Autobusa pieturvietu nepārcels 11

Pasažieru pārvadātāju uzņēmumam no Rundāles novada SIA «Aiva auto» arī turpmāk galapunkts Bauskā būs autoostā. Novada deputāti nolēma pārtraukt skatīt jautājumu par pieturvietas pārcelšanu.

Vides un attīstības komitejas marta sēdē bija sagatavots lēmuma projekts, kas paredzēja ļaut «Aiva Auto» autobusiem neiebraukt Bauskas autoostā. Pasažierus izlaistu un uzņemtu laukumā pie viesnīcas. Pēc debatēm par šīs ieceres atbalstu bija divi komitejas deputāti: Arnolds Jātnieks un Aleksandrs Novickis. Pārējie deputāti – Alvis Feldmanis, Mārtiņš Ruža, Voldemārs Čačs un Mārīte Ķikure – balsojumā atturējās. Tādējādi iecere neguva deputātu labvēlību.

Sašutis par šādu deputātu rīcību bija «Aiva auto» vadītājs Agris Lazdiņš. Portālam viņš pauda viedokli, ka tas atgādina reketu. Ja likums ļauj pārvadātājam neizmantot autoostu, kādas tiesības iebilst ir pašvaldībai?! «Deputāti pat rūpīgi neiedziļinājās visos pievienotajos dokumentos. Kāds noteica, ka nav izziņas no zemes īpašnieka, un visi nobalsoja pret,» tāds ir A. Lazdiņa viedoklis. Viņš skaidro, ka pret laukuma izmantošanu neiebilst viesnīcas ēkas apsaimniekotāji un tas esot pietiekami.

Pirms mēneša vides un attīstības komitejas februāra sēdē pārvadāja ieceri atbalstīja pieci deputāti. Tās virzība tālāk uz domes sēdi tika apturēta ar negatīvu balsojumu finanšu komitejas sēdē. Kas lika mēneša laikā mainīt viedokli, «Bauskas Dzīve» vaicāja deputātam V. Čačam. Viņš atzina, ka viņam nav iebildumu pret konkrēto uzņēmēju, taču ir jāsakārto visi dokumenti. Jau februārī A. Lazdiņš solījis iesniegt pašvaldībā izziņu, kurā viesnīcas laukumā zemes īpašniece SIA «Hiponia» neiebilstu pret autobusu pieturvietas izveidi. Solītais nav izdarīts joprojām.

«Ir jābūt skaidrībai, kas apsaimniekos šo pieturvietu, kas tur uzstādīs kādu soliņu, atkritumu tvertni, kas sakops teritoriju un atbildēs par kārtību. Vai to darīs SIA «Hiponia», neviens nevar pateikt, jo nekādu dokumentu no viņiem nav. Vienreiz uzņēmējs solīja visas saskaņojumus sagatavot, neizdarīja, tagad atkal nepieciešamie dokumenti nav savākti. Tā nedrīkst rīkoties. Tādēļ arī mainīju savu viedokli un komitejas sēdē neatbalstīju pieturvietas pārcelšanu,» skaidro V. Čačs.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar viesnīcas laukuma zemes īpašnieci SIA «Hiponia». Pārvaldnieks Edgars Akmeņkalns skaidroja, ka ir dzirdējis par šādu pārvadātāja ieceri, taču nekādu oficiālo iesniegumu nav saņēmis. Kad būs iesniegums ar lūgumu izmantot laukumu, to izvērtēs un sagatavos atbildi.

Pēc vides un attīstības komitejas sēdes novada administrācijā nebija viennozīmīga viedokļa, vai šo jautājumu skatīt vēlreiz finanšu komitejā un pēcāk arī domes sēdē. Šonedēļ nolemts šo jautājumu ceturtdienas, 19. marta, finanšu komitejas sēdes darba kārtībā neiekļaut.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka SIA «Aiva auto» nevēlas izmantot Bauskas autoostu, lai tādējādi varētu stabilizēt savu finansiālo situāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Pareizi

Kur dodas cilvēciņš, kuram no Bauskas tālāk jābrauc ar busu? Uz autoostu!
Pilnīgs stulbums, ja katrs pārvadātājs stāsies, kur iegribās.
Pasažieru ērtībām jābūt noteicošajām.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 07:55

Murgs

Šādi domes nepārdomātie lēmumi šausmīgi dārgi izmaksā nodokļu maksātājiem. Pārvadātājs tagad būs spiests prasīt vairāk dotācijas un pacelt biļešu cenu. Bet budžets nav bezizmēra, tur naudas ir tik cik ir. Iebraukšana autoostā tiešām izmaksā nesamērīgi dārgi mums visiem, arī tiem kas autobusus neizmanto vispār.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 08:41

Burbulis

Vispār jau valst dotācijās iekļauti arī izdevumi par iebraukšanu autoostās, vismaz cik es esmu dzirdējis un lasījis, un celt biļešu cenas tikai tāpēc, ka pārvadātājam nav nekādas peļņas, jo pasažieru maršrutā ir maz, nebūtu nekāda pamatojuma.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 09:31

Babulis

Tieši tā. Autoosta katru gadu ceļ cenas cik vien vēlas, bet mēs visi nodokļu maksātāji dotāciju veidā to sponsorējam, pat tie kas autoostu neizmanto. Vajadzēja sākt ar to ka aizliegt autoostai nepamatoti sadārdzināt pakalpojumu, bet ko padarīsi, ja Pats sēž gan deputātos, gan autoostā un lemj sev par labu.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 09:54

xxx

Nu jā ,pats Kolužs sēž deputātos,tāpēc tāds risinājums

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 10:19

baušķiniece

Tas jau uz reiz bija skaidrs, ka tā būs, jo roka roku mazgā. Tās ir cīņa ar vējdzirnavām.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 09:38

iecavnieks

Pretīgi ka budžeta nauda tiek tā izsaimniekota. Tā mēs savu valsti nekad nepacelsim, tik nogremdēsim.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 09:56

Uldis

Pilnīgi nepamatoti ir sacelta "vētra ūdens glāzē"...... Valsts ATD personā 100% sedz pārvadātājiem autoostu izmaksas, tā ka pārvadātājs, neiebraucot autoostā, saņems mazāku finansējumu un neko no tā neiegūs. Radīsies tikai papildus problēmas - neērtības pasažieriem, satiksmes drošības pasliktināšanās un papildus izdevumi pārvadātājam, jo par velti neviens nekur neļaus darboties. AIVA auto šajā situācijā rīkojas nepārdomāti un arī līdz šim jau vairāk kā gadu nav apmaksājusi autoostas pakalpojumus, saņemto naudu tērējot citām vajadzībām. Nevajag maldināt sabiedrību un sniegt nepatiesas ziņas. Visiem pārvadātājiem un autoostām ir vienādi noteikumi, tie nav atšķirīgi, vai speciāli kādam labvēlīgāki vai sliktāki. Arī autoostu cenas regulē MK noteikumi. Bauskas AO ir viena no sakoptākajām un sniedz visas ērtības pasažieriem un autobusu vadītājiem.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 10:14

saso

Un kāpēc tās bedres netiek pat pielāpītas pavasaros,vai tas arī sētnieka darbs? Autobusi izbrauc kā pa jūras viļņiem,bet ziemā vispār kā pa kartupeļu lauku,vai tas ir normāli?

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 10:24

haizivs

Uldiņ,nemaldini lasītājus, nevis - "Valsts ATD personā 100% sedz pārvadātājiem autoostu izmaksas", bet gan nodokļu maksātāji sametās naudiņu lai tu varētu arvien labāk dzīvot. Līdz ar to budžetā paliek mazāk naudas citām svarīgām lietām, kā medicina vai ceļu remots.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 10:56

Garausīte

saso -liec sētniekus mierā ,viņi savus darbus veic labi -pašam vajag zem kājām skatīties ,nevis staigāt ar degunu mākoņos.

pirms 5 gadiem, 2015.03.21 12:42

Vietējās ziņas