Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augustā lems par Jaunjelgavas vidusskolas pirmklasnieka piekaušanā iesaistīto Vecumnieku novada puisi 2

Vecumnieku novada domes administratīvā komisija plāno lemt par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu Jaunjelgavas vidusskolas pirmklasnieka piekaušanā iesaistītajam Vecumnieku novada puisim, kurš no skolas pagaidām nav atskaitīts.

Vecumnieku novada domes Administratīvās komisijas vadītāja Līga Šķiliņa aģentūru LETA informēja, ka komisijai iepriekš apkopotā informācija par notikušo bijusi nepietiekama, tāpēc no skolas un sociālā dienesta pieprasīta papildu informācija, pēc kā 6.augustā plānots lemt par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu saistībā ar Valsts policijas lēmumu.

Šķiliņa pastāstīja, ka Vecumnieku novadā mainījies administratīvās komisijas sastāvs un Anna Balgalve vairs nav tās vadītāja.

Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks aģentūru LETA informēja, ka Jaunjelgavas vidusskolas direktore Lauma Mīlīga, kura ir arī novada domes deputāte, atteikusies pildīt domes lēmumu par Vecumnieku novada zēna izslēgšanu no Jaunjelgavas vidusskolas un iesniegusi domē lūgumu pārskatīt domes lēmumu par izslēgšanu, ko varētu skatīt augustā. Tāpēc piekaušanā iesaistītais piektklasnieks no Vecumnieku novada pagaidām nav izslēgts no skolas.

Jau ziņots, ka saistībā ar vardarbības gadījumu Jaunjelgavas vidusskolā Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) piespriedis administratīvo naudas sodu skolas direktorei, aģentūrai LETA pastāstīja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča, neatklājot precīzu soda naudas apmēru, bet tas ir līdz 100 latiem.

Lai arī Jaunjelgavas novada domes vairākums atbalstīja rīkojumu skolas direktorei atskaitīt vardarbībā vainoto skolēnu no Jaunjelgavas vidusskolas ar šā mācību gada beigām - no 31.maija, par to informējot Vecumnieku novada bāriņtiesu un Vecumnieku novada sociālo dienestu, skolas direktore to nav izdarījusi. Juhņēviča atklāja, ka skolas direktore informējusi, ka nav izslēgusi bērnu, un IKVD par to arī pārliecinājies.

Dienests ieteicis direktorei sazināties ar ar Vecumnieku pašvaldību, kur bērns ir reģistrēts, lai risinātu jautājumu, kurā izglītības iestādē bērnam būtu labākā vieta mācīties, sazināties arī ar psihologu un sociālo pedagogu. "Tikai tad, ja šis bērns tiek reģistrēts kādā citā izglītības iestādē, tad no šīs skolas viņš varētu tikt izslēgts," uzsver Juhņēviča, kas arī direktorei izskaidrots.

Saskaņā ar Jaunjelgavas novada domes Administratīvās komisijas vadītāja Voldemāra Kurtiša medijiem iepriekš sniegto informāciju administratīvā komisija otram no diviem pusaudžiem, kas tiek vainoti pirmās klases skolnieka piekaušanā, nekādu audzinoša rakstura piespiedu līdzekli nepiemēroja, savukārt viņa mātei uzlikts 50 latu naudassods.

Kopš notikušā pagājuši vairāk nekā divi mēneši, tāpēc Administratīvā komisija nevar piespriest viņam nekādu sodu, iepriekš skaidrojis Kurtišs.

Savukārt Vecumnieku novada domes Administratīvajā komisijā šis jautājums ir skatīts, taču lēmums par to, kādu piespiedu līdzekli zēnam piemērot, vēl nav pieņemts, aģentūru LETA iepriekš informēja līdzšinējā komisijas vadītāja Anna Balgalve.

Kā ziņots, Valsts policija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa aģentūru LETA informēja, ka 22.aprīlī policijā saņemtas ziņas par miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgam Jaunjelgavas vidusskolas skolēnam, kuru fiziski iespaidojuši divi nepilngadīgie vecāko klašu audzēkņi.

Lietā veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus.

Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka abi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā - maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Administratīvā pārkāpuma protokols noformēts arī abu nepilngadīgo mātēm par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz simt latiem. Lēmums nosūtīts izskatīšanai atbildīgajām pašvaldību institūcijām.

Policija aicina skolas būt modrām un pievērst uzmanību mācību iestādēs notiekošajam, un nevilcināties ziņot policijai, ja tiek pamanītas kādas vardarbības pazīmes.

Tāpat ar skaidrojošām lekcijām uz skolām iespējams aicināt Valsts policijas Prevencijas pārvaldes pārstāvjus, kuri gan skolēniem, gan skolotājiem saistošā veidā pastāstīs par vardarbības tēmu un riskiem.

Jau ziņots, ka aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts 1.klases skolēns.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

annele

Ja jau tik ilgi vilcinās ar lēmumu.tad jau puikas vecāki ir ,,ar jumtu" kā tagad modē teikt,bet tas piekautais nav nekas,tādas cūcības tik pie mums notiek, velk tik laiku garumā,līdz iestāsies noilgums,laikam direktorei ,,vajadzīgs vecāks",vai arī saņemta balva par vilcināšnos.

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 13:51

Paps

Kas tur ko marinēt? Pastrādātajām neģēlibām jebkurš likumā atļautas sods ir 5x par mīkstu! Piespriežat maksimumu,ko likums atļauj,tajā skaitā maksimālo naudas sodu vecākiem,un būsiet vismaz savu deputātu pienākumu izpildijuši! Bet tak,nē vēl cirks jātaisa " pieprasīsim sekmju izrakstu" uut . Kāda tam jēgas? ja labi mācijies,tad nesodīsim par patiesibā smagu huligānismu? Bet tak jātēlo "runas vīriem ir spēks rokās,kā tie lems tā......" tā kādreiz Ķencsi mērnieku laikos teica.. Taisniba jau vaionīgajam bija bija kurš vēsā ģīmi ņirdzot paša sākuma paziņoja "bet man vienalga par to nekas nebūs"...

pirms 7 gadiem, 2013.07.30 14:38

Vietējās ziņas