Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsāk sarunas par interesantākajām grāmatām

Bauskas jauniešu apvienība «Jums» atsākusi grāmatu lasīšanas draugu tikšanos klubiņā «Šelfijs». Trešdien, 4. februārī, jaunieši tikās Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) telpās.

Apvienības vadītāja Solvita Jirgensone aicināja sanākušās meitenes pastāstīt, kādēļ grāmatu lasīšanu viņas uzskata par saistošu nodarbi. Ģimnāziste Luīze Levko atzina, ka grāmatu lasīšana viņai palīdz labāk saprast gramatikas nosacījumus, salikt domrakstos pieturzīmes. Tāpat bija atbildes par iztēles rosināšanu, lielisku brīvā laika pavadīšanas veidu, arī iespēju bagātināt savu intelektu.

«Grāmatu lasītāji ir labsirdīgi cilvēki,» tāda ir BCB bibliotekāres Madaras Maslovas atziņa. Viņa ir priecīga, ka apvienība «Jums» klubiņa «Šelfijs» tikšanās reizēm izvēlējusies bibliotēkas telpas. Stāstot par savu mīļāko grāmatu, viņa nosauca Jāņa Jaunsudrabiņa stāstu «Vēja ziedi». Te viņu sajūsminājis lauku romantikas tēlojums, bagātā latviešu valoda, kā arī sižeta negaidītais pavērsiens.

S. Jirgensone atklāj, cik liela pozitīva nozīme bijusi viņas literatūras skolotājai Vijai Cerusai: «Viņa mums mācēja aizraujoši un it kā netīši ieteikt grāmatas. Stāstot par kādu noteikti izlasāmu darbu, skolotāja it kā nejauši norādīja kādu citu grāmatu, kuru noteikti nav vērts lasīt. Tur esot tādas un šitādas sliktas lietas. Skaidrs, ka pēc pāris dienām vairums skolēnu šo «nelabo» grāmatu bija izlasījuši.»

L. Levko atzina, ka viņa gatavojas kādu grāmatu izlasīt arī angļu valodā. Guna Matveja pastāstīja, ka viņa jau lasot angliski, galvenokārt tādēļ, lai papildinātu angļu valodas zināšanas. S. Jirgensone tiem, kas nolēmuši sākt lasīt angliski, ieteica kādu no Paulu Koelju darbiem.
Sarunas par lasīšanu, interesantām un ieteicamām grāmatām ritēja omulīgā noskaņā. Par to gādāja sveces, tēja, cepumi. Tika nolemts, ka klubiņa «Šelfijs» nākamā tikšanās būs pēc mēneša. Sanākušajiem bija iespēja izvēlēties kādu no īpašajiem uzdevumiem: izlasīt grāmatu, kuras galveno varoņu starpā izveidojies mīlas trīsstūris, iepazīstināt ar grāmatu, kurā darbība notiek kādā no Latvijas kaimiņvalstīm, vai arī pastāstīt par grāmatu, kura izdota pērn.

Grāmatu draugu klubs «Šelfijs» darbu sāka pērnā gada ziemā. Pienākot vasarai, tikšanās vairs nenotika. Tagad klubiņa biedri ir apņēmības pilni kopā sanākšanas tradīciju nepazaudēt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas