Audzēkņi izkopj nošu rakstību 2

Rakstīt notis ar roku, domājot par īpaši glītu izpildījumu un tematikai atbilstīgu noformējumu – tāds bija konkursa «Himnas stunda» galvenais nosacījums.

Bauskas mūzikas skolas direktore Anita Velmunska stāsta, ka Valsts svētku nedēļā ar lielu degsmi un aizrautību vecāko klašu audzēkņi piedalījās akcijā par precīzāko rokrakstā rakstīto mūsu valsts himnas nošu tekstu. Mūzikas literatūras stundās tika organizēta īpaša himnas stunda. Tajā audzēkņi ieguva plašu informāciju par mūsu valsts galveno dziesmu, Latvijas skanošo simbolu. Skolēni izzināja Baumaņu Kārļa biogrāfiju un daiļradi, iepazinās ar melodijas «Dievs, svētī Latviju!» vēsturiskajiem līkločiem.

Skolēnus aicināja veidot Latvijas himnas nošu rakstu, papildinot to ar karoga motīviem. «Visgrūtākais darbs bija vērtētājiem, jo nebija viegli izvēlēties labākos no labākajiem. Precīzais nošu raksts, himnas teksta precizitāte un mākslinieciskais noformējums pārsteidza un iepriecināja ne tikai pedagogus, bet arī Latvijai dzimšanas dienai veltītā Mūzikas skolas audzēkņu koncerta «Audiet mani karogā sarkanbaltsarkanā!» apmeklētājus,» stāsta direktore A. Velmunska.

Konkursa uzvarētāji saņēma saldas balvas un sertifikātu, kurš apliecina augstākā vērtējuma iegūšanu mūzikas literatūrā. Lieliskais uzvarētāju kvartets bija Lizete Zaļkalne, Viktorija Mahļineca, Elīza Paula Graudiņa un Elānija Anna Berlinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mūzikas sk.

Ļoti jauks konkurss. Droši vien, pašiem audzēkņiem tas arī bija interesants projekts, kaut kas savādāks un neierasts no ikdienas darba. Vienmēr patīkami lasīt par jaunām, aizraujošām idejām mācību iestādēs.

pirms 5 gadiem, 2015.11.28 09:38

Vietējās ziņas