Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj iniciatīvu «Latvijas skolas soma»

Seši tūkstoši skolēnu no visas Latvijas ceturtdien, 6. septembrī, pulcējušies arēnā «Rīga». Pasākuma dalībnieku vidū arī 70 skolēnu un pedagogu no visām Bauskas novada vispārizglītojošajām skolām.

Valsts simtgades iniciatīvas «Latvijas skolas soma» atklāšanas pasākumā skolēni dažādās izstādēs un interaktīvajās darbnīcās varēs koncentrētā veidā izmēģināt iniciatīvu «Latvijas skolas soma» un atklāt Latvijas daudzveidību, sasniegumus, inovācijas, kultūru, vēsturi un tradīcijas. «Animācijas brigādes» leļļu un filmu darbnīcā varēs uzzināt vairāk par filmu tapšanas procesa aizkulisēm, mūzikas istabā – apgūt skrečošanas pamatprasmes un piedalīties radošā eksperimentā, skolēniem būs iespēja  ielūkoties pasākumu sagatavošanas aizkulisēs, videostudijā dalīties iespaidos, ko viņiem nozīmē Latvija un kādu viņi to redz nākamajos simt gados, kā arī piedalīties citās aktivitātēs un ieskandināt jauno mācību gadu koncertā «100 Latvijas stāsti 100 minūtēs» kopā ar Latvijas māksliniekiem. Uz «Latvijas skolas somas» atklāšanas pasākumu uzaicināti bērni un viņu pedagogi no visām Latvijas pašvaldībām proporcionāli skolēnu skaitam katrā no tām.

Iniciatīvas «Latvijas skolas soma» ieviešana noritējusi vairāku gadu garumā. Ir izveidots pašvaldību koordinatoru tīkls, īstenoti pilotprojekti vairākos reģionos, veikts pētījums, apkopots norišu piedāvājums, veikts informatīvais darbs izglītības profesionāļiem, sagatavoti un skolās nogādāti vizuālie materiāli, kā arī veikti citi priekšdarbi.

Daudzveidīgo norišu vidū novembrī skolas varēs apmeklēt divus grandiozus notikumus. No 12. līdz 16. novembrim Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur dibināta Latvijas valsts, – īstenos projektu «Tikšanās vieta: 2. pilsētas teātris». Tā būs režisoru Valtera Sīļa un Kārļa Krūmiņa iestudēta Latvijas valsts proklamēšanas simulācija, kur katram skatītājam ar speciālām konferenču austiņām būs iespēja līdzdarboties notiekošajā. Uz šo pasākumu biļetes pieteikuši arī vairāku Bauskas novada skolu audzēkņi.

Deju lielizrādē «Abas malas» 17., 18. un 19. novembrī arēnā «Rīga» mūzikā, dejā un mūsdienu mākslas tehnoloģijās skolēni varēs piedzīvot Latvijas stāstu vēl nebijušā gaismā par mums pašiem un mūsu zemi, kuras dzīslās plūst laika upe Daugava.

Projekta «Latvijas skolas soma» noteikumi paredz, ka šogad no 1. septembra līdz 31. decembrim katram skolēnam atvēlēti septiņi eiro dalībai šajā akcijā. «Latvijas skolas soma» ir lielākā valsts simtgades dāvana ikvienam Latvijas 1. – 12. klases skolēnam. Tās īstenošanai, tostarp integrētās mācību programmas izveidei, transporta un ieejas biļešu segšanai kopumā paredzēti teju 13 miljoni eiro jeb 40% no simtgades nacionālo pasākumu programmai plānotā valsts finansējuma piecu gadu periodā. Tā informē Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko
attiecību speciāliste Linda Pastare.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas