Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Avārijas liedz cīnīties par uzvaru

«Formula 2» pasaules čempionāta posmā 6. un 7. jūlijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku baušķenieks Uvis Slakteris komandas «Riga Powerboat Team» sastāvā izcīnīja trešo vietu.

«Čempionāta organizācija bija lieliska. Skaista pilsēta, tīra vide, atsaucīgi līdzjutēji. Uvis bija viens no pilotiem, kas mācēja runāt krievu valodā. Tāpēc mūsu komandai tika veltīta īpaša uzmanība,» stāsta komandas «Riga Powerboat Team» pārstāvis Atis Slakteris.

Sacensību sākums mūsējiem nebija veiksmīgs – līkumos ik pa brīdim pazuda ātrums. Rezultātā tikai piektā vieta. Savukārt izslēgšanas sacensībās otrajā kārtā pretim stājās pasaules čempions Ēriks Starks. Sākums bija veiksmīgs – U. Slakteris jau taisnē atrāvās no konkurenta. Tomēr pēc viena līkuma motors sāka strādāt lēnāk, un sacensības zaudētas. Mehāniķi pārbaudē konstatēja motora defektu, kuru izdevās novērst.

Ņemot vērā trases īpatnības – divreiz īsāka starta taisne, nekā ierasts, vairāk līkumu un īsu taišņu –, tika pieņemts lēmums braukt ar dzenskrūvi, kas dod lielāku paātrinājumu, bet taisnēs neļauj sasniegt ātrumu.

Izvēle bija pareiza – jau startā izdevās atrauties no pārējiem. Tādu pašu stratēģiju izmantoja Zviedrijas sportists Johans Osterbergs, kurš izrāvās priekšā. «Tā viņi divatā atrāvās no pārējiem, līdz notika avārija – kūleni apmeta vāciete Simone Šufta,» stāsta A. Slakteris. Trasē plīvoja dzeltenie karogi, laivas pietuvojās viena otrai. Sacensības atsākās garajā taisnē, ko izmantoja zviedrs Ēriks Starks.

 Uzņemot lielu ātrumu, viņam izdevās pagriezienā apdzīt abus konkurentus. Pēc tam sekoja vēl viena avārija, šoreiz savas iespējas izmantoja zviedrs Junass Andersons. Sacīkšu noslēgumā U. Slakterim trešā vieta. Kopvērtējumā pirmajās pozīcijās pašlaik nesasniedzami ir Ē. Starks un J. Andersons, bet U. Slakteris ar 12 punktiem dala 3. – 5. vietu.

A. Slakteris stāstīja, ka pašlaik mehāniķi un piloti gatavojas astoņu stundu sacensībām Augustovā (Polijā). «Balt Yacht» komandas sastāvā tur startēs četri piloti – Staņislavs Kurcinovskis, Atis Slakteris, Uvis Slakteris un Bartolomejs Maršaleks. Ja ar laivu viss būs kārtībā, komanda cīnīsies par uzvaru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas