Atzīmē drošāka interneta dienu

Jau 12. gadu pēc kārtas 10. februārī Latvijā atzīmēja Vispasaules drošāka interneta dienu, kuras sauklis šogad bija «Kopā par labāku internetu».

Dažādi pasākumi, saistīti ar informāciju par drošību internetā un elektroniskās vides lietošanas paradumiem, notika novadu bibliotēkās. Bibliotēku vadītāji rīkoja gan aptaujas, gan pārrunas, gan informatīvus pasākumus.

Vecumnieku novada Valles pagasta Taurkalnes bibliotēkā lasītājus sagaidīja informatīva izstāde ar materiāliem, kuros atrodama noderīga informācija par droša interneta lietošanu. Bibliotēkas lietotāji ieskatījās arī drossinternets.lv mājaslapā, kurā organizēja 24 stundu Latvijas interneta lietotāju aptauju ar nosaukumu «Interneta tautas skaitīšana».

Aptaujas mērķis bija noskaidrot – kas, kur, kādiem mērķiem un cik ilgi 24 stundu laikā Latvijā lieto internetu, kā arī – vai interneta vidē interneta lietotājs ir vairojis pozitīvo vai negatīvo saturu. «Tā ir akcija ar mērķi aicināt ikvienu interneta lietotāju aizdomāties par drošības jautājumiem internetā, kā arī savu atbildību un uzvedību internetā,» stāsta Taurkalnes bibliotēkas vadītāja Brigita Čebatarova.

Dāviņu pagasta bibliotēkas vadītāja Anna Moiseičenko pastāstīja, ka bibliotēkas apmeklētāju atstāto informāciju anketās apskatīs arī pati, lai izprastu iedzīvotāju interneta lietošanas paradumus. Interesentu skaits gan nav bijis liels, tomēr anketu informācija esot noderīga.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas