Autovadītājs policistam Bauskā piedāvā 40 eiro kukuli

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa amatpersonai autovadītājs piedāvāja samaksāt 40 eiro, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par piedalīšanos satiksmē ar likumā noteiktā kārtībā nereģistrētu automašīnu. Par notikušo ir sākts kriminālprocess, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) vecākā speciāliste.

Bauskā, Zaļajā ielā, 21. augustā VP ZRP Bauskas iecirkņa darbinieki, patrulējot ar trafarēto automašīnu, apturēja vīrieti, kurš vadīja automašīnu «Audi A8». Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka transportlīdzeklis 2019. gada 2. februārī noņemts no uzskaites un nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā. Atbildība par šādu likumpārkāpumu noteikta Ceļu satiksmes likuma 9. panta pirmajā daļā un 72. panta pirmajā daļā.

Latvijas teritorijā ceļu satiksmē atļauts izmantot reģistrētus transportlīdzekļus, kuru konstrukcija un tehniskais stāvoklis atbilst Latvijā obligāti piemērojamo standartu un normatīvu prasībām, attiecībā uz kuriem ir veikta sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana un kuriem ir dota atļauja piedalīties ceļu satiksmē. Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kas nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, tiek piemērots naudas sods no 11 līdz 28 naudas soda vienībām jeb no 55 līdz 140 eiro.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par piedalīšanos satiksmē ar nereģistrētu automašīnu, vīrietis solīja policijas inspektoram samaksāt 40 eiro. Par minēto faktu pret autovadītāju ir sākts kriminālprocess par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonām.

Atbilstīgi Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija atgādina, ka, automašīnām, kas nav reģistrētas likumā noteiktajā kārtībā, nav iespējams pārliecināties par to tehnisko stāvokli, un tas ir apdraudējums ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas