Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ausekļu dzirnavas un «Dobuļu» minizoo brīvdienās apmeklējuši daudz viesu

Tūrisma sezonas atklāšanas dienās Vecumnieku novada Bārbeles pagasta Ausekļu dzirnavas un Iecavas novada Dzimtmisas minizoo «Dobuļi» apmeklējuši daudz cilvēku, noskaidroja «Bauskas Dzīve». Vairākums šīs vietas apskatīja pirmo reizi.

Ausekļu dzirnavās 4. – 5. maijā viesojās ap 40 cilvēku, un visi Bārbeles pagasta Mediņu ģimenes iekārtotajā tūrisma objektā bija pirmo reizi, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja saimnieks Mārtiņš Mediņš. «Patlaban dzirnavās visi gatavojamies tradicionālajiem Sējas svētkiem, apmeklētājiem bija iespēja vērot, kā gatavojam eksponātus, ko varēs darbināt un izmēģināt,» atklāj M. Mediņš. Ciemiņi varēja apskatīt jau iekārtoto teritoriju ar vairākām ekspozīcijas ēkām un senajiem darbarīkiem, kā arī atjaunojamo dzirnavu ēku. Jau ierasti īpašu interesi raisīja vecie agregāti un spēkrati, kas uzturēti darba kārtībā.

Sējas svētki Ausekļu dzirnavās šogad notiks 17. maijā, kad būs iespēja vērot pavasara darbus lauku sētā, apskatīt amatnieku meistardarbus, laivot, vizināties zirga pajūgā, dancot, dziedāt. Sarīkojumā piedalīsies latviskās dzīvesziņas nesēji no Vecumnieku, Bauskas, Kuldīgas, Dobeles novada, vēstīts mājaslapā ausekludzirnavas.lv.

Savukārt Iecavas «Dobuļos», kas aprīlī strādāja tikai brīvdienās, maija sākumā sezona atklāta ar ļoti kuplu viesu pulku, «Bauskas Dzīvei» sacīja saimnieks Varis Ķelpe. Te apmeklētāji ne tikai apskatījuši minizoo iemītniekus, bet arī rīkoja piknikus, spēlēja futbolu un citas kustību spēles labiekārtotajā vidē.

«Prieks bija strādāt, kaut vakarā bijām tik noguruši, ka spējām vien apkopt dzīvniekus,» atklāj V. Ķelpe, «daudzi pateicās par piedzīvoto un teica, ka brauks atkal. Viesi nebija no Latvijas vien, bet arī krievu un lietuviešu ceļotāji. Pēc pagājušā gada krituma sākums sezonai ir cerīgs, šķiet, cilvēki noilgojušies pēc svaiga gaisa un zaļuma, esam gatavi piedāvāt arī ko jaunu.»

Visus jaunumus «Dobuļu» saimnieks pagaidām neatklāj, vien piebilstot, ka pašlaik rit dokumentu kārtošana, lai maija beigās minizoo uzņemtu jaunu iemītnieku. Vēl citiem Ķelpes dosies pakaļ paši, patlaban top jauni aizgaldi. Jau vēstīts, ka «Dobuļi» kolekcijas papildināšanai sadarbojas ar citiem Eiropas zoodārziem.

Otrā Iecavas novada populārākajā tūrisma vietā – Zorģu «Labirintos» – pirmie viesi uzņemti jau aprīlī. Iegriezušies arī ārvalstu ceļotāji, kam «Labirinti» ir ierasta vieta, kur sakārtot pārbraucienam autotreilerus, pastāstīja saimnieks Jānis Pastars.

Iecavas Dievdārziņā sezonas atklāšana nenotika, taču vieta Lielajā talkā sakopta un katram apskatāma jebkurā laikā, «Bauskas Dzīvei» teica dāmu kluba «Liepas» pārstāve Agita Hauka. Iecavas novadā ir arī vairākas labas viesu mājas un iespēja spēlēt peintbolu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas