Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Audioierakstu nepieciešamība atlikta uz gadu 2

Saeima, grozot likumu «Par pašvaldībām», uz gadu pagarinājusi termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā. Šo normu nolemts ieviest tikai 2015. gada 1. jūlijā.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals portālam skaidro, ka pašvaldība bijusi tehniski gatava jauninājumu ieviest jau šī gada jūlijā: «Labi vien ir, ka termiņš pagarināts uz gadu. Ir ļoti daudz neskaidrību, arī tādu, kas jāsakārto valsts līmenī.» Nav noteikts, cik ilgi ierakstiem jābūt pieejamiem pašvaldības interneta vietnē. Ir daudz neskaidrību par datu aizsardzību. Nekur nav atrunāts, kā jārīkojas, ja, piemēram, dažādu tehnisku iemeslu dēļ sēdē sacītais nav ierakstīts. Ir virkne arī citu juridiski precīzi neformulētu nianšu.

Jauno prasību ieviešanai bija sagatavojušās arī citas mūsu pašvaldības. Iecavas novada domes lietvedības sekretāre Maira Māla «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka testa režīmā veikts jūnija domes sēdes audioieraksts.

Nepieciešamā aparatūra sarūpēta Rundāles novadā. Pašvaldības speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne apliecināja, ja būtu vajadzīgs, sagādāto iekārtu jūlijā varētu likt lietā. Līdzīgi izteicās arī Bauskas novada pašvaldības datorsistēmu un datortīklu galvenais administrators Lauris Kārkliņš. Iekārtas pasūtītas, ja vajadzēs, jūlija sēdē tās varēs izmantot.

Saeimas Preses dienestā skaidro, ka termiņš pagarināts, jo daudzas pašvaldības nav spējušas rast finansējumu audioieraksta tehniskajam nodrošinājumam. Pašvaldībām problēmas sagādā mājaslapas audiomoduļa izveide un failu uzglabāšana.
Pagarinot audioierakstu ieviešanas termiņu, plānots, ka pašvaldības radīs finansējumu tehnisko līdzekļu iegādei, kā arī varēs iepazīties ar pieredzi novados, kur būs ieviesta domes sēžu audioierakstīšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Omīte

Tad jau neko nevarēs revidēt ))

pirms 6 gadiem, 2014.06.26 08:57

Vietējās ziņas