Atkritumu apglabāšanas tarifa pieaugums skars Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadu 2

No 1. oktobra SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs būs 58,69 eiro par tonnu pie dabas resursu nodokļa (DRN) likmes 50 eiro par tonnu, kas ir par 3% vairāk nekā pašreiz, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

SPRK izvērtējusi un apstiprinājusi «Jelgavas komunālie pakalpojumi» sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu. SPRK tarifa projekta izvērtēšanas gaitā izmaksas vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma nodrošināšanai bez DRN samazinātas par 4%. Tomēr, neskatoties uz panākto izmaksu samazinājumu, tarifs no 1. oktobra pie DRN likmes 50 eiro par tonnu par sadzīves atkritumu apglabāšanu būs par 3% augstāks, salīdzinot ar 2019. gada janvārī SPRK apstiprināto tarifu (pie DRN likmes 50 eiro par tonnu).

Pēc jaunā tarifa spēkā stāšanās tas būs piektais zemākais tarifs starp desmit valsts sadzīves atkritumu poligoniem, kuros tiek sniegts sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojums.

Tarifu pieaugumu ir ietekmējuši divi būtiski faktori. Pirmkārt, komersants ir pārņēmis savā apsaimniekošanā uz nomas līguma pamata biošūnu, kur tiek tālāk apsaimniekoti bioloģiski noārdāmie atkritumi pēc nešķirotu sadzīves atkritumu šķirošanas. Otrkārt, atkritumu apglabāšanas krātuvē atbilstīgi vides normatīvo aktu prasībām komersantam ir jāveic būtiskas investīcijas. Pašlaik atkritumu kalns ir sasniedzis maksimālo augstumu, kad sablīvētajos atkritumos sāk veidoties biogāze, kura ir jāsavāc un jāutilizē. Šogad komersants ir sācis šī projekta realizāciju, kura izmaksas veido būtisku daļu no kopējām pakalpojuma izmaksām.

Jaunais tarifs attieksies uz Zemgales atkritumu apsaimniekošanas reģiona atkritumu radītājiem no Jelgavas pilsētas, Auces, Dobeles, Jelgavas, Ozolnieku, Tērvetes, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldībām.

«Jelgavas komunālie pakalpojumi» ar jaunu tarifa projektu vērsās SPRK izvērtēšanai šogad 10. martā.

«Jelgavas komunālie pakalpojumi» reģistrēti 2004. gadā, un to pamatkapitāls ir 23 714 eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 3,699 miljoni eiro, un tas strādāja ar 22 718 eiro zaudējumiem. «Jelgavas komunālie pakalpojumi» 51% daļu pieder Jelgavas pilsētas domei, bet 49% SIA «Kulk».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Labo ziņu nesējs

Piektais zemākais rādītājs no 10? Jeb 4. augstākais?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.05 08:54

Slikto ziņu nesējs

Agaonija, nāve tuvu. drebiet.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.06 09:08

Vietējās ziņas