Atkritumi apkārtējā vidē krājušies ilgtermiņā – pārbaudē «Grantiņos» secinājis VVD

Joprojām blakus Bauskas novada izgāztuvei «Grantiņi» esošie privātīpašumi ir piegružoti ar vieglās frakcijas atkritumiem, 30. aprīlī pārbaudē klātienē secinājuši Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālās pārvaldes inspektori.

Darāmā vēl ir ļoti daudz, «Bauskas Dzīvei» atzina VVD Jelgavas reģionālās pārvaldes kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere. Līdz šim ar sūdzības iesniedzēju un atkrituma poligona operatoru SIA «Vides serviss» notikusi vien rakstveida sarakste, kurā katra puse iesniegusi savu informāciju, pievienojot arī fotofiksāciju. Sūdzības uzturētājs apstiprinājis, ka pēc VVD iejaukšanās Lieldienās daļa teritorijas uzkopta, bet pārējā palikusi piedrazota. Tālab VVD tika nolemts pārbaudīt situāciju uz vietas.

«Sūdzība ir pamatota, atkritumi te krājušies ilgtermiņā un tagad vēja ietekmē virzās tālāk. Poligona apsaimniekotāji solīja nākamās nedēļas laikā šo teritoriju sakopt,» situāciju raksturo E. Beitlere, piebilstot, ka eksperimentālā kārtā vērtēts arī SIA «Vides serviss» iegādātais agrotīkls, ar ko nosegta atvērtā šūna, un secināts, ka tas savu funkciju nepildīs.

Tālab VVD izdevis lēmumu, ka operatoram līdz šī gada 1. jūnijam poligons jānosedz ar grunts pārklājumu. E. Beitlere paskaidroja, ka administratīvā lietvedība šajā situācijā nav sākta, soda vietā  izdots lēmums par veicamo rīcību un noteikts termiņš. Ja SIA «Vides serviss» sāks darbu, bet laikā nepagūs, termiņu iespējams arī pagarināt, precizēja E. Beitlere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas