Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autobusa šoferi turpina neizsniegt biļetes 36

«Bauskas Dzīve» regulāri turpina saņemt pasažieru vēstules, kurās viņi stāsta par saviem vērojumiem autobusā Rīga – Bauska. Šī gada laikā nav saņemta neviena vēstule ar pozitīvu informāciju par pārvadātāja SIA „Sabiedriskais autobuss”. Ir nemitīgas braucēju sūdzības par zemo servisa kvalitāti, šoferu nelikumībām.
 
Baušķeniece Ligita («Bauskas Dzīvei» zināmi visi personas dati, kurus viņa nevēlējās publiskot) vēstulē raksta par 13. augustā reisā uz Rīgu, kas no Bauskas ceļā devās plkst. 6.15, redzēto.

„Neskatoties uz vairākkārtējām publikācijām par nekārtībām un likumpārkāpumiem SIA "Sabiedriskais autobuss" maršrutā Bauska - Rīga,  ka autobusa šoferi neizsniedz pasažieriem biļetes, šie pārkāpumi tiek klaji turpināti.

Kad 13. augusta rītā sadzirdēju šofera vaicāto: „Vai jums nepieciešama biļete?", sāku skaitīt neizsniegtās biļetes. Maršruta laikā šoferis neizsniedza vismaz 9 biļetes (tos gadījumus redzēju nepārprotami). Ar nožēlu jāsecina, ka, atsakoties no biļetes, arī pasažieri iesaistās valsts un uzņēmuma apzagšanā (ja vien šī kārtība nav paša uzņēmuma akceptēta). Viņi neapjauš, ka tā rada iespaidu par pustukšiem autobusiem.

Tajā rītā trīsdesmitvietīgajā autobusā gandrīz visas sēdvietas bija pilnas. Taču, atskaitē, kurā neparādīsies šie deviņi braucēji, autobuss tiks nodēvēts par pustukšu. Pasažieri, kuri nesaņēma biļetes, iekāpa un izkāpa dažādās pieturās, bet bija arī tādi, kas bija maksājuši ceļu no Bauskas, Codes līdz pat Rīgai. Tādējādi šoferis vienā reisā „nopelnīja” jeb nozaga vismaz desmit latus. Tiem, kuri ir atbildīgi un tiesīgi šo situāciju ietekmēt, vajadzētu sareizināt reisu skaitu dienā ar Ls 10, varbūt tad rastos kāda ideja šo nelikumību novēršanai.”
 
Iecavniece Ērika stāsta par redzēto 3. augustā reisā Bauska – Rīga, kas no Bauskas izbrauca astoņos vakarā. Viņa iekāpa autobusā Codē, tajā bija vēl daži pasažieri. Līdz Iecavai jaunu braucēju nebija. Taču Iecavā autobusā iekāpa septiņi cilvēki, galvenokārt jaunieši. „Es gatavojos izkāpt pie Iecavas stacijas, tādēļ sēdēju pirmajā solā pie durvīm un dzirdēju, kā jaunieši teica, ka brauc līdz Rīgai. Šoferis katram pārvaicāja, vai biļeti nevajag un nevienam to neizsniedza. Tādējādi viņš piesavinājās vairāk kā desmit latu.

Vēlētos pavaicāt pārvadājumus uzraugošai institūcijai, „Autotransporta direkcijai”, cik latu šoferim ir jānozog, lai pret viņu uzsāktu kādas likumiskās darbības. Vēlētos zināt, cik daudz sūdzību – desmiti, simti – no braucējiem ir jāsaņem, lai atbildīgās institūcijas sāktu rīkoties. Tāpat es vēlos, lai ATD pārbauda un atbild, kāda bija šī reisa šofera biļešu izdruka. Ja tajā parādījās, ka Iecavā nav pārdota neviena biļete, tad statistika par šo reisu nekādā gadījumā nav uzskatāma par objektīvu.”

„Bauskas Dzīve” abas vēstules nosūtījusi ATD. Līdzko tiks saņemta atbilde ar paskaidrojumiem, ar to iepazīstināsim portāla lietotājus.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

janka

Tur jau tā lieta ,ka paši saimnieki noteikuši ka beļetes nedod,un statistikā parādās pustukšii reisi,bet to naudiņu padalās,un ne mazu ar /Autotransporta direkcijas/sēdošjiem klerkiem.......lūk un neviens gailis nedzied pakaļ,,,,tāda ir tā nožēlojamā latvija[ar mazo burtu]

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 08:29

jurka

Bet vai Auzāns par šā pasūtijuma raksta publicēšanu saņemto naudiņu ir samaksājis nodokļus ,vai viņš gadijumā neapzog valsti? Auzāns sauc šoferus par zagļiem,bet vai tādi žurnālistveidīgie kā Auzāns nav zagļi?

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 09:14

Baušķēnieks

Ko tad tev Auzāns izēda? Ja ir argumenti, klāj vaļā, nevis te tikai apvaino cilvēku. Ja nav argumentu, sēdi ratos un klusē.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 20:08

jj

Biļetes turpina neizsniegt. Tas ir fakts. Pie tā manuprāt nav vainīgs Auzāns.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 09:57

Vija

Nu nezinu - es šonedēļ 3 dienas braucu uz Rīgu, viss ok - lieliski šoferi, brauc labi, ērtības arī ok...arī biļetes...ne par ko nevaru sūdzēties, varbūt tāpēc, ka ikdienā nebraucu ar limuzīnu....

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 11:20

Vadojda .

jus vnk cilveki esat stulbi. jums kaut kas nepatitk uzreiz gruziii pacancikus normalus ieksa auzanu :) :D
tad intressanti ka jus redzat ka lem pa leto kpc pasi nebraucat pa leto saki ka tu ari gribi skitku :)

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 12:12

Anonimus

http://www.sudzibas.lv/?search=Sabiedriskais+autobuss&x=-1207&y=-140

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 12:32

Māris

Vai nebūtu pienācis laiks piemērot bargus sodus bezbiļetniekiem, lai nav tā ka bļāvēji 'ķeriet zagli' paši tie vainīgie ir. Ar kukuļdevējiem medicīnā taču pēc Zatlera epopejas viss atrisināts un medicīnā viss ir okej. Ari tie klusie novērotāji līdzbraucēju nelikumībās ir taču līdzvainīgi.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 12:37

Santa

Bļāviens , kas Jums nav vienalga, kas Jums no tā , ka izsniedz vai neizsniedz tās biļetes ???!!!
Līdz galamērķim tak aizved un ne labāk, ne sliktāk kā tad ja izsniegtu!
Jums tak ar labums , vismaz ietaupat kādu latu , varbūt pat vairāk....
Visi to valsti zog un zags ....

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 12:58

pasažiere

Tādu aptaurētu personu dēļ, kā tu, Santa, drīz vispār nebūs, kas aizved, un tad tu varēsi tagad ietaupītos latus tērēt, braucot ar taksi!

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 15:38

iks

pekriitu pilnigi, taka nesi viena kam tagad gazis samazgas virsu...turies Santa!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 22:39

santa marija

Padomā labi! Ja biļetes izsniedz tikai daļai pasažieru, atskaitēs paradās, ka brauc pārāk maz cilvēku un tāpēc nav nepieciešams sūtīt lielāku autobusu. Pretenzijas jau līdz satiksmes direkcijai nesūtām.Tāpēc arī braucam neērtos, pārpildītos busiņos.

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 15:43

īpaši stulbajiem

Jāsaka skaidri un gaiši- nu i dura, ja tu iedod šoferim 2 lati 15 sant un viņš tev nedod biļeti, tad ietaupa tikai mazu papīra gabaliņu biļetes lielumā. Un tad sekos tukšie , nerentablie reisi, reisu skaits jāsamazina un cena jāpaceļ.

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 01:07

taisnība

nu kāda Jums starpība, vai viņi dod tās biļetes vai nē. JŪS tak aizved līdz tai vietai, kur jums vajag!!! Visi maksā naudu par biļetēm, neviens jau par velti nebrauc :)

Valsts apzog mūs, kādēļ, lai mēs neapzagtu valsti?!

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 17:01

Baušķenieks

Tuvredzīgs skatījums. Tieši nepilno autobusu dēļ atcēla vairākus reizus pāris gadus atpakaļ. Uzrāda neekonomisku braukšanu un ar lobija palīdzību panāk cenu celšanu. Un valsts tevi neapzog, tevi apzog atsevišķi darboņi - tādi paši kā šie šoferi. Ja tev vienalga par to, tad pats nonāc pretrunā ar savu vienaldzību kļūstot tāds pat kā pārējie zagļi.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 20:14

zakis

ta jau ir ja pasi neprasam.es katru riezi prasu,bet ja nedo tad saku ka rakstisu sudzibu

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 17:06

kakis

Sūdzību jāraksta Satiksmes direkcijai, citādi nekas nemainīsies. Avīzei to rakstīt nav nekādas nozīmes. Bauskasdzīve taču nemeklēs pierādījumus.Bez tabu ir bezbailiigāki.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 19:45

to kakis

Vai tev mēles mutē nav, ka pats nevari prasīt, lai dod biļeti, kāpēc kādam no B Dz vai Bez tabu būtu tavā vietā jāprasa biļete.

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 01:13

garām ejot

Paši vainigi,prasat tas biljetes un saņemsiet ,bet ja neprasa un nedod ,katrs pats ,savā laikā par situāciju bus atbildīgs;) ir kontroles, kas pārbauda uz celjiem autobusos biļetes un ja tev nav biljetes maksasi sodu ,kā ari šofera kases aparātu - nesakrit atskaite ar pasažieru skaitu - sods šoperim ,laikam Bauskas pusē (Zemgalē) tādas nav,ka saprotu ...
Vnk jasaprot ,ka musu letiņu mentalitāte ir tada kada ta ir .
Prieks par tiem cīnītājiem, kas cīnas par šo nelieshu sodīšanu ,jo dzīvē laikam par maz pašu personisko problēmu ,ka pietiek spēka un nervu uztraukties par to ,kas nemainies šajā valstī nekad ...

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 18:29

līga

Šajā maršrutā dažreiz esmu ievērojusi, ka šoferi piedāvā pasažieriem samaksāt mazāk naudas, ja nevajag izsniegt biļeti.Uz Rīgu no Bauskas atlaide bija 50 sant.
Bet ar godīgu darbu mūsu valsti nopelnīt nevar!

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 19:41

???

nu pastasti mums jau vel kautko, ko tu te bauska esi ieverojusi, baiga luurekle tu izradas esi.....

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 22:30

Baušķenieks

Kur problēma nelietot šos briesmīgos autobusus? Brauc ar dušmaņiem un viss kārtībā. Ne temperatūra dīvaina, ne gaisa trūkums. Lētāk un ātrāk. Un atbalstam mazo biznesu, lai cik ļoti monopolisti pret to cīnītos ar visādiem mistiskiem aizliegumiem.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 20:17

xxxx

bet kad aip autobusi neizdot biletes,tad neviens neraksta,un ka brinums sudzas vieni un te pasi.cilveki beidzet viens reiz apmelnot soferus,tas te pasi cilveki kas stradaja aipa,es reti braucu uz rigu,bet nereizi man ne prasija vai vajag bileti.KOLUZA kunga draugiem laiks nomerinates.Kam slikti braukt ar autobusem braucet ludzu ar savu auto un bus miers.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 21:47

iks

ko jus te maujiet taka tadas vecas vecenes, viennozimigi ka man ir pie kajas vai dod to bileti vai ne, kas ja man dos to bileti, tad nakamgad letaki tie reisi klus??? murgs kautkads...

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 22:36

565t

KAA IR AR KOLUZHA JAUNIEm MIKRINJIem ZALIEm NO SUPER NETTOO ??? DZIRDEEJU

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 23:01

buss

Visa šitā borģele tik un tā būs bez sekām. Iztrakosies tauta un apklusīs. Man nez kāpēc liekas, ka tas viss ir sagatavots ar nolūku, lai baušķinieki dabūtu atpakaļ Rīgas reisus. Īpaši to piefiksēju kādā it kā ierindas pilsonītes vēstulē, kas bija uzrakstīta profesionāli perfekti. Domāju, ka viens, divi nolīgti cilvēki raksta šis vēstules avīzei un it kā tautas vārdā cīnās par savu autobusu atgriešanos šajā maršrutā. Tikai tā ir cīņa ar vējdzirnavām, bet biznesā visi līdzekļi labi. Un šis ir gaužām miermīlīgs. Es ar autobusiem nebraucu, bet domāju, ka Bauskas Aipam vajadzētu sasparoties un izcīnīt šo uzvaru. Tikai par jauniem autobusiem jāpadomā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 03:50

jj

Ierindas pilsone arī es esmu, bet ar Kolužu man nav nekādu sakaru. Vairāki šoferi biļetes tiešām neizsniedz un jautā vai biļete ir vajadzīga. Saņemot apstiprinošu atbildi tā, protams tiek izsniegta.

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 09:51

buss

Kāpēc tāda spriedze? Par Tevi jau te neviens nerunā.Sakaru Tev vajadzētu uzturēt ar savu vīru.....

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 20:33

zuze123

dzirdēju, ka SA nav kontrolieru, tieši tāpēc arī viņi tā bezbailīgi dara!

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 19:37

essss

biezi braucu no darba pilsrundalee ar Dobeles autobusu ar mani vel dazi ....sof.VASILIJS BOICOVS ARI NEDOD .....BILETITES......TAKA ,KUR SKATAS PRIEKSNIECIBA........TA NEKAS SANAK.JA NO KATRA 0.80LS PANEM........A SIEVA PILS DARBA TADU PAREIZO DAMU TELO .....RIEBJAS UN ARA NO DARBA TADUS ZAGLUS KAS APZOG VALSTI........

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 20:24

xxxx

tas jau tesam murgs.dzivojupilsrundale.biezi braucu ar dobelneku.tur jau boicova un tuvuma nav.vispar man liekas ka boicovs par autobusnieku nestrada,kurs mulkis izdomaja so.un ar vinas sevu stradaju viena darba.atvainoiet pirms kautko rakstat vispirms domaiet.

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 21:59

Vietējās ziņas