Audrupos ar pašvaldības vadību tiekas ap desmit cilvēku 3

Pirmdienas, 31. augusta, vakarā Audrupu ciematā ar Iecavas novada domes vadību tikās ap desmit cilvēku. Sanākušo skaits bija par pusi mazāks nekā pērn, puse bija vecāki ar bērniem, puse – seniores.

Audrupieši interesējās par iespēju ar pašvaldības atbalstu izveidot ūdens ieguves dziļurbumu, taču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis noraidīja finansējuma piešķiršanu, jo domei vēl esot problēmas iekasēt no Zālītes daudzdzīvokļu mājas iemītniekiem viņu maksājamo daļu par nomainīto jumtu. Audrupos ūdensapgāde jau sākotnēji netika pārņemta pašvaldības komunālā uzņēmuma bilancē, tāpēc tās uzturēšana ir pašu cilvēku ziņā.

Cilvēki apstiprināja, ka normalizējusies situācija ar agresīvajiem suņiem, kas iepriekš apdraudēja bērnus, ziemā tika notīrīti visi ciemata ceļi. Daudz labākā stāvoklī ir brauktuve no Iecavas uz Audrupiem, kur uzbērta grants un nogreiderēts. Te izmantots arī pretputekļu pārklājums, līdzīgi kā Dzimtmisā. Vēl septembrī iecerēts salabot caurteku, kuras dēļ pusceļā līdz ciematam veidojas dziļāka bedre, informēja pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.

Ciematniekiem joprojām ir iebildumi pret atsevišķiem uzņēmuma «Iecavnieks&Co» graudu un rapšu kravu vedējiem, kas uz tuvējo bāzi gar dzīvojamām mājām brauc pārāk ātri, apdraudot bērnus un māmiņas ar ratiņiem. Toties uzlabots ciemata apgaismojums.

Ar audrupniekiem tikās arī zemes ierīcības vadītājs, deputāts Aivars Mačeks, sabiedriskās kārtības dienesta vadītāja Lūcija Muceniece.
Tikšanos ar ciematu iemītniekiem pirms nākamā gada budžeta veidošanas Iecavas pašvaldība regulāri sāka organizēt pirms pāris gadiem. Pērn Audrupi bija pēdējie, kurp devās amatpersonas. Tā ir vienīga vieta, kur tikšanās norit zem klajas debess, ar biedrības «Liepas» projektu finansējumu iekārtotajā rotaļu laukumā, un rudenīgajā laikā stāvēt ārā jau tumstošajā vakarā nebija omulīgi.

Nākampirmdien, 7. septembrī, pulksten 18 sapulce notiks Zorģu bibliotēkā. Ziemeļu bibliotēkā ar Dimzukalna, Dzimtmisas, agrākā Ziemeļu ciemata un Vienības ļaudīm pašvaldība runās 14. septembrī, Rosmes bibliotēkā – 21. septembrī, Zālītes bibliotēkā – 28. septembrī. Šogad uz sarunu ar pašvaldības vadību šoreiz tiks aicināti arī novada centra iedzīvotāji 5. oktobrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Zigmars Ancviers

Hmm, nesaprotu, kā es neesmu paspējis te izteikties..

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 15:52

Audrupiete M.

Tām māmiņām vajadzētu pieskatīt vairāk savus lolojumus - man, braucot ar vieglo mašīnu un ar atļauto ātrumu, tie bērni sagādā raizes. Vai tiešām ir jāspēlējas ceļa vidū?!

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 16:49

Vaļa

Ja pašvaldība nevar nodrošināt ar dzeramo ūdeni mēs nodokļus nemaksāsim

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 22:50

Vietējās ziņas