Atkārtoti aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāle no pirmdienas, 8. jūnija, līdz 15. jūnijam pieņems darba devēju pieteikumus vakanču izveidei skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam, informēja NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane.

Līdz aprīļa sākumam NVA programmā skolēnu vasaras darbam mūspusē bija pieteikušies 20 darba devēji, no kuriem uz šodienu, 8. jūniju, atbalstīti 17 pretendenti ar 130 darba vietām skolēnu brīvlaikā. Pēc diviem «Covid-19» mēnešiem aptaujājot uzņēmumus vēlreiz, divi darba devēji iepriekš iesniegtos pieteikumus ar 50 darba vietām atsaukuši.

Tā kā pieteikto darba vietu skaits sarucis visā valstī, NVA nolēma izsludināt atkārtotu pieteikšanos.

Darba vietas varēs sākt veidot no 6. jūlija, ievērojot drošības pasākumus «Covid-19» infekcijas izplatības riska novēršanai. Pasākumā tiek iesaistīti jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālajās vai profesionālajās izglītības iestādēs.

Darba devējiem, kuri nodarbinās skolēnus, NVA nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai un dotāciju darba vadītāja atalgojumam, apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darbavietā.

Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 430 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pieteikuma veidlapu, pretendenta piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu var iesniegt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz Bauskas NVA filiāles e-pastu, vai iesniegt klātienē filiālē.

Darba devēju pieteikumi tiks izvērtēti atbilstīgi «Nodarbinātības valsts aģentūras filiāļu aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas nolikuma» prasībām. Līgumi par pasākuma īstenošanu ar darba devējiem tiks noslēgti ne vēlāk kā nedēļu pirms skolēna nodarbinātības.

Šovasar NVA skolēnu nodarbinātības pasākums tiks īstenots no 1. jūlija līdz 31. augustam. Skolēnu elektronisko reģistrēšanos dalībai pasākumā Zemgalē plānots sākt 13. jūnijā. Skolēnam ir jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Skolēnu reģistrācija dalībai pasākumā ilgs līdz 17. augustam.

NVA atgādina, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai. Detalizētāka informācija par pasākuma nosacījumiem pieejama NVA tīmekļvietnē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas