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunotais Bauskas Rātsnams joprojām stāv neizmantots 23

Bauskas Rātsnama rekonstrukcijas trešā kārta joprojām nav pabeigta. Telpās nav visu nepieciešamo mēbeļu, apgaismes ķermeņu. Tādējādi pašlaik izmantota tikai neliela daļa jaunās ēkas. Tās ir telpas, kurās iekārtots Tūrisma informācijas centrs.

Daži Bauskas novada domes deputāti izteikuši vēlmi pēc iespējas ātrāk izmantot pārējo ēku: telpas svinīgajām pieņemšanām un laulību ceremonijām, izstāžu zāli, arī kafejnīcu, kas paredzēta pagrabstāvā.

 Deputāts Uldis Kolužs ieteica sagādāt ēkā atbilstīgas pagaidu mēbeles. Viņaprāt, nav pieņemams iedzīvotājiem liegt izmantot šīs telpas līdz rudenim. Jau tagad daudzi interesējoties, kad beidzot Rātsnamā notikšot svinīgā laulību ceremonija. Deputāts Jānis Rumba rosināja ko atbilstīgu iznomāt, piemēram, no Bauskas pils muzeja.

Domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam šādi priekšlikumi nav īsti pieņemami. Arī pagaidu mēbeļu iegādei nepieciešams rīkot konkursu, tādējādi to nevar paveikt ļoti īsā laikā. Vēlāk būs jādomā, kur šīs mēbeles izvietot. R. Ābelnieks arī apšaubīja, vai iedzīvotājiem, tostarp jaunlaulātajiem, patiks, ja Rātsnama vēsturiskās telpas būs piepildītas ar neatbilstīgu interjeru.

Rātsnama rekonstrukcijas mērķis ir izveidot pēc iespējas autentiskāku vidi. Vēsturiskās mēbeles būs kā kopijas dažādu muzeju eksponātiem. Dažas no tām detalizēti izstrādā no jauna, veidojot smalkus grebumus. Šādu mēbeļu izgatavošana ir sarežģīts roku darbs. Vēsturiskās mēbeles izgatavos no masīvkoka, virtuves un biroja mēbeles savukārt ir masveida ražojums no kokskaidu plāksnēm.
Arī Rātsnamam nepieciešamos lukturus paredzēts izgatavot pēc vēsturisko apgaismes ķermeņu paraugiem. To taisīšanai izmantos bronzu un vara skārdu. Arī šis būs individuāls pasūtījums.

30. janvāra Bauskas novada domes sēdē deputāti nobalsoja par konkursa izsludināšanu vēsturisku apgaismes ķermeņu piegādei, kā arī par 193 227 eiro aizņēmumu interjera aprīkojuma iegādei. Rātsnamā vēl nepieciešams nopirkt biroja, virtuves, kā arī vēsturiskās mēbeles, vēsturiskos un mūsdienu apgaismes ķermeņus. Iepirkumam un pasūtījumu izgatavošanai raiti ritot, visu nepieciešamo Rātsnamā varētu sagādāt līdz šī gada novembrim. Iepirkumu nodaļas vadītājs Andris Rācenis gan šo termiņu atzina par ļoti optimistisku.

Bauskas novada izpilddirektors Jānis Kalinka informēja, ka speciālisti izskatīs citus iespējamos variantus: mēbeles īrēt, pārvietot pašvaldības īpašumā esošās mēbeles un pielāgot tās dzimtsarakstu nodaļas vajadzībām. Ja tiks rasts piemērots risinājums, atjaunotais Bauskas Rātsnams jaunos pārus būs gatavs uzņemt gada pirmajā pusē.

Bauskas Rātsnama rekonstrukcijas trešajā kārtā paredzēts izlietot 548 723 eiro. No tiem jau apgūti 355 496 eiro, kas izlietoti būvdarbu veikšanai, būvuzraudzībai un autoruzraudzībai. Atlikušo summu – 193 227 eiro plānots izlietot interjera, tostarp vēsturisko mēbeļu un apgaismes ķermeņu, izgatavošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Omīte

Ēka uzbūvēta un netiek izmantota, taču tiek apkurināta un apsargāta (cerams), bet rezultāta nav. Iepirkuma izsludināšanas termiņš ir pamatīīīgi nokavēts, un tur ir tā problēma. Šī projekta ļaunuma sakne ir plānošanas trūkums.
Raganu medības nav labākais personāla motivācijas instruments, taču reizēm nav izvēles.
Deputāti ! Vismaz izdariet secinājumus, kā šāda situācija radās, un nepieļautu to turpmāk.

