Atklās sporta un atpūtas parku Rītausmu ciemā 20

Sestdien, 2. februārī, Īslīces pagasta Rītausmās ar dažādām aktivitātēm paredzēta sporta un atpūtas parka atklāšana.

Sarīkojumu organizē Īslīces kultūras nams sadarbībā ar amatierteātri «Dadži». Paredzētas dažādas interesantas aktivitātes. Varēs mest bumbiņu, lai noskaidrotu savas trāpīšanas prasmes, būs iespēja celt sniegavīrus, būvēt sniega cietokšņus, stāsta Īslīces pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Ķisele. Aicināts ikviens – bērni, jaunieši, pieaugušie. Līdzi der paņemt rezerves sausus cimdus, jo paredzētas ziemas sporta atrakcijas, darbošanās ar sniegu. Lai labāk izpētītu parku, paredzēta arī orientēšanās parkā, noteiktu objektu meklēšana, tos vajadzēs nobildēt, tāpēc līdzi der tālrunis ar fotografēšanas funkciju. Lielus un mazus var iepriecināt vizināšanās ragavās, kuras velk zirgs. Tas gaidīs jo īpaši bērnus pasākumā.

Bistro «Rītausmas» omulīgai noskaņai parūpēsies par karstiem dzērieniem, arī SIA «Nams 8» un biedrība  «Īslīces sieviešu klubs «Rītausma»» gādās pārsteigumus. Gaidīti ir visi, vajadzīgs labs garastāvoklis, var ņemt līdzi ragaviņas un noteikti ģimeni un draugus.

Rītausmu ciema iedzīvotāja Simona Šekava apliecina, ja sanākšot laiks, došoties uz laukuma atklāšanu. Tas viņai gan nav vairs jaunums, jo arī ikdienā jaunā māmiņa ar pusgadu veco meitiņu Adriju ratiņos tur pastaigājoties. «Ļoti skaisti, ļoti skaisti! Visi celiņi izšķūrēti, vakarā laternas spīd. Izskatās kā maza pilsētiņa, tik neparasti mazam ciemam! Jauki, nevaru sagaidīt vasaru. Priecē, ka ir padomāts arī par maziem bērniņiem. Ļoti patīk, ka ir piknika vietas. Viss sataisīts kārtīgi un rūpīgi, piemēram, atkritumu urnas, nojumes ar jumtiņiem, viss izveidots ar apdomu.

Viss sākās ar jauno pagasta priekšnieci Sandru Ķiseli. Viņai ir labas idejas, un viņa ir vietējā iedzīvotāja, tāpēc zina nepieciešamo iedzīvotājiem. Ir soliņi veciem cilvēkiem. Domāju, ka laukumu apmeklēs daudz cilvēku, īpaši, kad kļūs siltāk,» pārliecināta vietējā iedzīvotāja.

Veikti vērienīgi labiekārtošanas darbi ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Bauskas novada pašvaldības  atbalstu. Šajā projektā ierīkots teritorijas celiņu tīkls, akmens ugunskura vieta, iestādīti koki un krūmi, notikuši arī citi apzaļumošanas darbi. Izvietoti galdi ar soliem, betona soli, trīs pergolas, divriteņu statīvi, atkritumu urnas, izbūvēts teritorijas apgaismojums, bērnu rotaļu laukums ar smilts iesegumu un rotaļu elementiem – šūpolēm, kāpelēšanas elementiem, smilškasti un rotaļu kompleksiem. Ar vietējo iedzīvotāju iniciatīvu parka teritorijā izveidots arī neliels dīķis ar mākslīgu strautu.

Īslīces pagasta pārvaldes vadītājai S. Ķiselei padomā vēl vairāki skaisti pārsteigumi pavasarī, ir vēl ieceres apzaļumošanā.
Jaunizveidotais parks kalpos ne tikai vietējo iedzīvotāju aktīvajai atpūtai, bet vienlaicīgi iekļausies Bauskas novada pašvaldības veidotajā velomaršrutu tīklā Bauska–Rītausmas–Bērzkalni–Bauska kā apstāšanās un atpūtas punkts. Parka teritoriju plānots izmantot arī dažādām kultūras pasākumu un gadskārtu svētku aktivitātēm brīvā dabā Rītausmu ciemā, informē Jolanta Kalinka, projektu vadītāja. Projekts bija jāpaveic līdz 2018. gada 1. decembrim.

Rītausmu ciema sporta un atpūtas parka izveides kopējais budžets ir 203 265,92 eiro. No tiem Eiropas Savienības fondu finansējums ir 45 tūkstoši eiro un Bauskas novada pašvaldības – 158 265,92 eiro.  

Kopējās projekta izmaksas ir 207 863,92 eiro, no kurām publiskais finansējums 45 000 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 162 863,92 eiro. Būvdarbus veica SIA «Kvintets M», būvuzraudzību nodrošināja SIA «BaltLine Globe».


Pievieno komentāru

Komentāri 20

Brīnišķīgi

Tādu vadītāju katrā pagastā un pārējie lai brauc pieredzes apmaiņā.

pirms gada, 2019.02.01 10:35

Skaisti

kāds sakars pagasta vadītājai ir šī parka izveidē? nebūtu domes darbinieki Rītausmu iedzīvotāji, nakāda parka nebūtu.

pirms gada, 2019.02.01 22:17

citi laiki

citas vērtības, ne jau toreizējo izpildkomitejas darbinieku šarma dēļ attīstījās tolaik "Lauktehnikas" centrs, bet gan tādēļ, ka tur bija darbs un arī kur dzīvot, ne jau Garozā, kur parka izveidei izķēzīti 100 tūkstoši, tagad dzīvība kūsāt kūsās.

pirms gada, 2019.02.02 10:09

kāda vēl pieredzes apmaiņa?

ja pilnīgi visos novados zin, ka izšeftēt nodoklu maksātaju naudu, Parka sakopšna 100 tūkstoši, tualetes celtniecība 100 tūkstoši, tāds uzskaitījums iespējams jebkurā pašvaldībā, kāda gan te vēl pieredzes apmaiņa, varbūt vienīgi, kā tikt galā ar kontrolējošām institūcijām, bet tās jau tāpat dzīvo par budžeta naudu un ir pilnīgi bezzobainas

pirms gada, 2019.02.02 13:22

viss jau būtu labi

ja vien valsts nabadzības līmeņa ziņā neatrastos vienā no pēdējām vietām Eiropā, arī, lai minimālo pensiju palielinātu vismaz līdz 200 eiro, valstij gadā pietrūkst pus miljards eiro,tad cik simti tūkstošu valstī ir to pensionāru, kuri ir zem kritiskā nabadzības līmeņa robežas? 200 tūkstoši parkam, bet kā dzīvo daudzi to pašu Rītausmu iedzīvotāji, veikalā skatīdamies uz nocenoto maizi, maciņā skaita atlikušos santīmus...

pirms gada, 2019.02.01 15:05

Lory

Kārtējā nepatiesā riešana un kviekšana. Vai tiešām jūs domājiet, ka par pensionāru nabadzību ir iespēja lemt pašvaldībai? Absurds!!! Tauta, tveriet taču skaistās lietas pozitīvāk!

pirms gada, 2019.02.01 17:32

loriņ

arī pašvaldībām ir iespējams lemt par novada nabadzīgo pensionāru likteni, nosakot to minimālo ienākumu slieksni, līdz kuram ir iespējams saņemt dažus atvieglojumus. Bauskas novadā šis nabadzības slieksnis ir smieklīgi zems, neskatoties uz to, ka ir daudzi novadi, kur šis nabadzības slieksnis noteikts daudz augstāks, nerunājot par tām "bagātajām" pašvaldībām, kurās tas sasniedz jau 400eiro

pirms gada, 2019.02.01 18:03

P

Lory!Tad kāda(rupja klasika) jūs apjājāt vēlētajus,ka rubīsiet viņu labā?Vai nesolījāt,ka dabūsiet bruku,bet iedzīvotāji peldēs labklājībā,pārticibā?

pirms gada, 2019.02.02 10:42

re

Būtu jādomā par jaunām darba vietām, kaut ko ražot ne lēkāt.

pirms gada, 2019.02.01 16:02

P

Neatgriezeniski nokavēts.

pirms gada, 2019.02.02 10:45

LLT iedzīvotāja

Parks, protams, nerisina nodarbinātības jautājumu, tomēr sniedz daudz pozitīvas emocijas kā jauniem, tā veciem. Ir papildus motivàcija aktīvākam dzīvesveidam un individuālām aktivitātēm svaigā gaisā. Jo aktīvāki esam, jo specīgāki un pozitīvāki. Mazāk slimosim, mazāk izdevumi zālēm. Un tas nav mazsvarīgi.

pirms gada, 2019.02.01 21:33

viss jau būtu labi

ja vien lielai daļai šīs "aktivitātes" nepaietu transporta līdzekļos, ceļā uz darbu Bauskā, vai vairākumā gadījumu- Rīgā

pirms gada, 2019.02.02 09:51

¿

Varbūt kārtīgi neizlasīju, bet cikos ir šī atklāšana?!!

pirms gada, 2019.02.01 23:19

Tauta

Mūsu novadā nevienai aktivitātei un pasākumam laikus neraksta. Kā no rīta acis vaļā tā dodamies gaidīt atklāšanu. Garantija, ka labākais vēl priekšā un neko nebūsim nokavējuši.

pirms gada, 2019.02.02 00:14

P

Sapratu,ka Bauskai "jaunajā"reformā bijušā rajona statuss nespīd.

pirms gada, 2019.02.02 10:30

?

Ļoti labs jautājums! Vai jūs tādus izmantotu un kādus? Šobrīd tur uzstādītas ielu vingrošanas iekārtas, bet trenažieri nav. Zinu, ka ir ieceres parka labiekārtojumu un elementus attīstīt. Viss, protams, pašu iedzīvotāju rokās, ja vien ir vēlme un apņemšanās. Esmu vairākās vietās redzējusi āra trenažierus zālē ieaugušus, kas liecina, ka tos tā īsti neizmanto. Kāda ir jūsu pieredze un viedoklis?

pirms gada, 2019.02.02 16:29

Tauta

Minamus trenažierus, roku muskulatūrai, vēdera presītei un citus.... Ja ir zālē ieraugu šī, tas tikai liecina, ka nekopj teritoriju. Gribētāju vingrot būs.

pirms gada, 2019.02.02 20:33

Vietējās ziņas