Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj rotaļu laukumu Bērzkalnos 2

Īslīces pagasta Bērzkalnu iedzīvotāji Anna un Ermīns Urtāni piepildīja sapni labiekārtot dzīvesvietas apkārtni. Pašlaik pie Bērzkalnu 11. daudzdzīvokļu dzīvojamā nama ir izveidots bērnu rotaļlaukums, uzstādīti soliņi un apgaismojums.«Galvenais rosības iemesls bija bērni, mums aug meita un dēls. Adelīnai ir seši gadi, bet Aleksandram septiņi mēneši. Idejas autore ir Anna. Projektu viņa sāka rakstīt 2008. gada vasarā. Tā kā sabiedriskai organizācijai vajadzīgs mazāks līdzfinansējums, nodibinājām biedrību «Labums». Pirmo reizi ieceri neatbalstīja. Anna to pārstrādāja, un iesniedzām vēlreiz,» laikrakstam pastāstīja Ermīns. Kaimiņi palīdzēja, iesaistoties sakopšanas talkā.Biedrības «Labums» projektu «Daudzdzīvokļu mājas infrastruktūras labiekārtošana» finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai un SIA «Gaižēni» vadītājs Alekss Skovgords-Rasmusens. Kopējās projekta izmaksas ir 9293 lati. Fonds sedz 90 procentus izdevumu, bet desmito daļu jeb 929 latus līdzfinansēja A. Skovgords- Rasmusens. «Vairākas institūcijas atteicās palīdzēt. Labi, ka piekrita SIA «Gaižēni» vadītājs,» teica bērzkalnietis. Lielāko darbu - rotaļlaukuma konstrukciju, soliņu uzstādīšanu - veica SIA «Jūrmalas Mežaparki». «Man ļoti patīk jaunais rotaļlaukums. Īpaši slīdkalniņš. Pirms tam gan bija bēdīgi, jo varēja vienīgi pastaigāties,» laikrakstam atklāja Adelīna Urtāne. Arī Ritvars Laucis, 4. klases audzēknis, priecājas par uzlabojumu: «Tagad var daudz ko padarīt. Nav tik skumīgi kā citu reizi. Var sadraudzēties ar bērniem no citām mājām, kuri nāk pie mums spēlēties.»Rotaļlaukuma konstrukcijas paredzētas bērniem līdz desmit gadu vecumam. Nama iedzīvotāju Svetlanu uztrauc, ka rotaļlaukumu izmanto jaunieši. Konstrukcijas neizturot lielāku svaru un lūstot. «Ļoti bieži paskatos logā un redzu bērnu prieku. Katram ir, kur paskriet, ko padarīt. No padomju laikiem nekas nebija atjaunots. Malači kaimiņi, ka viņiem izdevās,» piebilda Svetlana.Labiekārtojot pašu daudzdzīvokļu dzīvojamā nama pagalmu, Anna un Ermīns Urtāni gribot iedrošināt citus. Projekta izveide neesot sarežģīta. Vajadzīga tikai uzņēmība un apņēmība to darīt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kaimiņš

Ir loti skaisti ka 11 mājā ir bērnulaukums, bet tas tak ir saprotams, un nepieciešams pie katras mājas, nevis 3 gadus izsists projekts.Aleksandr Rūja kaunies un ņem piemēru, jeb ej pensijā na no šejienes.(
Vajadzētu pašvaldībai sodīt tos mājas apsaimniekotājus kuru māju teritorija nav sakopta un nav bērnu laukumu...

pirms 9 gadiem, 2011.06.17 06:22

bijusī kolēģe

Malači, Anna un Ermīns!
Kaut vairāk būtu tādu uzņēmīgu un enerģisku cilvēku apkārt, tad arī vide, kurā dzīvojam, būtu sakoptāka un draudzīgāka sabiedrībai.
Lai izdodas arī turpmāk!

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 14:53

Vietējās ziņas