Atzīmēs Rundāles pils rožu dārza desmit gadus 2

Sestdien, 27. jūnijā, Rundāles pils Dārza svētkos svinīgi atzīmēs desmitgadi, kopš dārzā iestādīta pirmā roze. Dārza svētkos ikviens interesents aicināts iepazīties ar krāšņi ziedošo rožu kolekciju, portālu informēja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga.

Viņa atzīmēja, ka šie gadi pierādījuši, ka ar lielām pūlēm bijis iespējams uzturēt dārzu un pat papildināt rožu kolekciju. «Dārza veidošanas pirmajos piecos gados nenovērtējamu ieguldījumu sniedza «Latvijas Mobilā Telefona» finansiālais atbalsts, pēdējos piecos gados dārza kopšana, pārveidojumi un jaunu šķirņu iegāde veikta pašu spēkiem un pateicoties talciniekiem,» atklāja R. Bemberga.

«Desmit gadi ir pietiekoši ilgs laiks, lai veidotos pieredze kopšanas specifikā, kā arī jaunas atziņas par rožu dārza koncepcijas izmaiņām. Rožu dārza desmitgade ir kā pierādījums un apliecinājums tam, ka esam izturējuši un, neskatoties uz salā cietušo stādu zaudējumiem, esam guvuši pieredzi un izveidojuši īstu rožu muzeju,» stāsta pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane.

Paredzēts, ka svētku laikā tiks sniegta plaša informācija par rožu dārza attīstības vēsturi. Tā būs ne tikai Laumas Lancmanes un Dainuvītes Brūveres prezentācija, bet visas dienas garumā tiks demonstrēti dažādi video, audio u.c. veida materiāli par rozēm.
Ikviens interesents aicināts piedalīties orientēšanās spēlē – «Iepazīsti Rundāles pils dārzu», kuras akcents būs rožu dārzs un citas vietas, kas dažu gadu laikā dārzā piedzīvojušas pārmaiņas.

Visas dienas garumā būs iespēja iemēģināt roku dažādās radošajās darbnīcās un tirdziņā. Pils pirmā stāva vestibilā būs skatāma Bauskas mākslas skolas audzēkņu izstāde, bet zālājā pie dīķa «AVANT» un «Ferrus» piedāvās iespēju piedalīties veiklības braucienos.

Programma būs saistoša kā pieaugušajiem, tā bērniem un jauniešiem. Rokoko laikmeta gaisotnē varēs iejusties, vērojot vēsturisko rekonstrukciju «Galantas izklaides dārzā 18. gs. gaisotnē», bet biedrības Teātris IN izpildījumā bērni varēs vērot izrādes «Vinnijs Pūks un draug»i un «Mazais princis un roze», kā arī vizināties karuselī, kas atradīsies Rotaļu bosketā, līdzās vēsturiskajām šūpolēm.

Jauniešu mūzikas grupa «Without Borders» un šlāgergrupa «Aldis Rullis un Linita» sniegs prieku ausīm, bet acis priecēs Rundāles un Bauskas novadu deju kolektīvu priekšnesumi, kā arī seno deju grupa «Magnolia» (Cēsis).

Koncertprogrammas izskaņā plkst. 22:30 čellu trio «Melo M» piepildīs dārzu ar brīnumainām stīgu instrumentu skaņām.  Svētku izskaņā ikviens ir aicināts piedalīties kopīgā dārza izgaismošanā, strūklakas baseinos ievietojot peldošās sveces.

Svētku dienā ieejas maksa dārzā pieaugušajiem – 4 eiro, bērniem – 2 eiro; muzejam pagarināts darba laiks līdz plkst. 20 (no plkst. 18 līdz 20 būs iespējama tikai mazā loka apskate).

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Foto

Re - foto jau ir
http://zz.diena.lv/vietejas-zinas/latvijas-zinas/rundales-rozu-darzam-desmit-gadu-jubileja-foto-199850

pirms 5 gadiem, 2015.06.29 08:45

Vietējās ziņas