Ātruma kontroles nedēļā Zemgalē fiksēti 490 ātrumpārkāpēji

Svētdien, 25. aprīlī, noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla «Roadpol» «Ātruma kontroles nedēļa». Šogad pirmo reizi šai problemātikai tika veltīta visa nedēļa, nevis tikai viena diennakts, kas iepriekš bija zināma kā «24 stundu ātruma kontroles maratons». Šajās septiņās dienās Valsts policijas amatpersonas pieķērušas 2057 ātrumpārkāpējus, savukārt ar fotoradariem kopumā fiksēti vēl aptuveni 9102 pārkāpēji, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Šogad pirmo reizi Eiropas ceļu policijas tīkla «Roadpol» akcijas laikā ātrumpārkāpēju problemātikai tika veltīta nedēļa – no 19. līdz 25. aprīlim. Šajā laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā papildus policijas ikdienas ceļu satiksmes drošības kontrolei īpaši rūpējās, lai tiktu ievērots atļautais braukšanas ātrums. Šīs akcijas laikā tika organizēts arī ikgadējais «24 stundu ātruma kontroles maratons», kas norisinājās 21. aprīlī, un tā laikā fiksēts 551 ātrumpārkāpējs. Savukārt visas nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 2057 ātrumpārkāpumus. Visvairāk ātrumpārkāpēju – 623 – fiksēti tieši Rīgas reģionā, tāpat arī Zemgales reģionā šo septiņu dienu laikā ir konstatēts liels ātrumpārkāpēju skaits – 490. Diemžēl var secināt, ka aizvien daudzi autovadītāji pret ceļu satiksmes noteikumiem izturas vieglprātīgi un apzināti apdraud satiksmes dalībniekus. To pierāda arī fiksēto pārkāpumu skaits šajās septiņās dienās ar fotoradariem – ar stacionārajiem radariem fiksēti aptuveni 8004 pārkāpēji, bet ar pārvietojamajiem radariem – 1098.

«Ātruma kontroles nedēļas» antirekordisti, kas fiksēti ar fotoradariem, pārvietojušies tieši ārpus apdzīvotām vietām. Gan ar stacionāro, gan pārvietojamo radaru palīdzību konstatēti autovadītāji, kuri braukuši vairāk par 140 km/h.

Jau vairākus gadus pavasarī Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, tiek organizēta akcija, kuras mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, kā arī likt katram autovadītājam aizdomāties, vai risks, ko sagādā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, attaisno radītos iespējamos draudus savai un apkārtējo drošībai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas