Augsti novērtēti mūspuses būvobjekti 11

Ceturtdien, 28. martā, paziņoti konkursa «Gada labākā būve Latvijā 2018» uzvarētāji 10 nominācijās. Konkursā labi rezultāti arī mūspuses būvēm.  Nominācijā «Restaurācija» atjaunotā Bauskas muzeja ēka ieguvusi trešo vietu. Tāds pats rezultāts arī izbūvētajam sporta laukumam pie Bauskas 2. vidusskolas, kas bija izvirzīts nominācijā «Labākā ainava». Bronza nominācijā «Inženierbūve» piešķirta  Iecavas novadā restaurētajam Ģedules upes tiltiņam.

Balvas labākajiem no labākajiem Latvijas būvniekiem pasniedza Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, labklājības ministre Ramona Petraviča, Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentā sekretāre Anita Muižniece, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns, Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks un LU Latvijas Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, informēja Latvijas Būvnieku asociācijā.

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs paskaidroja, ka žūrija 50 ekspertu sastāvā vērtēja tehniskā izpildījuma kvalitāti un izcēla labākos piemērus. Pavisam konkursā bija pieteikti 80 objekti, kas tika vērtēti trīs kārtās – pēc pieteikumu izskatīšanas 79 būves tika virzītas otrajai kārtai, ko eksperti apskatīja klātienē, bet pēc tam izvēlējās finālistus. Visi trīs mūspuses objekti iekļuva skates finālā.

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2018» organizatori arī šogad ir izdevuši gadagrāmatu «Gada labākā būve Latvijā 2018» un rīkoja visas Latvijas bērnu zīmējumu konkursu “Mana novada dārgakmens – jaunā būve”. Zīmējumu konkursa uzvarētāji tika godināti kopā ar labākajiem būvniekiem.

Zīmējumu konkursā apbalvota arī  Beāte Līgotne no Bauskas pilsētas pamatskolas, kura ir zīmējusi Bauskas stadionu.

«Gada labākā būve Latvijā 2018» ir Latvijas būvniecības nozares 20 sabiedrisko organizāciju organizēta skate. Tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi.

Šogad skate notika 21. gadu.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

Zem tilta

Labākās būves ir Ģedules tiltiņš un Dienvidu tilts. Tāda tilta pat Kuveitā nav:))))

pirms gada, 2019.03.29 22:28

^^^

bet pa priekšu uzbēršu sapņu kalnu!

pirms gada, 2019.04.02 12:36

Baušķenieks

Nu forši ka mūsu novads arī novērtēts. Malači. Prieks. Gaidīsim sporta būves atvēršanu iedzīvotājiem. Tikai lūgums Ludzu nepostiet bet sargājiet.

pirms gada, 2019.03.30 10:24

Tad šiem jāpateicas par tām balvām, vai kā?

Balvas labākajiem no labākajiem Latvijas būvniekiem pasniedza Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, labklājības ministre Ramona Petraviča, Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentā sekretāre Anita Muižniece, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns, Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks un LU Latvijas Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis.

pirms gada, 2019.03.30 15:45

secinājums

Balvu devēju vairāk kā balvu pelnītāju, bet tas šajā greizo spoguļu karaļvalstī ierasts. Un tajā barā arī tādas personas (JKP), kuras strādā pat vairākās darba vietās, tā rādot būvniekiem piemēru kā risināt akūtās darbinieku nepietiekamības problēmas.

pirms gada, 2019.03.30 19:41

atziņa

Un kā reiz Petraviča var sniegt padomus, kā apiet likumus maksājot algas konvertēs, un kā pēc iespējas vairāk nemaksāt nodokļus

pirms gada, 2019.03.31 21:32

Zigrīda Pļunka

varbūt vēl kādu kundziņu - balvu sniedzējiņu aizmirsu pieminēt

pirms gada, 2019.03.30 15:47

žogakrāsa

galvenais ka tikai neviens balvu pelnītājs netiktu pieminēts

pirms gada, 2019.03.30 20:30

Šoferis

Es siltumnīcu uzcēlu . Komisija nebija . Mans projekts labākais . Zagļi atdodiet prēmiju !!!

pirms gada, 2019.03.30 22:54

Vietējās ziņas