Atsākuši darbu teju visi tūrisma centri Zemgalē; grūtāk klājas lieliem viesu namiem 3

Zemgalē darbu atsākuši gandrīz visi tūrisma informācijas centri, taču grūtāk klājas lieliem viesu namiem, aģentūrai LETA pēc tikšanās ar nozares pārstāvjiem klāstīja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.
Lai apmainītos ar pandēmijas laika jaunāko informāciju un iezīmētu darba pašreizējās aktualitātes, ZPR mudināti, tūrisma jomas speciālisti no Aizkraukles, Auces, Bauskas, Jaunjelgavas, Jelgavas, Pļaviņu, Rundāles, Kokneses, Skrīveru, Vecumnieku novada, Jēkabpils un vēl citām pašvaldībām, kā arī no Zemgales Tūrisma asociācijas rīkojuši tikšanos tiešsaistē.

Pēc Kāļa paustā, diskusijā kopumā valdīja mērens optimisms, jo reģionā darbu atsākuši vai vēlākais līdz jūnijam atsāks gandrīz visi tūrisma informācijas centri un punkti. To darbinieki apzina vietējo situāciju, aktīvi komunicē ar saviem uzņēmējiem, pēc ieilgušās dīkstāves sniedz pirmos pakalpojumus klientiem.

"Jaušams, ka Latvijas iedzīvotāji ir noilgojušies pēc savas zemes apceļošanas, it īpaši tagad - pavasara ziedonī -, un, ievērojot nepieciešamo piesardzību, izvēlas individuāla rakstura ceļojumus, pārsvarā draugu un ģimenes lokā," skaidroja ZPR pārstāvis.

Informācijas centros ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc tūrisma kartēm un maršrutu aprakstiem, bet ekskursantu grupas kļuvušas mazākas, aptuveni līdz 15 interesentiem grupā.

Sevišķi liels tūristu pieplūdums ir Rundāles pilī un franču dārzā, kur pakāpeniski palielinās arī Igaunijas un Lietuvas ceļotāju īpatsvars. Līdzīga aina vērojama Tērvetes dabas parkā, Pētera Upīša ceriņu dārzā un Kokneses Likteņdārzā, kas nu ir atvērti ekskursantiem ar rūpīgi regulētu apmeklētāju plūsmu.

Tā kā aizvien vairāk ceļotāju pievēršas tūrisma pārgājieniem, dabas taku apmeklējumiem, laivošanai daudzās Zemgales upēs un velobraucieniem, no vērots, ka ēdināšanas un citu pakalpojumu sniedzējiem nākas meklēt risinājumus, kā ar savu produkciju tuvāk piekļūt ceļotājiem, lai papildinātu savus ienākumus. Daudzas pašvaldības atcēlušas vai samazinājušas telpu un teritorijas nomas maksu, tūrisma speciālisti apkopojuši informāciju par vietējo lauksaimniecības un pārtikas preču piedāvājumu, centušies to popularizēt apkārtnes iedzīvotāju un potenciālo ceļotāju vidū.

"Savukārt uzņēmēji pilnībā nav ļāvušies pandēmijas gūstam, bet meklējuši un atraduši neordinārus risinājumus produkcijas piegādei mājās, līdzi ņemšanai, jaunu produktu radīšanai," pauda Kālis.

Skrīveru Pārtikas kombinātā izstrādātas jaunas garšas konfektēm "Gotiņa", Jaunjelgavā iecienītajā tirdziņā "Radi" padomāts par labsajūtas uzlabošanu kā tirgotājiem, tā pircējiem un nelielas kafejnīcas atvēršanu, Jelgavas novada Platones pagasta zemnieku saimniecībā "Zeltlejas" sākta smiltsērkšķu namiņa celtniecība, kur būs vieta produkcijas realizēšanai, degustēšanai un zināšanu vairošanai. Tērvetē tieši pandēmijas laikā durvis vērusi jauna picērija. 

Tāpat Tērvetē sācis darboties Baltijā viens no interesantākajiem tīklu parkiem, Jelgavā Svētes upes palienē atvērtas pastaigu laipas, Krustpils pils dārzā atjaunota vēsturiskā strūklaka, bet Koknesē - vēsturiskās kāpnes uz Pērses gravu. Pilsrundālē veidojas vietējo ūdensdzirnavu atpūtas komplekss, Krustpils novada pašvaldība Vīpes amatniecības centra "Māzers" tuvumā sākusi piebraucamā ceļa un auto stāvlaukuma izbūvi, vairākos pierobežas novados norit Imanta Ziedoņa grāmatas "Leišmalīte" ceļa marķēšana.

Pēc Kāļa paustā, laikā, kad jau atvērtas vismaz Baltijas valstu robežas, Zemgalē īpaši nozīmīgs kļūst ar Eiropas Savienības pārrobežu sadarbības programmas atbalstu izveidotais tūrisma maršruts "Baltu ceļš" ar zemgaļu un sēļu loku, kā arī maršruts "Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos četros gadalaikos".

Diskusijā secināts, ka kopumā pandēmijas negatīvā ietekme lauku teritorijās izpaužas mazāk nekā lielpilsētās, jo laukos vairumam uzņēmēju tūrisms nav galvenā nodarbe. Grūtāk klājas viesu namu un atpūtas kompleksu īpašniekiem, kuri fokusējušies uz lielu festivālu, svētku, sporta sacensību un korporatīvo pasākumu rīkošanu, kuru īstenošana pašlaik ir problemātiska vai pat neiespējama.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

senču balss

Ai tēvu zeme,stūru,stūriem-laipu,laipās.Garlaikoti tūristi selfo un staipās.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.28 16:54

tam dzejniekam

Toties 100% labāk, nekā bezjēdzīgi gulšņāt Ēģiptes vai Turcijas smiltīs.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.28 21:49

severinne

Privātie finanšu eksperti, kas spēj veikt jebkāda veida aizdevumu
apjoms un apstākļos, kas atvieglo dzīvi. Tas ir šeit
jomas, kurās es varu jums palīdzēt:

* Finansējums
* Mājokļu kredīts
* Ieguldījumu aizdevums
* Auto aizdevums
* Parādu konsolidācija
* Kredītlīnija
* Hipotekārais kredīts
* Kredīta dzēšana
* Individuālais kredīts utt.

Mana lielākā problēma ir tā, ka jūs ievērojat atmaksu
ikmēneša maksājumi pēc jūsu depozīta saņemšanas. Jūs esat iestrēdzis,
aizliegtas bankas, un jums nav labu bankām vai jums labāk
ir projekts un ir nepieciešams finansējums Sazināties ar mani pa pastu

piqueseverinne@gmail.com

pirms mēneša, 2021.03.21 09:15

Vietējās ziņas