Atkal atrod izmētātus dokumentus 4

Stāsti par grāvī izmestiem dokumentiem un fotogrāfijām ar vēsturisku vērtību turpinās. Redakcijā 19. septembrī ieradās Vecsaules pagasta iedzīvotāja Vizma Sīpola, kura tuvējā apkārtnē bija pamanījusi ceļmalā nosviestus papīrus un dažādus sadzīves atkritumus. Vizma sākusi pētīt atradumu un secinājusi, ka senu fotogrāfiju komplekti un izglītības dokumenti ir piederējuši baušķeniecei Ārijai Smilškalnei. Nepilnu divu nedēļu laikā šis ir jau otrs fakts, kad Bauskas tuvumā tiek atrastas Smilškalnu ģimenes locekļu personiskās lietas.Vizma Sīpola drazu kaudzi sašķiroja un, viņasprāt, vērtīgākās mantas salika kastītē, ko pati atveda uz redakciju. Par notikušo «Bauskas Dzīve» pavēstīja Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejam. Iestādes galvenā speciāliste Ilva Strautzele, ieradusies pēc vecsaulietes izglābtajām lietām, pauda neizpratni par anonīma pārkāpēja rīcību:  « Tas nav loģiski, ka cilvēks braukā ar mašīnu pa vairākiem pagastiem un izmētā mirušas personas privātās mantas. Iepriekšējo reizi par līdzīgu situāciju Codes pagastā mūs informēja Inese Sperka, bet pirms tam - Ints Danielsons. Ir ļoti nepatīkami, ka visi atrastie dokumenti, attēli un grāmatas pieder vienai un tai pašai personai, kuras dzimta ir aktīvi iesaistījusies novada vēstures pētīšanā un kultūras dzīvē.. Tāpat ir dīvaini, ka nelegālas atkritumu izgāztuves grāvjos un krūmmalēs ir parādījušās pēc 13. septembra Lielās talkas.» Par jebkuru atradumu, kam varētu būt vēsturiska vērtība, iedzīvotāji tiek lūgti informēt Novadpētniecības un mākslas muzeja darbiniekus. Tālruņu numuri ir atrodami telefonu grāmatā un iestādes interneta mājaslapā. Muzejs pateicas Vizmai Sīpolai par situācijas izpratni un pūlēm!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

:)

tur melns uz balta rakstīts 13.septembris ! :)

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 22:48

BDz

BDz žurnālisti ik pa laikam savos rakstos atspoguļo nākotnes notikumus :) Varbūt būtu jāapsver lapeles nosaukuma maiņa - Ieskats rītdienā :D Lai gan patīk tiem žurnālistiem muļļāt neaktuālus un senus notikumus :(

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 12:25

26. septembris vēl tikai būs, piektdien, Bauskas Dzīve grib apsteigt laiku.

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 12:00

?

Te rakstīts "Tāpat ir dīvaini, ka nelegālas atkritumu izgāztuves grāvjos un krūmmalēs ir parādījušās pēc 18. septembra Lielās talkas".
Vai tad 18. arī bija vēl kāda talka. Es zināju tikai par 13. septembra talku.

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 10:46

Vietējās ziņas