Atklāj Codes pagasta jauniešu domnīcas telpas

Īsā laika periodā Bauskas novadā atklāta jau otrā telpa, kurā darboties jauniešiem. Pirmo atklāja Mežotnes pagastā, tagad kārta Codes pagastam, un jau drīz plānots atvērt vēl vienu jauniešu telpu Dāviņu pagasta kultūras centrā «Dāvis».

Uz Codes pagasta jauniešu domnīcas atklāšanu pagasta jaunatnes darbinieks Kaspars Kalējs bija uzaicinājis daudz viesu, ieradās arī daži negaidīti ciemiņi. Tāpēc pasākums notika ārpus telpām, jo domnīca izmēros ir diezgan neliela un visi kopā tur nemaz nesaietu.

Vietējie jaunieši atzina, ka beidzot ir piepildījies ilgi gaidīts sapnis. Līdz šim virkne pasākumu Codē notika pagasta pārvaldes ēkas pagrabā, bet tā tomēr bija koplietošanas telpa, kurā arī nevarēja atstāt mantas un spēles, kādas vēlējās. Tāpēc jaunā telpa atvieglošot darbību un došot arī interesantas iespējas.

«Domnīcas sagatavošana un atklāšana notika ļoti strauji. Ilgi pirms tam bija sapnis par savām jauniešu telpām. Kad Kaspars uzrakstīja, ka mums ir sava telpa, kuru varēsim iekārtot un sākt kaut ko rīkot, – tas bija ļoti liels, iedvesmojošs atspēriens mūsu darbībā,» stāsta Denisija Šteinberga, kas mācās Bauskas 2. vidusskolas 10. klasē.

Pasākumā jaunieši demonstrēja dažādus savus talantus – gan dziedāja, gan izrādīja mākslas darbus. Iespaidīgākais no tiem bija Anastasijas Marčenko iesāktais gleznojums, kas pašlaik gan ir skices veidolā, – viņa plāno uzgleznot vairāk nekā desmit jauniešu portretus, iemūžinot tos, kas aktīvi darbojas.

Codes pagasta jaunatnes pasākumos aktīvi piedalās arī daži citu pagastu pārstāvji. Viens no viņiem ir Māris Blušs, kurš mācās Uzvaras pamatskolā. «Kopā ar Codes pagasta jauniešiem darbojos kopš pagājušā gada. Šeit var izpausties, atpūsties pēc skolas, ieteikt savas idejas un kaut ko no tā arī realizēt. Manas idejas izmantoja telpas projektēšanai, un gandrīz visas ierosmes pašreizējā telpas veidolā arī ir īstenotas,» stāsta puisis. Jaunieši paši krāsoja sienas un iekārtoja istabu.

Atklāšanas pasākuma noslēgumā jaunieši aizvadīja treniņu spēles ar Latvijas Galda hokeja federācijas pārstāvi Egīlu Belševicu. Galvenais ieguvums no šīm spēlēm – iespēja vērot, kādas prasmes un spēles izjūtu galda hokeja laukumā var panākt, centīgi trenējoties un piedaloties sacīkstēs.

Telpu tuvumu Codes pamatskolai pozitīvi vērtē izglītības iestādes direktore Laila Jurcika. «Ar Kaspara Kalēja vadītajiem Codes pagasta jauniešiem jau sadarbojamies. Savulaik Codes pamatskolā aizvadīts lielais popielas pasākums. Ceram uz vēl citām aktivitātēm,» teic L. Jurcika.

Atklāšanas sarīkojuma laikā vislabākos vārdus un laba vēlējumus saņēma Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa, kuru apveltīja ar titulu «Codes pagasta jauniešu mamma».

Daudz dāvanu un laba vēlējumu saņēma jaunieši. Sveicēju vidū bija citi Bauskas novada pagastu jaunatnes darbinieki – Dagnija Černaja no Mežotnes, Līva Kalniņa no Gailīšiem un Keita Luīze Muceniece no Īslīces. Sveica arī Iecavas novada jaunatnes lietu speciāliste Sandra Upelniece kopā ar Iecavas jauniešiem.

Domnīcas atklāšanas sarīkojumā klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare, Codes pagasta kultūras pasākumu organizatore Solvita Rotberga. Ieradušās bija arī trīs pagastu pārvalžu vadītājas – Līvija Šarķe no Dāviņiem, Baiba Marčenkova no Brunavas un Sandra Ķisele no Īslīces pagasta. Sveicēju vidū bija arī Vecumnieku novada Bārbeles pagasta biedrības «Jaunatne smaidam/Youth for Smile» pārstāvis Renārs Manuilovs.

<iframe width="403" height="226" src="https://www.youtube.com/embed/nDHH43PeSAI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas