Atsauc atmiņā Kaucmindes skolas vērtības un bērnības našķus 6

Vislatvijas akcijā «Satiec savu meistaru!», kas risinās no 26. līdz 29. martam, Rundālē varēja izzināt slaveno kaucmindiešu recepšu mantojumu.

Ceturtdien, 26. martā, Rundāles novada Saulaines profesionālajā vidusskolā norisinājās pasākums «Bērnības garšu meklējot Kaucmindes noskaņās».

Pasākuma organizatore Lilita Lauskiniece stāsta, ka pati Rundālē ir ienācēja, bet apzinās, cik vietējiem nozīmīga ir Kaucminde, tāpēc akcijā nolēmusi apspēlēt Kaucmindes mājturības skolu.

Sarīkojuma pirmajā daļā «Kaucmindes stāsti – no pagātnes šodienā» klātesošie varēja iepazīties ar receptēm, ko gatavojušas īstas Kaucmindes skolu absolvējušas saimnieces, un aplūkot izstādi, kur apkopotas vēsturiskas fotogrāfijas un notikumi. Ar skolas vēsturi iepazīstināja Bauskas muzeja vēsturnieks Aigars Urtāns, atmiņu stāstos dalījās ar Kaucmindi cieši saistītas personas – kaucmindiešu radinieki, bērnudārza, kas kādreiz atradās muižā, ilggadējie darbinieki.

Organizatore L. Lauskiniece stāsta, ka, pāršķirstot Kaucmindes grāmatas, atmiņā ausa bērnība un ēdieni, ko mājās vairs nav ierasts gatavot. Tāpēc Saulaines profesionālās vidusskolas pedagogu Evitas Zviedres un Kristīnes Latves vadībā audzēkņi vadīja meistarklasi «Bērnības garšu meklējot». Kopīgi pagatavot un nogaršot varēja bada pankūkas, rozīšu, tējas un žagariņu cepumus, kā arī biezpiena bumbiņas.

Ēdnīcā priekšnesumus sniedz deju grupa «Ir varianti» un folkloras kopa «Svitene», kura lustīgās rotaļās iesaistīja arī pasākuma apmeklētājus. Vakarā Īslīces amatierteātris «Daži» uzstājās ar izrādi «Barona Bunduļa atgriešanās».

Pēcpusdienā interesenti varēja noskatīties filmu «Laimes ekonomika», kas ir sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu aktivitāte. No 20. marta līdz 25. aprīlim to demonstrēs vairāk nekā 100 Latvijas novados.

Sestdien, 28. martā, plkst. 16 viesu namā «Baltā māja» piedāvās galda klājumu «Kaucmindiešu recepšu grāmatas pāršķirstot». Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties konkursos, cienāties ar autentiskiem pēc Kaucmindes skolas recepšu grāmatām gatavotiem ēdieniem, klausīties Kaucmindes stāstos un aplūkot vēsturiskas fotogrāfijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

saule

Lūdzu tējas cepumu recepti ! Tiem,kurus veido ar gaļas maļamo mašīnu :):)

pirms 5 gadiem, 2015.03.28 11:38

Gudrā Elza

Parastā smilšu mīkla.

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 16:57

n.i

saulaines skola rullee!!!Labaakie skolotaji,prieks atcereeties!
un edinasanas seviss vienmeer ir bijis labaakais!

pirms 5 gadiem, 2015.03.28 23:56

zane

Baltajā mājā bija SUPER! Paaaldies organizatoriem

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 18:55

tica

un kāda tagad Kaucminde?Vai varēs gaidīt restaurāciju vai tā arī paliks ,kā pamests kucēns novadā?Žēl noslatīties uz gandrīz jau nogruvušo PILI...

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 13:36

Vietējās ziņas