Ātruma kontroles maratonā Bauskas apkārtnē pieķer vairākus pārkāpējus 5

No 19. līdz 25. aprīlim Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla «Roadpol» akcija «Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa». Šīs nedēļas laikā visā valsts teritorijā Valsts policija pievērš pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, vēršot satiksmes dalībnieku uzmanību uz to, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Jau vairākus gadus pavasarī Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēts «24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons», taču šogad šai problēmai ir veltīta ne tikai viena diena, bet visa nedēļa. Arī šogad «Roadpol» akcijas «Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa» laikā vienā dienā tika organizēts 24 stundu ātruma kontroles maratons, kurš norisinājās no trešdienas, 21. aprīļa, plkst. 6 līdz ceturtdienas, 22. aprīļa, 6 rītā, vēršot sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību ceļu satiksmes drošībai.

«Aizvien ir autovadītāji, kuri neapzinās, cik ļoti bīstams ir ātrums, – tā pārsniegšana šoferim samazina iespēju laikus pamanīt un novērst bīstamību uz ceļa, bet palielina apdraudējumu gan sev, gan apkārtējiem. Šīs nedēļas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, kā arī liktu katram autovadītājam aizdomāties, vai tās pāris minūtes, kuras tiks iegūtas, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, attaisno radīto risku savai un apkārtējo ceļu satiksmes dalībnieku drošībai,» uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Lai gan policija ikdienā kontrolē to, lai tiktu ievēroti ceļu satiksmes noteikumi, atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļas laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus, lai viņi ievērotu atļauto braukšanas ātrumu.
 
Arī «Bauskas Dzīve» uz divām stundām pievienojās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) iecirkņa policistiem 21. aprīļa ātruma kontroles reidā. Šajā dienā šiem pienākumiem pievērsās četras Bauskas iecirkņa ekipāžas, astoņi likumsargi.
Žurnālisti sekoja VP ZRP Bauskas iecirkņa Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas jaunāko inspektoru Dzintara Zundas un Ata Bukas ekipāžas darbam.

Reida laikā kopumā tika pieķerti deviņi ātrumpārkāpēji. «Lidotāju» nebija, pārsvarā «uzspiests» līdz 120 km/h atļauto 90 km/h vietā. Viens šoferis aizbildinājās, ka automašīnu izņēmis no servisa un gribējis izmēģināt, kā tā ripo.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien, 23.aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Figa

Pabraukā pa Uzvaras ceļu un paķer to balto porše,kss brauc uz 130.
A jums bail,ko policistiņi?? :::)))

pirms 26 dienām, 2021.04.22 19:10

es

Ko tam poršam piečikājās,kas ir apdzina vai kautkādu bemewe????Vai skauž kādam???

pirms 26 dienām, 2021.04.22 21:10

Tiešām

Tā porše skrien kā traka.Un nedroši brauc apdraudot citus!

pirms 26 dienām, 2021.04.23 14:16

Sisidra

Porshe jau mazak kā 130kmh nevar pabraukt,he.

pirms 23 dienām, 2021.04.26 12:27

Vietējās ziņas