Audžuģimeņu biedrībā uzņem jaunus dalībniekus 4

Bauskas novada audžuģimeņu biedrībai «Spēlmaņi» pievienojas jauni dalībnieki, un uz kopā sanākšanām tiek piesaistītas interesantas personības.
 
Šīs nedēļas sapulcē trešdien, 13. novembrī, biedrība savā pulkā sveica jaunus audžuvecākus no Bauskas. Jaunpienācēji ir pozitīvi satraukti par gaidāmo «ģimenes pieaugumu», atklāj biedrības vadītāja Lilita Seržāne.

Mammas lepojas, ka iesaistās un mācīties plāno arvien vairāk stiprā dzimuma pārstāvju. Tas ļauj ticēt, ka nākotnē daļa sabiedrības kļūs atsaucīgāka un sapratīs, ka audžuģimeņu bērni nav sociālā dienesta pastāvīgie klienti.

Ciemos pie baušķeniekiem trešdien bija ieradusies jaunā un apņēmīgā Santa Arāja. Meitene strādā Rīgā, Sociālo pakalpojumu aģentūrā, un kā bijusī bērnunama audzēkne ir ieinteresēta, lai cilvēki Latvijā kļūtu izglītotāki bērnu audzināšanā un ģimenes dzīvē.

Oktobra sākumā tika izdota Santas pirmā grāmata «Ar likteņa pieskārienu», un iegūtie līdzekļi no tās tiks ieguldīti Latvijas audžuģimeņu kustības popularizēšanai. Viņas tuvākais personīgais mērķis ir iegūt viesģimenes statusu, lai nedēļas nogalēs palīdzētu bērniem bez ģimenēm apgūt dzīvē noderīgas lietas.

Santa ar Bauskas mammām diskutēja par to, cik nozīmīgi šajā audžuvecāku darbā ir ieguldīt sirdi. «Statusu, tāpat kā pedagoģisko izglītību, var iegūt jebkurš, bet vai praksē tu būsi tikpat labs?» retoriski jautā meitene.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sabīne

Santa Arāja (no kreisās) un Lilita Seržāne veidoja interesantus dialogus par to, ka audžuģimene nudien nav tas pats, kas bērnunams, bet gan biznes

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 12:52

arnolds

bizness,bizness un veelreiz biznes!

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 17:29

Nav tā kā izskatās.

Mēs nevaram spriest par visiem vienādi. "Ja kāda pārdevēja zog, tas nenozīmē, ka visas zog"tāpat ar audžuģimenēm, Arnold, ja esat saskāries ar audžuģimeni, kura to dara "biznesa"pēc man Jūsu ir no sirds žēl, jo Jums ir atņemta iespēja iepazīt to darbu ko dara audžuģimenes. Protams, ka ir viegli nozākāt tos, kuri kaut ko dara nevis darīt pašam. Varbūt tā vietā, lai bārstītos ar apvainojumiem pamēģiniet pats. Būt audžuģimenei tas ir aicinājums un Jums būtu jāpriecājas, ka Jūsu pilsētā ir tik stipras un sirsnīgas audžuģimenes.

pirms 6 gadiem, 2013.11.23 21:34

mjāā

Lai kas, bet Lilita neizcēlās ar labu piemēru bērnunama vadīšanā! Nezinu, kā cilvēkam, ir jāmainās, lai būtu ĻOTI laba mamma. Lai veiksme viņai.
Bērnu audzināšana, tiešām, prasa ļoti LIELU darbu. Vairāk tādu uzņēmīgu pilsoņu!

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 21:53

Vietējās ziņas