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 09:44

mjāā

Vai tiešām deputātiem ir jāstāsta kā klājās grīdas segums! dariet tak kaut ko sakarīgāku, vai tiešām darbu trūkst. Rodas tādas aizdomas, aizņem nevajadzīgas vietas un darba algu.......

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 11:13

B.i.

kadā veidā neizmantots, vai tad rātsnama pārvaldīšanai nav izveidotas jaunas, no pašvaldības budžeta apmaksātas darba vietas, vai tad tur neatradās vieta arī bijušajam Bauskas pilsētas izpilddirektoram? Sakāt vēl, ka rātsnams nav izmantots? Pēc pilnas programmas izmantots, tikai kā labā?

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 11:58

bezjēdzība

skatoties no kalna ielas puses uz ēkas pirmā stāva sienu, es vienkāršais cilvēks redzu, ka sienas ir pleķainas, nevienmērīgas,... projektu - projekti, kārtu - kārtas, remontu - remonti, rezultāts - būtu jāliek pārtaisīt...

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 13:38

nauda

vai tad naudu no pašvaldības budžeta nevar iztērēt lietderīgāk, nevis kaut kādās statiskās mēbelēs, bet piem., domāt par cilvēkiem...

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 13:40

Sems_

Kā tad ,to naudu noteikti lietderīgāk ir apēst pabalstos un izčurāt! tad pēc gadi visi būs
aizmirsuši,ka tāda nauda vispār bija.....To jūs,īdētāji gribat?

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 18:07

moņa

vajag izīrēt tam mopsim kurš to monstru izdomāja būvēt !

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 14:50

Sliktais prorabs

Taa jau ir! Galvenais ir naudu apguut. nevis likt lietaa!

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 16:34

Omīte

Interisanti, vai deputāti-uzņēmēji arī savu biznesu vada: padomāsim, ieteiksim u.t.t, atbilde, nē - sen jau bankrots būtu!
Tad kādēļ deputāta krēslā domāšanas modelis mainās?
Sanāk, ka no uzņēmēju-deputātiem nav jēgas?

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 16:42

omīt

deputātiem "bizness" bija laikā, kad tika apgūti gandrīz divi miljoni ES fondu naudas, kā arī novada līdzfinansējums. No mēbeļu iegādes konkursiem nekāds "bizness" nesanāk, kapeikas vien atlec,tādēļ arī nav "intereses".

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 17:13

omīt

tagad deputātu "biznesmeņu" skatieni pievērsti baseina celtniecībai, vot te paveras "biznesa" perspektīva, it sevišķi laikā, kad KNAB apkaro viens otru

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 17:16

Omīte

Ja gribi zināt, tad esmu tieši PAR baseinu! Man nevajag ne Rātsnamu, ne kāntrī festivālu.

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 18:08

Omīte

Par Rātsnamu: cik ir runāts ar cilvēkiem, tad lielākai daļai viņš patīk, un man arī. Nav saprotams, kāda iemesla pēc netiek novērsti TP trūkumi vai izpildījuma kļūdas, to apliecina horizontālās hidroizolācijas trūkums, kā rezultātā no Kalna ielas puses pleķi. Visi viņus redz, arī deputāti, tomēr izliekas, ka viņu nav, kā rezultātā pelēs arī Vēsturiskās mēbeles un viss pārējais. Ja hidroizolācija jāveic, tad jāveic, tas tikpat kā ar jumtu , ja tek, jālabo! Tas nav lēts pasākums, bet ļoti nepieciešams, cerams to saprot visi iesaistītie.
Es arī esmu PAR baseinu, arī mazbērni varēs tur peldēties. Bet baseina projektu realizācijai jāpievēršas nopietnāk!!!!, tur tādu vietu būs 100x vairāk. Ja dome nespēj atrisināt 1 problēmu rātsnamā, tad līdz baseinam Domei ir ļoti ļoti tālu!

pirms 6 gadiem, 2014.02.05 09:10

omīt

omīt, kad tu uzzināsi, cik pašvaldībai izmaksās rātsnama un baseina uzturēšana, kopā ar darbinieku algām, tad tik no krēsla nenokrīti, jo daudz kam tiks atteikts šo "biznesa projektu vārdā.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 10:03

Omīte

1. Būvniecība. Izskatās ka novads ieplānojis uzcelt to par saviem līdzekļiem, kur nepieciešami 3000000 EUR no domes budžeta, nauda tam esot arī ieplānota. Jauki būvēt ja var to atļauties, vai dome to var? Līdzekļu lietderīgākai izmantošanai vajadzētu tomēr mēģināt pabāzt to baseinu zem kādas eiropas atbalsta programmas, kaut vai 40% apmērā kas jau būtu ietaupījums 1200000 EUR, jo līdzekļus vajadzēs arī aprīkojumam.
2. Ekspluatācija. Vai domei ir plāns kā tiks izmantotas visas objektā paredzētās telpas? Vai ir skaidrs nepieciešamo darbinieku skaits? Kā tiks finansēts? Vai ir noslēgti nodomu līgumi ar kaimiņu novadiem par skolnieku fiziskām aktivitātēm? Cik maksās 1 stunda pieaugušajam un bērnam no malas? Kāda paredzēta apmeklētība? Vai būvniecības projektā ir ievērots saprātīgs balanss starp skaistumu un ekonomisku, vienkāršu ekspluatāciju? Man atbilžu nav un publiskajā telpā to arī nav.

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 13:37

omīt

diemžēl, es jau sen iepriekš vairākkārt minēju, ka baseins ir jāpiesaista kādai izglītības iestādei,piem. Uzvaras vidusskolai, tad arī pilnībā tā celšanai varēja piesaistīt ES līdzekļus, Nevis kā tagad, celt atpūtas kompleksu. Ari rātsnama vietā varēja uzbūvēt jaunu kultūras namu, jo vecais tautas nams neatbilst šīsdienas vajadzībām. Rātsnama vienīgā funkcija, laikam, ir paredzēta svinīgai miršanas apliecību izsniegšanai, jo cik tad ir to oficiālo laulības reģistrācijas aktu, vai to mums vajadzēja, pili par milijoniem, ar tik maz vajadzīgam funkcijām

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 14:34

Kaupo

Deputātiem tā līdzekļu apgūšana nafig nav vajadzīga, bet administrācijas nodaļu personālam gan vajag imitēt darbību - redziet, projektus taisam!
Nu un rezultāts?Sabiedrībai tā ir nepieciešama ? Un laulību cerenonijas nenotiek bez Rāts nama ? Vienkārši absurds ar tiem diletantiem, kas ignorē elementārus saimnieciskos aprēķinus pašvaldības iestāžu līmenī!

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 23:03

opītis

Gods un slava novada Attīstības un plānošanas nodaļai. Kad lauri jāplūc, tad pilna avīze ar vadītāju Ilzi, kad pašu savārītie sū** jāsmeļ, par atraktīvo darboni neviena vārda. Kā tad tā!? Tautai jāzina savi varoņi.

pirms 6 gadiem, 2014.02.04 23:17

Aizņemtība

Attīstības nodaļas vad. nav laika, jāapspriež sabiedriskais transporta satiksme uz Rīgu.

pirms 6 gadiem, 2014.02.05 08:34

autentiskā vide

Rātsnama rekonstrukcijas mērķis ir izveidot pēc iespējas autentiskāku vidi.
Kā piemērot šo vidi 21.gadsimta funkcijām, to gan saprast neiespējami šķiet. Tātad mērķis būs sasniegt un ko tālāk? Celt sāka 1616.gadā. drīz 2016. kā izmantot? varbūt ,lai paliek kā autentiska vide ? Ne jau Ilze šo projektu izstrādāja.

pirms 6 gadiem, 2014.02.05 10:14

Omīte

Projekts sastāvēja no:
1. restaurācijas, rekonstrukcijas daļas realizācijas (būvdarbi)
2. mēbeļu iegāde.
3. solis sāk izmantot paredzētiem mērķiem. (t.sk. laulību reģistrācijai).

Projekta izpilde:
1. Būvdarbi 95%
2. mēbeles 0%
3. izmantošana 20% (ir tūrisma inf. centrs)

Nav saplānota domes projekta , ne jau TP projekta, realizācija.
Arī būvdarbi nav pie vainas, tikai jānovērš trūkumi, tas netraucēja savlaicīgi veikt mēbeļu iepirkumu.
Domes projekta realizācija kopumā nesasniedz izvirzītos mērķus noteiktā laikā.

pirms 6 gadiem, 2014.02.05 16:16

Okei

Un kādas izmaksas vai arī precīzi arī kāds zina? Un kāds tad bija īsti projekta mērķis????
20 % izmantošana Info centrs....kādas fantastiskas izmaksas!!!!!
Tā var dzīvot tikai par svešu naudu, ja par savējo jānošaujas.
Būs vēl viens muzejs pielikumā Bauskas pilij.

pirms 6 gadiem, 2014.02.05 18:12

Ir piedāvājums

Rātsnamā jāiekārto veco ļaužu pansionāts!

pirms 6 gadiem, 2014.02.06 08:55

Vietējās ziņas