Audžuģimenēm Bauskā krāsainiem iespaidiem bagāts rudens 2

Audžuģimeņu, aizbildņu, viesģimeņu un adoptētāju atbalsta grupas ikmēneša sanāksme Bauskā notiks trešdien, 7. oktobrī.

Gaidāms īpašs viesis – plkst. 11 Uzvaras ielā 6 sāksies tikšanās ar psihologu no Krievijas Arseniju Pavlovski, kurš dalīsies pieredzē par bērnu uzvedības prasmju attīstīšanu. Par to informē Brigita Veidmane, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta referente.

Uz šo tikšanos atbalsta grupas vadītāja Lilita Seržāne aicina arī pagastu sociālos darbiniekus, bāriņtiesu speciālistus. Viņa stāsta, ka septembris audžuģimenēm un aizbildņiem bijis darbīgs, jo bērni sākuši skolas gaitas. Biedrības ģimenes vienu sestdienu vadījušas izbraukumā Zaļeniekos, kur pieaugušie klausījās lekcijas par vardarbību, bet bērni uzlaboja zināšanas, kā uzvesties uz ielas, ieklausoties Jelgavas pašvaldības policijas darbinieku padomos.

«Ceraukstes pagasta «Lejeniekos» izbaudījām dzejas dienu noskaņas, un kopā ar Rundāles novada audžuģimeni un aizbildņiem Svitenes muižā nosvinējām Astrīdas Lindgrēnas radītās draiskules Pepijas 70. dzimšanas dienu. Bijām sajūsmā par Rundāles novada kultūras darbinieces Lilitas Lauskinieces izdomu, sarīkojot šos svētkus kopā ar viņas vadītās drāmas studijas audzēkņiem. Ir dzīvots līdzi arī hokeja spēlei, kurā Rīgas «Dinamo» pārdzīvoja zaudējumu komandai «Vitjaz» no Maskavas.»

Vairākas audžuģimenes septembra vidū izmantoja iespēju kopā ar invalīdu mammu biedrību «Ābulis» priecāties par dāliju bagātīgo ziedēšanu Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, redzēt, kā rudens gaidās izskatās Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Doles salā apskatīt Daugavas muzeju un pastāvēt mūsu likteņupes stāvkrastā. «Par iespaidiem audžuģimenes saka mīļu paldies biedrības «Ābulis» stiprajām mammām un vadītājai Ingai Ūbelei, novada sociālā dienesta speciālistei Daigai Supei, psiholoģei Ingai Grīnbergai,» tā L. Seržāne.

Bijis prieks piedalīties atziņām bagātā nodarbībā ar psiholoģi Andru Katkeviču, nākamā līdzīga tikšanās būs novembrī.

Oktobrī Lilita Seržāne aicina audžuģimenes piedalīties nodibinājuma «palidzesim.lv» rīkotajā Labo darbu nedēļā. Tajā baušķenieces Ritas Laikas audžubērni veidos apsveikuma kartītes Ziemassvētkiem. Lilitas un Jāņa Seržānu muzikālā audžuģimene 3. oktobrī sniedza koncertu Ceraukstes pagasta senioriem, bet rudens brīvlaikā viņi dziedās Bauskas novada veco ļaužu mītnēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ceraukstieši

Sirsnīgs paldies Seržānu ģimenei par jauko koncertu Ceraukstes pagasta senioriem veltītajā pasākumā.

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 14:19

es

Lai Dievs svētī Lilitu un viņas labos darbus!

pirms 5 gadiem, 2015.10.08 18:50

Vietējās ziņas