Autobusos vairums pasažieru ievēro noteikumus par mutes un deguna aizsega lietošanu 3

Sabiedriskajā transportā pasažieriem no 12. maija jāvalkā sejas un deguna aizsegi, piemēram, sejas maska, respirators, šalle, lakats un tamlīdzīgi.

Šoferi varēs atteikt iekāpšanu pasažieriem, kuriem nebūs mutes un deguna aizsega, sacīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone. Viņa skaidro: «Pasažieriem obligāti nav jātērē nauda, mutes un deguna aizsegšanai var pielāgot lakatiņu, šalli, džempera augsto krāgu. Šīs prasības jāievēro visos sabiedriskā transporta līdzekļos.»

«Bauskas Dzīve» lūkoja situāciju pilsētas autoostā 12. maijā. Autoostā jau pirmajā dienā daudzi pasažieri sēdēja ar masku uz sejas. Anna Marčenko no Rīgas atzina, ka visu laiku lietojot masku. Arī Ivars Litke, kas devās uz Pāci, gaidīja autobusu maskā. A. Marčenko gan sūkstījās, ka vienreizlietojamajai maskai esot specifiska smaka. Sigita Koroļova pauda, ka nav apgrūtinoši lietot šo aizsarglīdzekli. Maska bija paššūta. Savukārt Ņiņa Bērzmārtiņa, kas devās uz Saulaini, lieliski bija pielāgojusi šalli.

Aivars, kas brauca uz Pilsrundāli ar masku, sacīja, ka esot bail, īpaši tagad, kad nosacījumi ārkārtas situācijā mīkstināti. Jauniete Kristīne Kirčenko, kas sēdās autobusā, lai brauktu uz Saulaini, pirms iekāpšanas no somas izvilka un uzlika masku, lai «pasargātu sevi un citus». Savukārt kungs gados Eduards sacīja: «Nav nozīmes maskai, man tās nav, jo, ieej veikalos, tur cilvēki tikai pie kases, kur strīpas, ievēro distanci, bet visur citur «beržas» cits gar citu, tur jau vēl vairāk var aplipt ar vīrusu.»

Tiem pasažieriem, kas izvēlas lietot pirktu masku, ir iespēja to iegādāties. Inta Egle, «Manas aptiekas» Bauskā vadītāja, stāsta: «Aptiekā mums ir sejas maskas, turklāt pietiekamā daudzumā. Vienreizlietojamās maksā 86 centus, savukārt vairākas reizes izmantojamās – 3,81 eiro. Tās ir mazgājamas, pēc tam ar karstu gludekli apstrādājamas, turklāt Latvijā ražotas maskas.» Cilvēki, kas izmanto sabiedrisko transportu, nākot un pērkot.

Jautājot par sejas maskām šoferiem, Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone «Bauskas Dzīvei» atbild: «Šoferiem maska nav obligāta, viņi to var lietot brīvprātīgi, jo daudzos autobusos ir aizslietnis. Kur tā nav, joprojām paliek spēkā aizliegums ieņemt sēdvietas tūlīt aiz šofera, viņa tuvumā.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Andrejs

Nu cienijamā Sandra Giptere-Ivanova nu nav tā,katru dienu braucu uz Rīgu un dienas beigu daļā atpakaļ no Rīgas.No desmit pasažieriem būs 1vai 2 ar maskām,Rīgā sabiedriskajā transportā situācija tāda pati.Pats ar nevalkāju,bet tas ir mans viedoklis kapēc nē,veselība ir jāstiprina atmetot smēķēšanu,alkaholu ,citus kaitīgus ieradumus,dzīvojot fiziski aktīvu un veselīgu dzīves veidu,un nekādas maskas jums nepalīdzēs ja esat slimi ar galvu.Un kā var man pieprasīt šofers būt maskā ja pats viņš ir bez maskas.Izbeidziet šo propogandisko sviestu dzīt.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.13 17:55

Kārlis

Tieši tā! kapec tad maskas nebij javelk jau pasaa pandemijas sakumaa, tas i, martaa , aprilii!??? tagat , ka siltais laiks saakas, visi sedees maskaas, un svidiis, kaa taadas aitas. vel vairaak sanaks sakert infekciju ar mitraam , sviedrainaam maskaam. lai pasi tie vadosie ministri braukaa savos limuzinos ar maskaam uz deguna, ta redzees, ka tautai iet. nebraukaas viss, ta kaa kundzi;ni un kundzes teelo Lielos. un Tautu te dresee. Sviests kaut kads!.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.13 20:59

Nona

Nevajag te pļurkstet visgudreļi...tädu jüsu dėļ vėl pagarinäsies termiņi ierobežojumiem....ja ir noteikumi, tad jäievēro !!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.15 09:58

Vietējās ziņas