Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atliek metu konkursa izsludināšanu 7

Metu konkursa Krišjāņa Berķa pieminekļa izbūvei Bauskā izsludināšana atlikta. Tā lēma deputāti novada domes sēdē 28. decembrī.
Pirms tam komitejās bija atbalstīts domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka rosinātais priekšlikums par piemiņas objekta izbūvi ģenerālim Krišjānim Berķim. To ieteikts būvēt Bauskā, Zaļās un Lāčplēša ielas krustojumā.

Bauskas novada Būvvaldes vadītājas Daces Putnas sagatavotajā lēmuma projektā bija paredzēts akceptēt metu konkursa izsludināšanu ģenerālim Krišjānim Berķim veltīta tēlniecības objekta izveidei. Metu konkursa balvu fondam plānots atvēlēt 700 eiro.

Domes sēdē vairāki deputāti pauda neizpratni par šādu ieceri. Inita Nagņibeda sacīja, ka viņa par to uzzinājusi tikai no preses: «Par šo ieceri vajadzēja diskutēt ar visiem deputātiem. Tāpat mani satrauc, vai pēc šī pieminekļa izbūves netiks novārtā atstāta ģenerāļa piemiņas vieta Īslīces pagastā.» Līdzīgu viedokli pauda deputāts Artūrs Toms Plešs. Viņš ieteica pilnveidot piemiņas vietu Īslīces pagastā.

Deputāte Karīna Andreika rosināja nekoncentrēt visu uzmanību tikai uz Bausku. Ja Īslīcē ģenerāļa Berķa mājas vietā ir izveidota piemiņas vieta, vajadzētu turpināt darbus tās iekārtošanā, radīt tur interesantu, cilvēkus piesaistošu objektu.

Vairāki deputāti pauda neizpratni par iecerētā piemiņas objekta novietošanu tranzīta ielas malā. Ja notiks plaša mēroga pasākums, sanākušie nejutīsies komfortabli, klausoties nemitīgi garām braucošo automobiļu radītajā troksnī. Liela cilvēku pūļa uzturēšanās šajā vietā varētu arī nebūt droša.

Domes sēdē pirmo reizi oficiāli izskanēja iespējamās pieminekļa izbūves izmaksas – līdz 25 000 eiro. Daži deputāti izteica iebildumus pret šo summu. Deputāts Gatis Skurba apšaubīja ģenerāļa K. Berķa nopelnus, īpaši norādot uz viņa rīcību 1940. gadā, kad Latvija tika okupēta.

Pēc diskusijām deputāti vienojās nebalsot par sagatavoto lēmuma projektu. R. Ābelnieks piekrita ierosinājumam ieceri rūpīgi pārrunāt komiteju sēdēs janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Marasms

Ja vecumam iestājoties holesterīns nosprosto smadzenes,tad ierosinājumus jeb pretenzijas nedzirdēt.Tādi apātiski viņi tur sēž.Malači jaunie.

pirms 2 gadiem, 2018.01.01 17:09

Hmm

Cik bieži Nagņibedas kundze redzēta pie Berķa pieminekļa savā pagastā?!

pirms 2 gadiem, 2018.01.01 19:38

Burkāns

Paldies Dievam, ka deputātiem pietika prāta šo ieceri nolikt uz bremzēm. Paredzētā vieta bija pilnīgi nepiemērota šādam piemineklim. Varbūt, pirms kaut ko tādu dara, vērts mazliet vairāk iedziļināties, nevis strēbt karstu. Dīvaini, ka būvvaldei tā likās piemērota.

pirms 2 gadiem, 2018.01.01 19:42

Moņumentu Ābelniekam

Par godu “Bez tabu” gada balvas ieguvējam nominācijā “Gada tautas kalps 2017” par alhokola tirdzniecības ideju Grenctāles kultūras namā un briļjanto Jaungada sagaidīšanas ceremoniju Dambja ielā izsludināts konkurss stulbuma un stūrgalvības moņumentam par prototipiem ņemot baušķu tūdaliņu
trio....

pirms 2 gadiem, 2018.01.01 20:55

dalibnieks

Malači -tēvzemieši plastalīna suns jau nopelnīts. Stulbākā vieta salūtam. APSVEICAM

pirms 2 gadiem, 2018.01.01 21:15

Tauta

Vēlēšanās visi balsosim par Nacionāļiem.... Urā

pirms 2 gadiem, 2018.01.02 00:32

līddzsvarā

ja jau bija kārklu latvieši, tad jābūt arī kārklu nacionālistiem, nu tiem, kuri jaunogadu sagaida "pa krūmiem"

pirms 2 gadiem, 2018.01.03 13:57

Vietējās ziņas