Autoostā autobusi joprojām iebrauks 15

Bauskas autoosta turpinās strādāt un apkalpot pasažierus. Tā paziņoja SIA «Aips» valdes loceklis Uldis Kolužs.Viņa viedokli «Bauskas Dzīve» vēlējās uzzināt, jo Satiksmes ministrija šonedēļ izplatīja informāciju, ka reģionālajos maršrutos autobusiem vairs nebūs obligāti jāiebrauc autoostās. Ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Svikliņa teic, ka valdība apstiprinājusi grozījumus noteikumos «Sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība maršrutu tīklā».  Lai samazinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju izmaksas, apdzīvotās vietās pasažieru apmaiņu starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos varēs veikt arī ārpus autoostām.Savulaik par šo ideju krasi iestājās SIA «B-Bus» vadītājs Vitālijs Komars, kurš veica pasažieru pārvadājumus maršrutā Bauska-Rīga. Viņam bija iebildumi pret iebraukšanas maksu Bauskas autoostā. Pašlaik uzņēmums «B-Bus» mūsu pusē strādā tikai vienā maršrutā - Bauska-Dobele.  Pozitīvi ministrijas ieceri vērtē arī SIA «Jelgavas autobusu parks» valdes loceklis Pēteris Salkazanovs. Viņš uzskata, ka tādējādi iespējama autoostu monopola mazināšana. «Līdzko beigsies pašreizējie ar autoostām noslēgtie līgumi, pārskatīsim pasažieru uzņemšanas vietas atbilstīgi jaunajām iespējām,» aģentūrai LETA skaidroja P. Salkazanovs.U. Kolužs skeptiski vērtēja šo ieceri, jo lēmumu par maršruta galapunktu ārpus autoostas būs jāapstiprina plānošanas reģionam, saskaņojot to ar pašvaldību. «Nedomāju, ka pašvaldība piekritīs tam, ka, piemēram, Jelgavas autobusiem galapunkts Bauskā būs nevis autoostā, bet «Rimi» laukumā vai pie viesnīcas, vai kādā degvielas uzpildes stacijā. Tas nebūs ērti pasažieriem, tur būs jāveic liels darbs drošības apstākļu uzlabošanai. Arī par šo laukumu izmantošanu pārvadātājam būs jāmaksā to īpašniekiem,» tā U. Kolužs.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

pasažieris

Bauskas autoosta ir vajadzīga un beidziet gvelzt muļķibas!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.01.01 22:54

hallo !

ULDIS raksta:

Protams, ir saprotama vēlme pēc bezmaksas pakalpojumiem arī tualetēm, bet tas ir jādomā vispirms pašvaldībai. O-la-la!


Arī Bauskas autoosta labprāt nāktu pretī, ja tai nemitīgi negrieztu nost finansējumu.

Bauskas autoosta ir privāts uzņēmums, tai ir jāsniedz pakalpojumi, jāpelna, lai sevi uzturētu, nevis jāgaida finansējums no pašvaldības vai dotācijas no valsts.

Biļetes autoostas kasē pērk tikai tie, kuri brauc no galapunktiem. Vairums pasažieru iekāpj pieturās uz ceļa un viņiem ir pie kājas tāda autoosta.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 21:22

OLOALA

Protams, vajag autoostu, ziemā nesalšu, un dažreiz iegādājos biļeti dienu pirms brauciena, turklāt ir citas lietas- kafeinīca, narvesen... (pārējie veikaliņi gan nav tik aktuāli).

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 16:28

uldis

Domāju, ka tualetēm der veltīt atsevišķu rakstu.... Šeit nebija jautājums par tualetēm, bet gan par to, vai autoosta ir nepieciešama pasažieriem. Bauskas autoosta ir sakārtota atbilstoši visām prasībām un normatīviem. Protams, ir saprotama vēlme pēc bezmaksas pakalpojumiem arī tualetēm, bet tas ir jādomā vispirms pašvaldībai. Arī Bauskas autoosta labprāt nāktu pretī, ja tai nemitīgi negrieztu nost finansējumu. Jaunais projekts paredz liegt pasažieriem visu to, ko autoostas nodrošina un samazināt finansējumu. Drīzāk valsts varētu atbalstīt autoostu finansējumu, uzliekot par pienākumu sniegt bezmaksas tualešu nodrošināšanu, tad autoostas to arī varētu atļauties.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 15:42

Bauskis .

Derētu, ka uz Bausku izbūvēt vilciena līniju, kā tas ir uz Skolu, kur pasažieriem ir izvēle- braukt vilcienā, vai braukt ar autobusu.
Un vēl- vajag aktīvāk apkarot dušmaņus, kuri tagad pārsvarā darbojas no Iecavas.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:58

ha

Man liekas ,ka raksts ir pa autoostām nevis pa tualetēm

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:43

Andrejs ....

Maksas tualetes tieši to jau veicina, ka cilvēki čurā pa māju kaktiem, vārtu rūmēm, krūmiem, kāpņu telpām, jo tiešām ieejas maksa tualetē atturēs cilvēku no tualetes apmeklēšanas.
Ja tualetes būtu bezmaksas, tad tiešām nebūtu piečurātu , smirdīgu kāpņu telpu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:34

Andrejz ...

KAd esmu Rīgā, tad čurāt lienu gan vārtu rūmēs, gan zem tiltiem, gan var arī čurāt pie kanāla aiz konteineriem, vēl var droši *** Rīgā , kur centrāltirgus spīķeri, ielien starp divām mājām.
Piedodiet, Rīgas autoostā ir tualete par maksu, un arī es taupu naudu, jo no Bauskas uz rīgu braucu reizi mēnesī un es no minimālās algas nevaru atļauties apmeklēt maksas WC, jo Rīgā esmu visu dienu.
Tiešām, maksas tualetes

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:33

Velta :)

Dzīvoju netālu no Bauskas autenes. Kad pirms nedēļas viens vīrietis laida strūklu zem maniem logiem, viņš uz manu lamāšanos atbilēja sekojošo, ka viņš esot 2. gr. invalīds un viņam tiešām nēesot naudas maksas tualetes apmeklējumam.
Pie tam šādu čurājošu vīriešu ir diezgan daudz. daži to dara slepus arī kāpņu telpās, jo tiešām Bauskā bezmaksas tualešu NAV :(
Un tāpēc saprotu tos, kas lien arī krūmos kārtot savas dabiskās vajadzības.
Vairāk es nelamājos uz čurājošiem puisēniem.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:24

Phē !

Saki nu vēl,ka šitā valstele nav unikāla muļķu zeme ar dižākajiem stulbeņiem pie varas kloķiem ......

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:20

***

Tik tiešām situācija Latvijā ar tualetēm ir gatavais murgs . Manuprāt , tas mums mantojumā no 50 gadu kultūras nesējiem. Diemžēl , veselas paaudzes laikā esam arī mēs piesavinājušies svešus netikumus. Kā šodien atceros to vājprātu Rīgas Autoostā - betona grīdā visriņķī apķēzīts caurums un smirdoņa ņem elpu ciet.Uz sienām visriņķī brūnas strīpas , jo attiecīgās tautas pārstāvjiem tā bija norma - notīrīt dibenu ar pirkstu. Civilizētās valstīs neeksistē maksas tualetes , bet telpas ir spodras , smaržīgas.Neviens nezog tualetes papīru , ziepes,papīra dvieļus roku slaucīšanai , nelauž nost iekārtas.Dažu iestāžu tualetēs ( piem. autoservisā ) pie spoguļiem novietoti pat krāsaini smaržu kociņi smaržīgā eļļā.Tāpēc mūsu visu labklājības interesēs ir balsot referendumā p r e t divvalodību , lai kaut minimāli ierobežotu to ievazāto sērgu. Es atvainojos Latvijas lojālajiem un kulturālajiem krievu cilvēkiem !

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 14:16

Inta

no laukiem iebraukušajiem pasažieriem autoosta ir vajadzīga, kur lai cilvēks paliek atbraucis pie ārsta un uz mājām jātiek pēc vairākām stundām ? Kur tad nu mēs aizejam galīgās galējībās. Ne jau visiem ir mašīinas, kā tiem turīgajiem spriedelētājiem.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 13:54

Spodra B.

Diemžēl autoostās ir pieejamu tualešu trūkums. Tāpat Bauskā ir jāskraida čurāt uz Statoil, jo ne vienmēr man ir lieki 20 santīmi čurāšanai.
Savukārt Jelgavā laucinieki čurā vai aiz kioska, vai arī kāpņu telpās, jo tiešām laukos cilvēki taupa katru santīmu , jo ir grūti galus savilkt kopā.
Saprotu, ka tualeti vajag kaut kā uzturēt, bet maksas tualešu esamība tomēr neveicina tīru un sakārtotu vidi. Tiem, kam nebūs 20 santīmu WC apmeklējumiem, pačurās kaut kur aiz autobusa, vai pie mājas stūra.
Uldim ir viedoklis, un tas ir labi!

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 12:33

uldis

Tev laba iesauka.... tiešām māki radīt smaku....
Autoosta Tavai zināšanai ir pasažieru ērtībai, nevis peļņai. Ja netici, paskaties, ka Bauskas AO 2010.gadu pabeiidza ar nelieliem zaudējumiem un arī šogad strādājusi bez peļņas. Tie laiki, kad ar autoostām kāds pelnīja ir sena vēsture. Kādam tiešām liekas normāli, ka pasažieri kaut kur stāvēs lietū, salā..... Autobusiem netiks nodrošināti stāvlaukumi, aprīkotas pasažieru iekāpšanas un izkāpšdanas viietas.... Kur loģika!? Protams, var jau nolaist līdz kliņķim autoostu, kā tas ir izdarīts Jelgavā un tad teikt, ka autoostu nevajag. Protams, ja autoosta neatbilst nekādam standartam, tad varbūt tāda arī nav jāatbalsta. Eiropā šobrīd plāno un ceļ jaunas autoostas. Nupat piedalījos Rīgā starptautiskā seminārā, kur ārzemju speciālisti atzinīgi novērtēja mūsu autoostu attīstību.

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 10:51

SMAKA

koluž-mazāk-pļūti-TEV-Peļņa-gar-DEGUNU-

pirms 9 gadiem, 2011.12.29 10:43

Vietējās ziņas