Atzīmēs Plūdoņa 145. dzimšanas dienu

Mūsu novadniekam Vilim Plūdonim sestdien, 9. martā, 145. dzimšanas diena. Arī dzejnieka muzejā «Lejenieki» šajā dienā plānota sirsnīga novadnieka atminēšanās.

Muzeja vadītāja Elīna Kūla-Braže stāsta, ka plkst. 12 būs piemiņas brīdis kapos. «Aicinām nolikt ziedus dzejnieka atdusas vietā!» dzimšanas dienas «viesus» rosina vadītāja. Muzeja telpās būs apskatāmi dažādi V. Plūdoņa dzīves laikā izdoti viņa dzejas krājumi, kā arī Bauskas mākslas skolas audzēkņu ilustrācijas V. Plūdoņa dzejoļiem. Būs arī lirikas lasījumi. Galvenais, atnākt uz dzejnieka mājām un izjust to īpašo gaisotni.

Tikšanos pavasara atmodas noskaņās, V. Plūdoņa vārdiem runājot, pirmpavasara laikā iecerēts noslēgt ar sarunām par viņa daiļradi. Muzejs šajā dienā būs atvērts no plkst. 11 līdz 14, turklāt būs bezmaksas ieeja. Aicināts ikviens novadnieka daiļrades cienītājs.

Bauskas Valsts ģimnāzijas un sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vija Cerusa atklāj, ka pati ar savu ģimeni sestdien noteikti došoties uz «Lejeniekiem», ar visu klasi tas šoreiz nebūšot. Pedagoģe ar savu audzināmo 6.b klasi V. Plūdoņa dzimšanas dienai gatavojusies neierasti. Sadarbībā ar informātikas skolotāju Andu Roni un vizuālās mākslas pedagoģi Maiju Lauriņu-Rimicāni bērni sešus novadnieka dzejoļus bērniem attēlojuši multiplikācijas filmās, turklāt ar visu tekstu. Top seši diski, ko paredzēts dāvināt V. Plūdoņa muzejam.
Savukārt Bauskas sākumskolas 1. – 7. klašu audzēkņi ir rosināti kopā ar vecākiem sestdien par godu V. Plūdoņa dzimšanas dienai pie mājām stundu vērot un klausīties putnus. 18. martā atgriežoties mācību iestādē pēc skolēnu brīvdienām, tiks lasīti V. Plūdoņa dzejoļi, kuros minēti putni un atdarinātas to izdotās skaņas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas