Atvēl naudu Kantrimūzikas festivālam 37

Bauskas pašvaldība atbalstīs 17. starptautisko kantrimūzikas festivālu. Novada domes sēdē pagājušajā nedēļā deputāti šādu lēmumu pieņēma pēc ilgām diskusijām.

Sēdē 29. janvārī izvērsti dažādus iebildumus uzskaitīja deputāte Aivija Kursīte. Līdzīgi kā visi runātāji, viņa pauda atbalstu Kantrimūzikas festivāla organizēšanai Bauskā: «Tomēr nevar visu attaisnot ar vienu iebildumu: «Labi jau tas neizskatās, bet kā tad Bauska bez kantri!?» Uzņēmumam, kurš vēlas pretendēt uz valsts un pašvaldības atbalstu, jābūt nevainojamai reputācijai. Taču nav noslēpums, ka iepriekšējā festivālu organizētāja SIA «CMA» nav samaksājusi valstij nodokļus. Tās pašas personas tagad nodibinājušas jaunu firmu, un mēs to uzreiz steidzamies atbalstīt. Tādējādi tiek akceptēta nodokļu nemaksāšana.»

Pretenzijas tika izteiktas par iesniegto festivāla tāmi un organizatoru vēlmi saņemt skaidru naudu un pēc iespējas ātrāk. «Uuzņēmums, saņemot pārskaitījumu, to var arī neizlietot norādītajiem mērķiem. Ekonomikā to sauc par kreditēšanu, savukārt valsts un pašvaldības līmenī tā ir finanšu līdzekļu izšķērdēšana,» uzskata A. Kursīte. Viņa piebilda, ka novada budžetam 14 000 eiro neradīs milzu zaudējumus, tomēr arī par šādas summas izlietošanu nepieciešams pieprasīt detalizētu un korektu atskaiti: «No uzņēmēja puses tā ir klaja ņirgāšanās. Gadu no gada saņem pašvaldības finansējumu un neuzskata, ka par to ir korekti jāatskaitās.»

Iebildumus par pērn piešķirtā finansējumu izlietošanas atskaiti pauda deputāts Aleksandrs Novickis: «No citiem mēs prasām atskaitīties par katru izlietoto centu, par katru nopirkto pildspalvu un zīmuli. Te uzņēmējs iesniedz nepilnīgu atskaiti, un iebildumu nevienam nav.» Līdzīgi sacīja arī deputāte Solvita Jirgensone: «Kā pašvaldības jurists var tā paziņot: «Pirmā atskaite bija nepareiza, mēs Ružu spiedām, kamēr viņš uzrakstīja tādu atskaiti, kā vajag.» Par ko tas liecina?»

Juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns pret šiem pārmetumiem neiebilda, vien norādīja, ka pašvaldība ar uzņēmēju noslēdz juridiski korektus līgumus. Problēma esot, ka uzņēmējs Mārtiņš Ruža tos nepilda.

Arī citi deputāti pauda iebildumus par neprecīzi iesniegto šī gada festivāla tāmi. Pārmetumus izpelnījās SIA «Country mūzikas aģentūra» pārstāvja Ulda Ozoliņa parakstītais iesniegums. Kāda deputāte paziņoja, ka viņai būtu kauns iesniegt pašvaldībai dokumentu, kurš ir pārpilns ar gramatiskajām kļūdām.

Kā apstiprinājumu deputātu teiktajam «Bauskas Dzīve» pievieno iesnieguma tekstu: «Atsaucoties uz š. g. 5. janvāra darba sanāksmi par 17. starptautiskā country mūzikas festivāla rīkošanu Bauskā 2015. gada 3 un 4. jūlijā, lūdzam Bauskas novada domi finasiali atbalstīt to ar 14 000 Eur, lai segtu festivala skaņu iekartas-skatuves nomas un apsardzes izdevumus. Pielikumā – 2014 gada tāme un 2015 gada provizorisko izdevmu tāme. U. Ozoliņš.»

Pēc diskusijām deputāti nolēma atbalstīt Starptautiskā kantrimūzikas festivāla organizēšanu Bauskā. Šim mērķim Bauskas kultūras centrā tiek paredzēti līdz 14 000 eiro. SIA «Country mūzikas aģentūra» atbalstu saņems jau iepirkta pakalpojuma veidā. Pašvaldība festivālu nodrošinās ar skaņu iekārtas un skatuves nomu un apsardzes pakalpojumiem.

Deputāts Mārtiņš Ruža, kurš līdz pērnā gada aprīlim bija SIA «Country mūzikas aģentūra» valdes loceklis, uz sēdi nebija ieradies. Tādēļ vairums tajā izskanējušo jautājumu palika bez atbildes.

«Bauskas Dzīve» pēc sēdes sazinājās ar deputātu M. Ružu. Viņš paskaidroja, ka domes sēdi nav varējis apmeklēt veselības problēmu dēļ. Pēc domu apmaiņas ar U. Ozoliņu M. Ruža atzinīgi novērtēja pašvaldības lēmumu par skaņu iekārtu un skatuves nomu un apsardzes pakalpojumu iepirkšanu. M. Ruža nevēlējās nosaukt konkrētu nodokļu parāda summu, kas jāatmaksā SIA «CMA». Taču viņš apliecināja, ka šie maksājumi tiek kārtoti.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

Ra

Ja nodibināta jauna firma, tad nekādi nodokļi netiks maksāti.Un pašvaldībai maksāt par pakalpojumiem skaidrā nauda, tā tiešām ir neparasta pretimnākšana. Aizdomas ka arī no tās naudas nodokļi netiks maksāti. Un vaitad konkurss netika rīkots?

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 14:23

aizvien šķidrāks tusiņš

Nu tik atliek pa country miskastēm pagrābstīties !

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 14:44

lauķis

ruža neieradās , toties puķuzirnīte izcēlās

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 21:56

not country fan

Vai tiešām nebija kam citam to naudiņu iedot, maz mums sakoptu objektu ielas Bauskā??Ja paši organizētāji nevar nomaksāt skaņu un apsardzi , kas tad būs ar pārejiem izdevumiem?Vai tā jau pašvaldība maz bija palīdzējusi ar šo pasākuma organizēšanu, ja negrib te rīkot lai rīko kur citur , kam mums pasākums kur jāmaksā dārgas ieejas biļetes un papildus mūsu nodokļu nauda!Šoreiz tiešām piekrītu A.Kurpītei par pamatotiem argumentiem.
P.s. Un īstenībā apriebies man uz tām cepurgalvām dievas dienas skatīties.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 14:56

murmulis-not country fanam

Par biļešu cenām būtu paklusējis.Laikam kopš padomju laikiem dibenu neesi pacēlis lai kaut kur aizietu.Ja jau mēs Bauskā negribam, tad jau nevajag ar.Varam taču aizbraukt uz Pērnavu vai Visagino kantri paklausīties.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 15:20

Duksis_

Protams,organizētāji var paši samaksāt,bet ,tas atspoguļosies biļetes cenā.Saki, dārgi? Tad vispirms noskaidro cik LV maksā ieeja uz jebkuru Tuc-Tuc muzikas festivālu ar ārezmju mākslinieku piedalīšanos.Tad liksies, ka Kantrī festivāls ir pa lēto! Un nevajag te vilkt paralēles ar kaut kādu Madonas vai Saldus šlāgeri ,kur viss notiek uz 100% fonogrammas,kabatas formāta skatuvē,Kaut kā pat tur nav ieeja 3eur ! Kas attiecas uz kursites "varonību" ,tad opozicijas deputātiem ir tradicionāli ar lielu patosu mesties uz ambrazūras,diemžēl tikai tikmēr ,kamēr opozicijā un ir kas klausās.Tiklīdz nonāk pie reālas siles,momentā ir kažoks uz otru pusi,un visi skaistie saukļi par iedzivotāju interesēm un citu bla-bla-bla ir pilnīgi aizmirsušies...Tāpec padoms: - Apnikušas hūtes? Tak neej, neskaties,nopēc 3x 2L plastmasas alus (ja ne sev tad vīram) un paskaties pa TV krievu humoršovus,mums rāda milzigā apjomā ,vismaz pa 3 programmam reizē sestdienās:)....Būs galīgi pa lēto....

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 15:26

duksim_

martiņ, tad sanāk ka esi ticis pie reālas siles???? un saukļi par iedzivotāju interesēm un citu bla-bla-bla ir pilnīgi aizmirsušies...

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 13:46

deputāte Kurpīte

katram sava gaume- vienam māte, vienam meita, citai- jauna kleita

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 15:24

Egils

Kāda būtu iespēja iepazīties ar konkursa (par skatuvi, skaņu, gaismām)noteikumiem? Varu piedāvāt kompānijas ""Aquarium"". skatuvi no Polijas- būs 3 X lētāk nekā mūsējās.Un ir apskaņojuši Chris LeDoux.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 15:12

ZigZag

nevajag muļķot tos kas neko nejēdz no skatuves un skaņas aprikojuma! Lietuvieši jau n-gadus strāda festivālu stipri zem LV cenām,tāpec ari mūsejie tur nemaz nemēģina startēt...Nestrādās ari polis par galīgu sveistmaizi garu 2dienu pasācienu,tur tad var sanākt tikai kas līdzigs SA oranžo busiņu epopejai -kāds ārzemju mākslinieks vienkārši var atteikties kāpt uz skatuves pie tāda balagāna.tad kas par to atbildēs? Egils..?

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 15:46

Zig zagam

Bet kāpēc ir vajadziga tik liela skatuve.Siguldas bluza festivala ir vismaz 3 x mazaka, tomer taču lētak.
Kad būs zināma festivāla programma?vai kāds no Amerikas arī būs?

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 16:02

blūz festam

Var,var lētāk -Bauskai pietiks ar to mazo skatuvīti Rimi priekšā,kam vēl pilskalnu aizķēzit, tak būs jāmaksās Vides servisam par kopšanu! .Bet Rimi riepu placī Domei nebūs ne kapeika jāizdod,Rimi nosponsorēs...mudīgi drāz uz domi ar šo vērtīgo ideju,kursite labprāt uzklausīs un rit pasniegs sēdē kā savu!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 16:10

Buks

Kāpēc Bauska nevar nopirkt pati savu skatuvi?Ventspils tā ir izdarijusi un nav katru reizi jāīrē.Taisa n-tos šlāgerus, Zvejnieku svētkus utt..Būtu gan kantri,pilsetas svētkiem, gan jau vēl kur noderētu.Ilgtermiņā atpirktos un vēl būtu vietējiem naudu nopelnīt iespējas.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 16:12

Zinātājs

Redzi,nopirkt pliku skatuvi ir par īsu! nerunājot par to,ka tā pat 10 festivālos neatpelnīsies,vēl ir jābut
komandai un ar visiem sertifikātiem,kas to drīkst uzstādit.Kas to daris- Bauskas aliņdzeraju komanda,kas šad tad tautas namam palīdz ko iekraut,vai? Tāpat jābut ari iekārtai ko likt uz tās bīnes,jo skaņu īres kompānijas pieradušas strādāt ar zināmiem partneriem-skatuvu parasti liek gaismu kompānijas,ja tā nav viena kopēja! Lietuviešiem ir mobila izbīdāmā skatuve,kas paceļas no garās autovilcēja piekabes.Tāpec arī tā iznāk liela un salīdzinoši lēta.
Uzjauta Rundāles pagastam,kā viņiem gāja ar vaļā tikšanu no mazās skatuves,ko reiz pēc ļidzigu gudrinieku ieteikumiem nopirka......ekonomisti,ibio...

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 16:33

prieks

nu mārtin, speciāists, ibio..... kur tu mums tāds viszinis ar visiem sertifikātiem novadā gadījies!

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 13:36

kniebējs-Vilmai

Būs būs pie Rimi Carnikavas nēģi un Sexy Style XXX prezervatīvi

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 16:17

knidejam

ta jau jabrauc uz erotu kiipsalaa)))))

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 13:40

ružička

Ai kā gribējās tikt pie skaidras naudas! Uhh!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 18:14

Klerks

Varbut izlasi rakstu lidz galam ar gala lēmumu pirms muti atvērt!
Iekopēju:
"... SIA «Country mūzikas aģentūra» atbalstu saņems jau iepirkta pakalpojuma veidā. Pašvaldība festivālu nodrošinās ar skaņu iekārtas un skatuves nomu un apsardzes pakalpojumiem...."
Kur tur ir vārds par skaidru naudu???? Nauda vispār nenonāks pie organizatoriem bet tieši pakalpojuma sniedzejiem tiks ieskaitīta...!

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 11:15

mēris

ābelnieks ar biedriem atspēru;sies centās "izdabūt cauri" lēmumu 14000 ryzickam ...!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 13:29

klerkam

Tu pats,dauni, rakstu no sākuma līdz galam izlasi!? Viņi no sākumā gribēja skaidru naudu un pēc iespējas ātrāk! Tik neviens mudakiem-nodokļu nemaksātājiem negrib skaidru naudu dot,tāpēc finansiālais atbalsts tiek nodrošināts caur Bauskas kultūras centru!

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 15:36

nevajag muļķot tos kas neko nejēdz

1:03:47-1:41:13
http://www.bauska.lv/allfiles/files/SEEDES_IERAKSTI/29.01.2014._Viss%20kopa_redigets.mp3

pirms 5 gadiem, 2015.02.06 20:31

Baušķienieks

Mums nav Baušķinieku privilēģiju kartes?!
vismaz uz festivālu par pus cenu,ja jau no maniem nodokļiem to atbalsta!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 18:46

xx

uz invalīda apliecības otrā pusē uzzīmē Latvijas privilēģiju karti

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 16:16

UK

Es kategoriski pret naudas došanu bez konkursa kārtības . Ruža, es arī maksāju nodokļus visādos veidos (nevis krāpjos ar tiem) , bet , diemžēl lēmēji tos šķiež pa labi un pa kreisi izveicīgākiem darboņiem . Nu ko, pamēģiniet man atteikt, nākšu pēc atbalsta arī!

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 00:42

nekojau

jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas
vai tad saistošie noteikumi ir,tādam atbalstam ?

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 09:58

bauska

Nu lūdzu, lūdzu... Nu vismaz izlasiet informāciju līdz galam... Iznāks sakarīgs komentārs, varbūt, un sevi par dumiem nepataisīsiet!!!
SIA «Country mūzikas aģentūra» atbalstu saņems jau iepirkta pakalpojuma veidā. Pašvaldība festivālu nodrošinās ar skaņu iekārtas un skatuves nomu un apsardzes pakalpojumiem.....

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 12:15

dumais

Pretenzijas tika izteiktas par iesniegto festivāla tāmi un organizatoru vēlmi saņemt skaidru naudu un pēc iespējas ātrāk.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 13:16

lūdzu,lūdzu.....

nu nepataisi sevi par smieklīgu nieka dzeguzi! Vai tev algu maksā par "saimnieka" stulbību attaisnošanu avīzēs?

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 09:23

necila vēlme

vai reizē ar visu citu festivāla laikā nevarētu iepirkt arī austrumvēju, resp., lai vējš festivāla laikā pūstu no austrumiem.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 13:39

tiks izpildīts

ar vēja pūšanu mums nodarbojas alvis, tikai parādi uz kuru pusi jāpūš......

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 14:01

no elejas

Man patīk, sadzeros viskiju ar alu.
pagājušo vasar priekšā sēdošos lauķus apvēmu. vecenei trāpīju uz plikās muguras.
sākās kautiņš, vecim ar lielu hūti iespēru pa p.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 15:55

mm

Eleja jau arī lauki un nevajag viskiju starp kājām sildīt, jādzer atsaldēts

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 16:02

elmars

Šitas lopkopju mūzikas sarīkojums labs, dzer, auro. Dāmas smukas.Esmu sajūsmā.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 16:44

Omīte

Viss jau it kā pareizi- novads atbalsta pasākumus, uzņēmējus. Tomēr vajadzētu būt mehānismam kā novads šo naudu atgūst, piemēram nodevu veidā (ir tāda lieta kā nodeva par cilvēka nakstsmītnes apmeklējumu diennaktī, vai kā citādi) un nevajag viņu lielu, pietiktu ar 1 vai 0,5 EUR , galvenais lai regulāri.
P.S. Novadam ir jāpalīdz uzņēmējiem uz abpusēji izdevīgiem noteikumiem, nevis jāapdāvina.

pirms 5 gadiem, 2015.02.06 08:09

Vietējās ziņas